Przedpokój od A do Z

Czytaj
5.08.2015

Przedpokój od A do Z

Może być mały lub duży, ale zazwyczaj jest ciemny, a na dodatek nie zawsze ustawny. Urządzenie przedpokoju może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego warto poznać kilka praktycznych porad, jak zrobić to z głową.

Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania, więc należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby robił jak najlepsze wrażenie.

Po pierwsze: kolor

Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, to w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiedni kolor ścian. Najlepszym wyborem będą jasne odcienie, które wizualnie rozświetlą pomieszczenie. W zależności od upodobań możesz wybrać delikatne pastele lub klasyczną biel. W miejscu, w którym wieszasz okrycie wierzchnie lub stawiasz buty sprawdzą się tapety winylowe o wysokiej wytrzymałości. Nawet jeśli zamoczysz powierzchnię ściany, to w łatwy sposób usuniesz zabrudzenie.

Po drugie: podłoga (patrz pod nogi!)

Na podłodze powinien się znaleźć odporny na ścieranie i łatwy w utrzymaniu czystości gres lub inny kamień. Jeśli lubisz, możesz też rozłożyć dywan. W przedpokoju najczęściej chodzimy w butach, a więc powinien być on wzorzysty.

Po trzecie: spryt i pomysłowość to klucz do funkcjonalności

Jeśli Twój przedpokój tworzy niewielki prostokąt lub kwadrat, wybierz niewielką szafę do zabudowy. Jest funkcjonalna i z pewnością nie zabierze wiele powierzchni. Możesz też skorzystać z gotowych zestawów dostępnych w sklepach meblowych Black Red White, które są przeznaczone właśnie do tego pomieszczenia. Twoje wymagania spełni niewielka szafa na ubrania, szafka lub półka na buty oraz kilka dodatkowych wieszaków i…

black-red-white-kolekcja-december
Blackr Red White, kolekcja December

Po piąte: lustro prawdę Ci powie

Warto wybrać lustro, które będzie możliwie duże i ustawić je w ten sposób, aby odbijało światło słoneczne padające zza okna. Dzięki temu optycznie powiększysz przestrzeń i doświetlisz pomieszczenie. Poza tym duże lustro sprawi, że zobaczysz odbicie całej swojej sylwetki, a nie tylko od pasa w górę.

Na koniec: poręczne rozwiązania ułatwią życie

Wybierając szafkę na buty, zwróć uwagę, aby była stabilna. Może też być wyposażona w tapicerowane siedzisko, dzięki temu wygodniej będzie Ci zmieniać buty. Jeżeli chcesz przechowywać w przedpokoju nieużywane czapki, szaliki lub rękawiczki, możesz trzymać je w szufladzie lub eleganckim pudełku do przechowywania. Kupisz je w sklepie z dodatkami Black Red White. Pamiętaj, że przedpokój to zaproszenie do wnętrza mieszkania, warto więc zadbać o każdy szczegół.