Jak pomalować przedpokój?

Czytaj
30.11.2020

Jak pomalować przedpokój?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Powiedzenie to z powodzeniem można odnieść do wystroju całego mieszkania, jednak to korytarz jest tym miejscem, które goście przekraczając próg Twojego domu, od razu widzą. Jak pomalować przedpokój, by stanowiło atrakcyjną wizytówkę mieszkania?

 

Kolory w przedpokoju – czy to ważne?

Projektując wystrój mieszkania, kwestię urządzenia przedpokoju odsuwamy często na plan dalszy, traktując go jako miejsce przejściowe i z tego względu niewarte poświęcania mu większej uwagi.

Tymczasem jest to jeden z podstawowych błędów, jaki popełniamy na etapie aranżacji czterech kątów. Dlaczego odpowiednie urządzenie korytarza jest tak ważne?

Nie trzeba chyba przypominać, że jest to pomieszczenie, które zarówno Ty, jak i Twoi goście wchodząc do mieszkania, widzą jako pierwsze.

Sposób jego odbioru może w dużej mierze rzutować na odbiór aranżacji całości mieszkania i decydować o tym, czy odwiedzający Cię już od progu będą czuli się mile widziani, czy przeciwnie – obco i na dystans.

To jednak nie wszystko. Właściwe urządzenie przedpokoju jest również niezwykle istotne ze względów praktycznych. Dobór odpowiedniej kolorystyki, mebli czy wyposażenia pozwala swobodnie manewrować przestrzenią tego wnętrza oraz wizualnie powiększyć nawet najmniejszy i najbardziej zatłoczony korytarz. Jak pomalować przedpokój, aby uczynić z niego nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie pomieszczenie?

Przedpokój Homeline 1

 

Największą zaletą tej barwy jest niewątpliwie jej uniwersalny i ponadczasowy charakter. Kolor ten odegra w Twoim korytarzu dwojaką rolę. Z jednej strony optycznie go rozjaśni i powiększy, nadając mu świeżości i aranżacyjnego luzu. Z drugiej – neutralny i orzeźwiający – stworzy idealną bazę kolorystyczną dla całości aranżacji.

Podobają Ci się odważne, wyraziste dodatki? Chciałbyś nieco spersonalizować wystrój przedpokoju? Pomalowany na biało z łatwością ozdobisz kolorowym bukietem kwiatów, intrygującym obrazem czy dywanem lub wycieraczkami o wyrazistych kolorach.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak pomalować przedpokój, aby nie tylko służył Ci funkcjonalnością, ale i stylowym wyglądem – śmiało postaw na biel. Decydując się na tę barwę możesz  być pewien, że stworzysz uniwersalnie modną i stylową dekorację.

 

Kolorowo – pastelowo

Nie jesteś przekonany do klasycznej bieli? Szukasz innego pomysłu na to, jak pomalować przedpokój w bloku, aby nadać mu nieco przestronności i lekkiego charakteru?

Postaw na delikatne pastele. Subtelny, kawowy beż, rozbielona szarość, jasna zieleń, a nawet błękit czy róż – barwy te wniosą do każdego korytarza sporo ciepła i radości, już od progu witając gości przytulną, domową atmosferą.

Jednym z ciekawszych pomysłów jest pomalowanie ścian przedpokoju na ten sam odcień, który króluje w przylegających do niego pokojach, jedynie w jaśniejszym i bardziej stonowanym odcieniu. Dzięki temu zachowasz spójność aranżacji oraz stworzysz modną i dopracowaną w najmniejszych detalach dekorację mieszkania.

Innym, równie ciekawym sposobem gry barwami, jest łączenie przeróżnych tonów i odcieni w obrębie samego korytarza. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy jest on zamknięty na pozostałe wnętrza.

Zdecydowałeś się na błękitne ściany przedpokoju? Postaw w nim intensywnie niebieski lub granatowy puf, dywanik czy pojemnik na parasole.

