Plafon Doris – powrót designu lat 70.

Niektórzy wciąż jeszcze mają w pamięci aranżacje wnętrz z tego okresu. Przestrzenne gmachy zaskakiwały rozwiązaniami architektonicznymi. Charakterystycznym budynkom z fasadami inspirowanymi nowoczesną rzeźbą towarzyszył zwracający uwagę design, w tym niebanalne oświetlenie. Plafon Doris świetnie odnajdzie się w aranżacji typu vintage.

Lampa jest jednak jednocześnie na tyle uniwersalna i prosta, że sprawdzi się też we współczesnych, w tym skandynawskich aranżacjach wnętrza. Subtelne połączenie bieli, drewna i zaokrąglone kształty sprawiają, że ten nowoczesny plafon będzie idealny do sypialni. Uspokoi on wystrój i wprowadzi do wnętrza kameralne, lekko przytłumione światło. W serii Doris znajdują się też inne formy tego modelu.

Lampa sufitowa ma wymiary 21 x 16 x 61 cm. Jest wykonana z metalu i drewna z dodatkiem białej tkaniny na kloszach. Lekko zaokrąglone, półotwarte kwadratowe abażury eksponują żarówki typu E27 o mocy max.60W. Należy je dokupić do zestawu osobno (nie zostały dołączone). Biały plafon ma klasę szczelności IP20. Zapewnia ona ochronę przed pyłkami i zanieczyszczeniami o średnicy 1,25 cm i większymi.

Doris - wymiary
Długość 21 cm
Szerokość 16 cm
Wysokość 61 cm
Do pobrania
Producent produktu:
TK Lighting
Pozostałe informacje
Źródło światła żarówka
Materiał drewno/metal/tkanina
Typ gwintu E27
Max moc źródła światła 60W
Ilość źródeł światła 3
Klasa szczelności (IP) IP20
Źródło światła w komplecie nie
Gwarancja 2 lata
Kolor biały