Rustykalne wnętrze z kolekcją Gent

Czytaj
23.09.2015

Rustykalne wnętrze z kolekcją Gent

Istotą stylu rustykalnego jest zastosowanie drewna, które nadaje wnętrzom ciepła i przytulności. Utrzymane w tej estetyce pomieszczenia wyróżniają się celowo postarzanymi, prostymi meblami bez zbędnych zdobień. Chcesz wiedzieć, czy styl rustykalny będzie dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź jego nowoczesną odsłonę.

Rustykalny, czyli jaki? Zgodnie ze słownikową definicją rustykalny oznacza: mający cechy wiejskie, związek ze wsią i jej mieszkańcami.

Black Red White, kolekcja Gent
Black Red White, kolekcja Gent

Współczesny przepis na wnętrza w tej estetyce to drewniane meble z widocznym rysunkiem słojów, masywne stoły i ławy oraz naturalne, ciepłe kolory. Nowoczesne pomieszczenia w rustykalnym stylu są ozdobione wieloma dodatkami, jednak – w przeciwieństwie do dawnej mody – są one tak dobrane, by tworzyły spójną stylistycznie całość.

Rustykalnie i nowocześnie – kolekcja Gent

Szukasz prostego sposobu na modne wnętrze z charakterem? Kolekcja Gent Black Red White pozwoli stworzyć wyjątkowy salon i jadalnię. Znajdziesz tu utrzymane w rustykalnej stylistyce bryły w różnych kształtach i kolorach, które możesz swobodnie ze sobą zestawiać. Kolekcję tworzą:  przeszklone witryny, szafki RTV, komody, regały, stoły, półki, krzesła oraz ławy.

Black Red White, kolekcja Gent
Black Red White, kolekcja Gent

Energooszczędne oświetlenie LED zamontowane w szafkach RTV, regałach i witrynach sprawia, że wnętrze jest bardziej funkcjonalne i nowocześnie się prezentuje. Meble Gent mają fronty w ciepłym odcieniu dębu sterling. Ponadto wyróżniają się charakterystycznym dla mebli rustykalnych widocznym rysunkiem słojów i wyczuwalną fakturą prawdziwego drewna. Oryginalnym rozwiązaniem w salonie będzie rezygnacja z krzeseł na rzecz wygodnej ławki Brussel z tapicerowanym siedziskiem.

Dodatki do rustykalnego wnętrza

Akcesoria decydują o atmosferze, jaka panuje w każdym pomieszczeniu. W rustykalnie urządzonym salonie nie zapomnij o lnianym obrusie, wazonie z suszonymi kwiatami, porcelanowych figurkach i stylowym drewnianym lampionie. Całości dopełnią jasne, (najlepiej białe) ściany i drewniana podłoga lub płytki przypominające beton.

Black Red White, kolekcja Gent
Black Red White, kolekcja Gent