Przejdź do sklepu brw.pl

Podłoga w kuchni – inspiracje

Czytaj
4.12.2023

Podłoga w kuchni – inspiracje

Zastanawiasz się, jak wykończyć podłogę w kuchni? Wahasz się pomiędzy ceramiką, drewnem, winylem oraz innymi materiałami wykończeniowymi? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

kuchnia iris

KOMPLET KUCHENNY NAROŻNY IRIS

Jaka podłoga do kuchni? Oto jest pytanie!

W naszym artykule:

  • poznasz zalety i wady różnych materiałów wykończeniowych,
  • dowiesz się, jak dobrać meble do podłogi w kuchni,
  • zobaczysz inspirujące aranżacje tego wnętrza.

Kuchnia jest wymagającym pomieszczeniem w odniesieniu do wykończenia oraz wyposażenia. Materiały, z jakich wykonano poszczególne elementy, muszą być odporne między innymi na wilgoć, wysoką temperaturę, zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wybór odpowiedniej podłogi jest tak istotny. Pomożemy Ci go dokonać. Sprawdź, jakie materiały wykończeniowe najlepiej odpowiadają Twoim oczekiwaniom!

Kamień naturalny

Kamienie należą do najbardziej wytrzymałych materiałów wykończeniowych. Niestraszna im woda, a dzięki temu, że są twarde, bardzo trudno je uszkodzić. Są świetnym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe. Kamienie – na przykład szlachetny marmur, bardzo wytrzymały łupek czy kwasoodporny granit – są dostępne w różnych wariantach formatu, struktury, koloru. Innymi słowy, stwarzają szerokie możliwości aranżacyjne.

Płytki ceramiczne

Wśród licznych atutów płytek ceramicznych, na pewno warto wymienić odporność na ścieranie, przebarwienia, odkształcenia, wysoką temperaturę i środki chemiczne. Co więcej, szybko je wyczyścisz. Możesz stworzyć za ich pomocą piękne kompozycje o ciekawych wzorach i odcieniach. Modne są np. płytki heksagonalne, nie tylko na podłodze, lecz także na ścianie. Zależy Ci przede wszystkim na wytrzymałości? Postaw na płytki gresowe.

Jednak każdy kij ma dwa końce. Minusem płytek ceramicznych jest to, że są zimne. Poruszanie się po nich boso lub w samych skarpetkach to zły pomysł. Musisz również uważać z delikatnymi, łatwo tłukącymi się przedmiotami. Szklane naczynie, które upadnie na płytki ceramiczne, rozbije się w drobny mak.

Beton architektoniczny

W loftowej kuchni zamiast płytek połóż beton architektoniczny. Doskonale wpisuje się w surową, industrialną estetykę. Jest szalenie wytrzymały, a przy tym bezpieczny dla alergików i astmatyków, ponieważ nie zawiera włókien szklanych ani polipropylenowych.

Panele podłogowe

Panele podłogowe są tańsze niż lite drewno, odporne na wilgoć i ścieranie. Będą Ci służyć latami pod warunkiem, że zainwestujesz w dobrze zaimpregnowane modele o wysokiej klasie ścieralności. Pamiętaj także o znalezieniu profesjonalnego fachowca, najlepiej z polecenia, który precyzyjnie zamontuje takie panele.

Podłoga z litego drewna

Kuchenna podłoga wykonana z naturalnego drewna to dość ryzykowne rozwiązanie. Istnieje prawdopodobieństwo, że duża wilgotność powietrza doprowadzi do odkształceń. Jednak odpowiednia konserwacja i właściwy gatunek drewna pozwolą Ci cieszyć się piękną podłogą przez długi czas. Sprawdzi się podłoga wyłożona drewnem polskim – bukowym lub dębowym, bądź egzotycznym – np. merbau, rokko, doussie.

