Pałeczki bambusowe Orient – japońskie sztućce do sushi i nie tylko

Europejczycy przyzwyczajeni do noża i widelca rzadko doceniają japoński sposób jedzenia - spożycie posiłku pałeczkami urasta do rangi dyscypliny sportowej. Jednak kiedy już opanujesz tę sztukę, sięgnij po pałeczki bambusowe Orient i przygotuj pyszną kolację w dalekowschodnim stylu!

Czy wiesz, że Japończycy używają pałeczek nawet do jedzenia zupy? To karkołomne zadanie, dlatego możesz poprzestać na sushi, wieprzowinie na ostro czy makaronie z woka. Pałeczki bambusowe doskonale sprawdzają się przy jedzeniu potraw na gorąco, gdyż egzotyczne drewno nie nagrzewa się i nie parzy w dłonie. Również Japończycy najchętniej sięgają po bambusowe pałeczki ze względu na naturalne pochodzenie surowca i niską cenę. Zwróć uwagę na delikatne żłobienia w górnej części, dzięki którym pałeczki bambusowe Orient jeszcze bardziej przypominają tradycyjne „hashi”.

Pałeczki do jedzenia należy trzymać równolegle do siebie – dolna służy do podtrzymywania, górna do nabierania składników potrawy. Podczas posiłku posługuj się głównie kciukiem i palcem wskazującym, a palcami serdecznym i środkowym przytrzymuj dolną pałeczkę. Po zakończeniu jedzenia odłóż pałeczki na stół, nigdy nie pozostawiaj ich na talerzu czy w misce.

Orient - wymiary
Długość 24 cm
Waga 0.125 kg
Do pobrania