Lampa wisząca Cayo – światło do sześcianu

Oświetlenie w stylu industrialnym posiada kilka typowych cech. Tego typu lampy były wykorzystane w fabrykach, dlatego miały dawać intensywne, funkcjonalne światło. Modele takie nie miały żadnych dekoracji – ich główną ozdobą były metalowe klosze, które zabezpieczały żarówkę przed przypadkowym rozbiciem. Lampa wisząca Cayo jest udaną interpretacją industrialnego oświetlenia.

Model posiada wzornictwo pozbawione wszelkich elementów dekoracyjnych. Metalowa lampa z elementami patyny różni się spośród innych ażurowymi kloszami w kształcie prostopadłościanu. Są one zamontowane na różnych wysokościach, ale w jednej linii. Wewnątrz abażurów zamontowano oprawki typu E27. Do nich należy dobrać trzy żarówki o mocy max. 60W. Cayo zawieszona jest na prostokątnej listwie i czarnych przewodach.

Model z uwagi na swoją formę świetnie nada się do nie tylko do salonu. Oświetli też wąski i długi korytarz lub kuchnię z aneksem, w tym blat roboczy. Czarna lekka lampa ma wymiary 120 x 16 x 48 cm. Posiada klasę szczelności IP20. Oznacza to, że jej klosze zabezpieczają przed pyłkami i zanieczyszczeniami o średnicy równej i powyżej 1,25 cm.

Wymiary
Długość 120 cm
Szerokość 16 cm
Wysokość 48 cm
Do pobrania