Przejdź do sklepu brw.pl

Jak ocieplić wnętrze? Podpowiadamy!

Czytaj
19.05.2022

Jak ocieplić wnętrze? Podpowiadamy!

Modny na gruncie wnętrzarskim minimalizm ma jedną wadę. Jest nią brak przytulności. W tak oszczędnie zaaranżowanych pomieszczeniach niekiedy trudno jest naprawdę dobrze wypocząć. Chcesz wiedzieć, jak ocieplić wnętrze bez robienia remontu? Mamy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek.

Przytulne wnętrze na wyciągnięcie ręki

Wnętrza zdominowane przez biel i szarości są co prawda widne i przestronne, ale za to mało przyjazne. Z kolei pomieszczeniom urządzonym w ciemnych kolorach nie można odmówić stylu, ale elementy tak silnie determinujące odbiór wnętrza na dłuższą metę mogą działać przytłaczająco na domowników.

Kluczem do rozwiązania tego typu zagwozdek są… dodatki. Dzięki nim wnętrze mieszkania zyskuje ciepły, przytulny klimat. Trafnie i z umiarem włączone do wystroju domowych przestrzeni dekoracje dodadzą bardziej domowego charakteru w każdym pomieszczeniu.

Chcesz wiedzieć, jak można ocieplić mieszkanie dodatkami? W dalszej części artykułu przedstawimy Ci sprawdzone sposoby, które chętnie stosują projektanci wnętrz.

Jak ocieplić wnętrze dodatkami?

Masz wrażenie, że Twój salon mimo włożonego w jego aranżację wysiłku nadal sprawia wrażenie niedokończonego? Rozważ możliwość zmiany koloru ścian. Może warto zrezygnować z szarości na rzecz równie stonowanego, ale za to cieplejszego beżu?

Jeśli pomysł przemalowania ścian nie za bardzo Ci odpowiada, zdecyduj się na wzorzystą tapetę. Roślinne lub geometryczne motywy przemienią chłodne pomieszczenie w domową oazę relaksu.

Zamiast tapety możesz umieścić na ścianach:

  • obrazy lub grafiki,
  • galerię rodzinnych zdjęć,
  • makramy,
  • łapacze snów,
  • makatki.

Jeśli zapełnisz puste ściany, wnętrze straci bezosobowy charakter, a w zamian zyska ciepło, które będzie zachęcało, by pozostać w nim dłużej.

Przeczytaj też: „Obraz nad kanapą w salonie, czyli sposób na szybką metamorfozę wnętrza”.

Jak jeszcze można ocieplić pokój dodatkami?

Światło pomoże Ci zbudować przytulny klimat w salonie. Jedna lampa wisząca z pewnością nie wystarczy. Postaw na światło punktowe. Równomiernie rozmieszczone oprawy oświetleniowe ocieplą wnętrze oraz sprawią, że będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości.

Mistrzami w tworzeniu nastroju są… kinkiety. Jeden lub dwa zainstalowane na ścianie za kanapą wprowadzą do strefy wypoczynkowej przyjemny nastrój sprzyjający relaksowi.

Na blacie komody ustaw lampę stojącą. Razem z nią mogą pojawić się na nim aromatyczne świece lub lampiony, które po zachodzie słońca spowiją wnętrze salonu ciepłym blaskiem.

Jak ocieplić wnętrze? Wybierz te dodatki!

Przytulną atmosferę w pomieszczeniu stworzysz z wykorzystaniem miękkich tekstyliów. W oknie zawieś grube, mięsiste zasłony. Obawiasz się, że przytłoczą wnętrze? Puste okna wypełnij lekkimi, woalowymi firankami. Ich aranżację możesz uzupełnić o drewniane żaluzje, które zapewnią Ci większe poczucie intymności.

Wnętrze wyda się cieplejsze, gdy na podłodze położysz dywan. W sypialni dobrze odnajdzie się puchaty model typu shaggy. W salonie lepiej sprawują się łatwiejsze w utrzymaniu dywany z krótszym włosem.

Skutecznie i bez najmniejszego wysiłku pomogą Ci ocieplić salon dekoracyjne poduszki. Kompozycja stworzona z kilku poduch będzie stanowiła wspaniałą ozdobę salonu, a przy okazji zwiększy komfort wypoczynku domowników. W podobny sposób możesz ozdobić łóżko w sypialni.

Roślinne motywy na poduszkach nawiązujące do piękna natury tworzą we wnętrzach atmosferę emanującą spokojem. Brązy i zielenie umieszczone w aranżacjach dają poczucie bezpieczeństwa. Z kolei odcienie żółtego i pomarańczowego dodają energii do działania. Wystrój mieszkania warto wzbogacić kolorowymi akcentami, takimi jak poduszki. Unikaj mebli w intensywnych kolorach – szybko mogą Ci się znudzić, a ich wymiana będzie znacznie bardziej kosztowna niż wymiana poszewek.

Przy wyborze ocieplających wnętrza tekstylnych dodatków zwróć uwagę nie tylko na ich kolorystykę, lecz także wzory i faktury. Poduszka dekoracyjna Mekong oprócz intrygującego musztardowego zabarwienia wyróżnia się ciekawym wzorem, który przypomina plastry miodu.

Jeśli nie zaliczasz się do miłośników wyrazistych deseni ani kolorów, możesz zdecydować się na puchatą poszewkę dekoracyjną Asker. Tekstylia z długim włosem dobrze równoważą optyczny chłód metalu, szkła lub marmuru.

Dodasz wnętrzu sypialni więcej przytulności, gdy nakryjesz łóżko narzutą. Zapewni Ci dodatkowe okrycie w chłodne, zimowe wieczory, a przy okazji świetnie sprawdzi się jako dekoracyjny dodatek w pomieszczeniu.

Miękki koc pomoże wizualnie ocieplić pokój dzienny. Wystarczy, że przerzucisz go przez oparcie sofy lub fotela. Będzie pod ręką, gdy w czasie błogiego lenistwa zacznie dokuczać Ci chłód, a przy okazji poprawi wygląd wnętrza.

Jako „ocieplacze” we wnętrzach wspaniale sprawdzają się żywe rośliny. Nie ma lepszego sposobu na złagodzenie surowości, która wkradła się do wystroju. Postaraj się o odpowiednią oprawę, która wyeksponuje ich urodę.

Co wybrać? Metalowa donica w kolorze złota rozświetli i ociepli eleganckie wnętrza urządzone w ciemnej palecie barw. Ciekawą propozycję stanowią kwietniki mające postać ażurowej plecionki. Naturalne materiały, takie jak drewno, wiklina czy trawa morska, doskonale ocieplają przestrzeń.

Odwiedź sklep internetowy BRW i wybierz dodatki, które wprowadzą prawdziwie domowe ciepło do Twoich wnętrz.