Przejdź do sklepu brw.pl

Pomysły na lunch do szkoły z Black Red White

Czytaj
20.09.2023

Pomysły na lunch do szkoły z Black Red White

Twój szkrab to niejadek i brakuje Ci już pomysłów na drugie śniadanie do szkoły? Mamy dla Ciebie garść wskazówek dotyczących tego, co przygotować dziecku do zjedzenia na długiej przerwie. Będzie zdrowo, smacznie i kolorowo!

Lunchpot Ellipse Nordic aranżacja

LUNCHPOT ELLIPSE NORDIC

Pomysły na lunch do szkoły – co zjeść pomiędzy lekcjami?

W naszym artykule:

  • podpowiemy, jakie pyszności warto spakować dziecku do plecaka,
  • zdradzimy, jaki lunchbox do szkoły ucieszy ucznia,
  • wyjaśnimy, które witaminy oraz mikroelementy dotlenią mózg, poprawią koncentrację i zmniejszą stres.

Kanapka, sałatka czy słodka przekąska? Co powinno trafić do lunchboksu? Najlepiej urozmaicić jadłospis i każdego dnia zaserwować coś innego. Możesz również zdecydować się na trzy w jednym, ale wtedy nie obejdzie się bez pojemnika z przegródkami.

Kanapki – niekoniecznie tradycyjne

Kanapka kanapce nierówna. Oklepane kajzerki z szynką oraz serem odchodzą do lamusa. Obecnie królują sandwicze z prawdziwego zdarzenia, które same w sobie stanowią pełnowartościowy posiłek. Co kryją w sobie takie superkanapki?

Zacznijmy od pieczywa. Do wyboru masz białe lub ciemne. Ciemny chleb, zwłaszcza na zakwasie, jest zdrowszy od chleba z mąki pszennej. Ma niższy indeks glikemiczny, więcej minerałów i witamin. W dodatku zapewnia uczucie sytości na dłużej, ponieważ w jego przypadku węglowodany nie uwalniają się tak szybko, jak to się dzieje po zjedzeniu białego pieczywa.

Co włożyć pomiędzy dwie kromki chleba? Mogą to być na przykład kawałki pieczonego kurczaka, indyka bądź łososia. Poza sztampowym żółtym serem sprawdzą się jego pleśniowe i wędzone warianty. Ser na bazie mleka koziego będzie dobrą alternatywą dla krowiego, jeśli maluch jest uczulony na krowie. Do drugiego śniadania obowiązkowo dodaj świeże warzywa – sałatę, pomidora, paprykę, ogórek. Aby dziecku było łatwiej zjeść kanapkę, pokrojone warzywa umieść w oddzielnej przegródce w lunchboksie.

Zdrowe sałatki

Z warzyw możesz również zrobić sałatkę. Najlepsze będą sezonowe warzywa, ponieważ są najbardziej świeże. Zastanów się nad gotowanymi albo pieczonymi warzywami, które w surowym wydaniu nie są zbyt smaczne. Weź pod uwagę na przykład buraka, który po upieczeniu jest przepyszny, a co więcej wpływa pozytywnie na pamięć, układ krwionośny, mięśniowy, kości oraz zęby. Ważne, żeby wybrać ulubione warzywa dziecka, przynajmniej niektóre. Zachęcą malca do spróbowania innych składników sałatki.

Lunchu z sałatką nie musisz uzupełniać pieczywem. Rozważ makaron, ale najzdrowszym rozwiązaniem będą kasze – jaglana, gryczana, kuskus, bulgur czy pęczak. Twój brzdąc ma niedobór żelaza? Sałatka z kaszy jaglanej będzie doskonałym pomysłem. Kasza jaglana zawiera dużą dawkę żelaza, a ponadto cynk, fosfor, mangan, miedź, krzem, witaminy z grupy B.

Słodkie przekąski

Większość dzieci uwielbia słodycze, jednak to właśnie z ich powodu psują się zęby i przybywają kilogramy. Nadmiar cukru prowadzi do nadwagi, a ta z kolei jest przyczyną wielu chorób. Dlatego należy wyeliminować lub poważnie ograniczyć ilość słodyczy w diecie dziecka. Na szczęście typowe łakocie takie jak czekolada i ciastka łatwo zastąpić zdrowymi słodkościami – owocami oraz orzechami. Świeże bądź liofilizowane owoce pokrój, zanim włożysz do pojemnika.

