Kieliszek Casual – wykwintne szkło do serwowania wina

Czasami przy okazji niespodziewanej wizyty gości wychodzą na jaw „braki” w zastawie stołowej. Czy zdarzyło Ci się podać wino w… szklance lub tumblerze? Cóż, podobne gafy przytrafiają się każdemu. Aby ich uniknąć, skompletuj odpowiednią galanterię szklaną – kieliszek Casual Ci w tym pomoże.

W pękatych kieliszkach w kształcie tulipana najczęściej serwuje się czerwone wino i do tego celu ten model nadaje się wyśmienicie. Dzięki długiej nóżce możesz trzymać kieliszek w prawidłowy sposób, by w pełni delektować się winem – unikasz ogrzewania zawartości kieliszka i wdychasz jedynie zapach trunku (nie zaś dłoni pachnącej np. mydłem). Zaokrąglona czasza o pojemności 350 ml ułatwi Ci mieszanie winem, dzięki czemu trunek szybciej uwolni swój bukiet. Cienkie i przejrzyste ścianki sprawiają, że kieliszek do wina Casual umożliwia fachową ocenę barwy i klarowności trunku.

Dobierz do kieliszków szklanki z tej serii, a wykreujesz spójną aranżację stołu. Pamiętaj, że na eleganckim przyjęciu naczynia powinny być zróżnicowane, ale w zwykłych sytuacjach już niekoniecznie. Podczas posiłku duży kieliszek 350 ml może służyć do podania wody, a na spotkaniach towarzyskich możesz w nim zaserwować także wino białe lub różowe.

Wymiary
Pojemność 350ml
Waga 0.39 kg
Do pobrania