Sposób na małą sypialnię

Czytaj
27.11.2015

Sposób na małą sypialnię

Małe jest nie tylko piękne, lecz także funkcjonalne. Jeśli masz niewielki pokój do spania, możesz go urządzić stylowo i wygodnie. Sprawdź nasze pomysły na aranżację sypialni.

Jak urządzić małą sypialnię? Czy należy decydować się tylko na łóżko i szafę? Jakie wybrać kolory? Nowoczesne kolekcje mebli Black Red White pozwalają każdemu dobrać wyposażenie w sam raz do sypialni. Bez względu na to, czy masz do dyspozycji dużo przestrzeni. czy wręcz przeciwnie, możesz łatwo, a co najważniejsze elegancko, urządzić swój pokój do spania. Oto kilka wskazówek.

Jakie kolory do małej sypialni?

To mit, że w niewielkim wnętrzu należy stosować wyłącznie jasne barwy. Owszem – dodają one przestronności, lecz równie dobrze jak biele i beże sprawdzą się uspokajające błękity oraz szarości. Na pewno nie należy używać ciemnych, bardzo przytłaczających barw, zmniejszymy bowiem optycznie pomieszczenie, a ciemna, mroczna sypialnia nie będzie sprzyjała komfortowemu wypoczynkowi. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie kolory wybrać, zobacz nasze aranżacje.

Nowoczesna sypialnia w bieli to skandynawski klimat we wnętrzu. Uzyskasz go dzięki meblom z kolekcji Porto i Luca. Minimalistyczne meble wyróżniają się frontami z subtelnie zarysowanym rysunkiem drewna. Zwróć uwagę, że szafa z lustrzanymi drzwiami to sposób na powiększenie małej przestrzeni.

Black Red White, kolekcja Luca
Black Red White, kolekcja Luca

Niewielkie wnętrze nie pozbawia Cię możliwości skompletowania pięknej sypialni. Wystarczy, że znajdziesz w niej miejsce na szafę, pojemną komodę i szafki przy łóżku.

Black Red White, kolekcja Byron
Black Red White, kolekcja Byron

Chcesz zaaranżować elegancką i modernistyczną sypialnią? Kolekcja Byron to propozycja dla Ciebie. Połyskujące białe fronty tworzą w niej doskonałą kompozycję z kolorem drewna, a czarna elipsa ze szkła hartowanego dodaje oryginalności wystrojowi całego pokoju do spania. Jeżeli wolisz intensywne odcienie drewna, w Twojej sypialni niech rozkwitną meble z kolekcji Anticca w kolorze dębu.

Black Red White, kolekcja Anticca
Black Red White, kolekcja Anticca

Wyróżnij swoją sypialnię!

W jaki sposób? Bardzo prosto! Wystarczy, że jedną ścianę – najlepiej tę, przy której postawisz łóżko – pomalujesz na intensywny kolor np. czerwony lub fioletowy. Tak zlokalizowany akcent kolorystyczny w białej lub jasnej sypialni nie będzie męczył Twojego wzroku przed snem, a całemu wnętrzu doda wyrazistości i charakteru.

Mała sypialnia = funkcjonalna sypialnia

Jeśli nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią, korzystaj z nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z nich jest łóżko z szufladą Black Red White. Schowasz w nim pościel, ręczniki lub inne drobiazgi. Takie łóżka znajdziesz m.in. w kolekcjach Anticca, Luca i Porto.

Black Red White, kolekcja Porto
Black Red White, kolekcja Porto1