Pożywny będzie także jogurt naturalny wzbogacony o owoce i orzechy. Jogurt dostarczy łatwo przyswajalne białko, witaminy i mikroelementy, w dodatku zadziała jak probiotyk. Boisz się, że uczeń, który spędza w szkole pół dnia, nie naje się jogurtem? Zaopatrz go jeszcze w smakowity chlebek bananowy, który zawiera cenne składniki odżywcze i dodaje energii.

Napoje – nawodnienie to podstawa!

Koniecznie zadbaj o prawidłowe nawodnienie Twojego dziecka. Woda wspiera proces trawienia, umożliwiając wchłanianie potrzebnych elementów, a wydalanie zbędnych. Dzięki niej pozbywamy się toksyn, a organizm funkcjonuje prawidłowo. Dlatego nie zapomnij spakować brzdącowi bidonu z napojem.

W plecaku nie powinno zabraknąć wody niegazowanej. Sprawdzą się też soki owocowe i warzywne (uważaj na dosładzane produkty!), herbata z cytryną i ewentualnie odrobiną cukru trzcinowego.

Czytaj również: „Przyjęcie dla dziewczynki – urządź je z Black Red White!”.

Jaki lunchbox dla dziecka wybrać?

Lunchbox Bento Nordic - aranżacja

LUNCHBOX BENTO NORDIC

Wiesz już, co przygotować dziecku na drugie śniadanie? Pora rozejrzeć się za odpowiednim pojemnikiem, w którym przetransportuje i przechowa jedzenie oraz picie. Zobacz wybrane produkty od Black Red White!

Pojemniki na żywność – praktyczne i zabawne

Pojemnik śniadaniowy Easy Morning - aranżacja

POJEMNIK ŚNIADANIOWY EASY MORNING

Pojemnik śniadaniowy Easy Morning składa się z 3 sztuk. Do pojemnych pudełek schowasz kanapki, sałatki, naleśniki, placki, warzywa, owoce – co zechcesz. Wieczka są ozdobione rysunkami piesków, za którymi przepada niejedno dziecko.

Lunch box Campus Cars

LUNCH BOX CAMPUS CARS

Twój synek uwielbia bajkę Disneya „Auta”? Sprezentuj mu lunch box Campus Cars! Ma pojemność 750 ml, więc zmieści się w nim wystarczająco dużo jedzenia, aby mały głodomór najadł się do syta. W pojemniku są dwie przegródki, akurat na danie główne i deser. W zestawie znajduje się również widelec.

Pojemniki na napoje z ulubionym motywem

Bidon Animal Tiger - aranżacja

BIDON ANIMAL TIGER

Co powiesz na sympatyczny bidon Animal Tiger z motywem tygrysa? Jego pojemność wynosi aż 420 ml. Ma wygodny uchwyt w postaci taśmy, zintegrowaną słomkę i prosty system otwierania przyciskiem. Bidon jest dostępny jeszcze w trzech wariantach – z psem, kotem oraz królikiem.

Butelka Campus Paw Patrol

BUTELKA CAMPUS PAW PATROL

Fanów „Psiego Patrolu” nie brakuje ani wśród chłopców, ani wśród dziewczynek. Na pewno będą zachwyceni butelką Campus Paw Patrol z pojemnością 400 ml. Przyda się i w szkole, i na wycieczce.

Po więcej inspiracji zapraszamy do sklepu internetowego Black Red White!

O czym pamiętać, komponując menu dla ucznia?

Zestaw Memory Kids - aranżacja

POJEMNIK ŚNIADANIOWY MEMORY KIDS

Aby chłonąć wiedzę jak gąbka, trzeba mieć świetną pamięć i umiejętność koncentrowania się przez dłuższy czas. W tym pomagają witaminy z grupy B. Znajdziesz je na przykład w mięsie drobiowym, jajkach i orzechach.

Zdolność logicznego myślenia i szybkiego kojarzenia faktów znacznie ułatwia naukę. Dobrze dotleniony mózg nie powinien mieć z tym problemu, dlatego warto wzbogacić dietę o brokuły i groszek, które dostarczą potas i żelazo.

Twoja pociecha często stresuje się różnymi rzeczami, zwłaszcza szkołą? Poszukaj produktów zawierających dużo magnezu. Posiadają go między innymi bób oraz szpinak.

Miej to wszystko na uwadze, przygotowując lunchbox do szkoły dla Twojej pociechy!