A może wybrałeś do swojego wnętrza modny beż? W tym przypadku interesujący efekt osiągniesz, łącząc meble o różnych odcieniach brązu.

Możliwości jest wiele – daj się ponieść sile kolorów i twórz niezapomniane połączenia!

 

Jak pomalować przedpokój w bloku lub w domu? Żywiołowo i z głębią – na ciemno

Jeśli nie musisz martwić się ograniczonym metrażem wnętrza i zastanawiasz się, jak pomalować przedpokój w bloku, aby nadać mu modnego i wyjątkowego charakteru – pokuś się o odważniejsze rozwiązanie i sięgnij po ciemne barwy.

Nowoczesne aranżacje wręcz kochają intensywne i nasycone , ciemne odcienie. Klasyczna czerń, elegancki grafit czy stylowy granat – kolory te nadadzą korytarzowi niesamowitej głębi oraz nutki tajemniczości, wręcz zapraszającej do odkrycia tego, co skrywa wnętrze mieszkania.

Przedpokój Boca
Przedpokój z kolekcji Boca

 

Obawiasz się, że intensywna kolorystyka ścian zbyt zaciemni Twój korytarz? Niepotrzebnie – wystarczy, że umiejętnie przełamiesz jej dominujący wyraz odpowiednimi akcentami. Świetnie sprawdzą się tutaj białe lub kremowe meble oraz jasna podłoga i sufit.

Malując przedpokój na ciemne odcienie, zadbaj też o odpowiednie oświetlenie. Do tego wiele luster – zarówno tych ściennych, jak i przemyconych na drzwiach szaf czy komód – i nowoczesny, magnetyzujący wystrój gwarantowany!

 

Malujemy przedpokój! Dwukolorowo – w krainie kontrastów

Chcesz urozmaicić wystrój korytarza i nadać mu nieoczywistego charakteru? Co więc powiesz na połączenie kilku barw i oddanie głosu w dekoracji żywiołowej sile kolorów?

Odpowiednio stworzony duet znacząco odmieni wystrój Twojego wnętrza i zdziała w nim prawdziwe cuda. Jak pomalować przedpokój na dwa kolory, aby uniknąć wrażenia niespójności?

Przedpokój z szafą Flex

 

Jeśli lubisz odważne i dynamiczne połączenia, postaw na intrygujące kontrasty. Zestawienie żółci z brązem, bieli z czerwienią, czerni z niebieskim – tak intensywne duety napełnią Twój korytarz mnóstwem radości i pozytywnej energii.

Pamiętaj jednak, aby tak nasycony duet zrównoważyć neutralną barwą – przykładowo podłogi czy sufitu. Dzięki temu nieco odciążysz aranżację, podkreślając jednocześnie nasycone tony barw.

Szafka na buty Porto
Szafka na buty Porto

 

Co ciekawe, świadoma gra kolorami pomoże Ci również nieco wpłynąć na odbiór Twojego wnętrza. Posiadasz kwadratowy korytarz i chcesz go optycznie wydłużyć? Ściany prostopadłe do wejścia pokryj intensywną barwą, przeciwległe zaś – zgaszonym odcieniem.

Twój przedpokój jest zbyt wysoki? Wizualnie obniżysz go, malując sufit kolorem o kilka tonów ciemniejszym od tego na ścianach. Jasna barwa na podłodze sprawi zaś, że będzie ona wyglądała nieco szerzej i przestronniej.

Jak więc widzisz, odpowiednie manewrowanie kolorystyką to sztuka, którą zdecydowanie warto opanować.

 

Szukasz inspiracji na to, jak pomalować przedpokój? Zdjęcia oraz wskazówki zamieszczone powyżej pomogą Ci stworzyć wnętrze, które zmieni się w najbardziej reprezentacyjną wizytówkę Twojego mieszkania!

Więcej porad dotyczących urządzenia tego wnętrza znajdziesz w tekście „Liczy się pierwsze wrażenie! Jak urządzić nowoczesny przedpokój?”