Podłogi winylowe

Coraz popularniejsze stają się podłogi winylowe. Dlaczego? Są znacznie odporniejsze na wilgoć niż podłogi z paneli laminowanych i drewna. Plasują się na średniej półce cenowej – są tańsze od drewna, ale droższe od paneli. Co ważne, śpiewająco zdają egzamin przy ogrzewaniu podłogowym. Na rynku znajdziesz winyl imitujący między innymi marmur czy drewno. Jego wygląd zależy tylko od Ciebie.

Podłoga korkowa

Co powiesz na podłogę korkową? Choć rzadziej stosowana, daje ciekawy efekt wizualny. Dzięki twardej powłoce winylowej nie daje się łatwo uszkodzić. Jej asem w rękawie jest dobra izolacja akustyczna. Jeśli narzekasz na hałaśliwych sąsiadów mieszkających piętro niżej, płyta korkowa będzie Twoim sprzymierzeńcem.

Podłoga w kuchni a meble – jak dopasować te elementy?

Masz już wybraną podłogę do kuchni? Pora na meble! Zdradzimy, jakie połączenia spiszą się na medal w kuchniach nowoczesnych, loftowych i skandynawskich.

Kuchnia nowoczesna

W kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym postaw na minimalizm i chłodną kolorystykę. Zdecydowałeś się na podłogę z granitu w odcieniu złamanej bieli? Zestaw ją z jasnoszarą zabudową meblową wykończoną połyskiem, a gładką powierzchnię frontów szafek z podłużnymi metalowymi uchwytami.

Kuchnia loftowa

Stosując ogrzewanie podłogowe, warto wykończyć podłogę betonem architektonicznym, który skutecznie zatrzymuje ciepło. Beton w popielatym kolorze wspaniale odnajdzie się w industrialnej kuchni w towarzystwie grafitowych mebli.

Czytaj również: „Styl loftowy: salon z kuchnią”.

Kuchnia skandynawska

Skandynawowie cenią naturalne materiały, zwłaszcza drewno. Dlatego w kuchni w duchu skandynawskim połóż jasną drewnianą podłogę z wyeksponowanym usłojeniem. Będzie ładnie komponować się z frezowanymi, bielonymi szafkami.

Podłoga w kuchni – inspiracje

Mamy dla Ciebie dwie aranżacje kuchni, w których wykorzystano marmur oraz drewno jako wykończenie podłogi. Zainspiruj się!

Marmurowe wykończenie podłogi w kuchni glamour

Komplet kuchenny narożny Top Line

KOMPLET KUCHENNY NAROŻNY TOP LINE

Przyjrzyj się naszej kuchni glamour. Podłoga z czarnego marmuru sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowo eleganckie. Czerń wspaniale prezentuje się w połączeniu ze złamaną bielą frontów szafek Top Line wykończonych połyskiem. Podłużne, smukłe uchwyty nadają meblom wizualną lekkość. Drewniany blat nieco ociepla wystrój, a heksagonalne płytki ścienne pomiędzy dolną a górną zabudową urozmaicają go.

Drewniana podłoga w kuchni scandi loft

Szara kuchnia z drewnem Semi Line

KOLEKCJA SEMI LINE

Lubisz zarówno styl skandynawski, jak i loftowy, i nie wiesz, który zaprosić do swojej kuchni? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu! Stwórz aranżację, w której elementy skandynawskie przeplatają się z industrialnymi. Pozwolą na to grafitowe, frezowane szafki Semi Line z jasnymi drewnianymi blatami. Blaty współgrają z podłogą z drewna w ciepłym odcieniu, z wyraźnym rysunkiem usłojenia. Zwróć uwagę na formatkę ścienną imitującą białą cegłę. Wygląda interesująco na ścianie pomalowanej farbą o stalowej barwie.

Produkty widoczne na zdjęciu czekają na Ciebie TUTAJ.

Kolekcję Semi Line obejrzysz dokładniej na filmie dostępnym na kanale BRW w serwisie YouTube:

 

Po więcej inspiracji zapraszamy do sklepu internetowego Black Red White!