Lampa LED GU10 5W – wymień żarówkę z BRW

Chcesz zaoszczędzić na rachunkach? W takim razie warto wymienić żarówki tradycyjne na LED-y, które pochłaniają mniej energii, ale zapewniają światło o porównywalnej jasności. Większość lamp wymaga standardowych żarówek z trzonkiem E27. Do pozostałych przyda Ci się lampa LED GU10 5.

Choć lampa pobiera jedynie 5W energii, to emituje światło o strumieniu 400 lumenów, co odpowiada tradycyjnej żarówce 35 W – to czysta oszczędność! Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy doborze żarówek, jest temperatura barwowa. Ten wskaźnik ma wpływ na to, jak światło wpływa na samopoczucie oraz do czego nadaje się najbardziej (praca, wypoczynek). Lampa LED GU10 5W zapewnia światło o temperaturze 4000 K – to barwa biała neutralna, która najlepiej sprawdza się w łazience oraz pomieszczeniach z dużą ilością przeszkleń.

Lampa LED z gwintem GU10 najczęściej znajduje zastosowanie w reflektorkach, czyli w oprawach z ruchomymi kloszami, najczęściej w formie tuby lub stożka. Tego typu żarówek wymagają także sufitowe spoty, które z reguły uzupełniają główne oświetlenie kuchni lub salonu. Ze względu na neutralną barwę światła lampę LED polecany szczególnie do łazienki lub kącika z toaletką.

Wymiary
Długość 5,8 cm
Średnica 5,6 cm
Waga 0.055 kg
Do pobrania
Producent produktu:
Eglo