Jak wprowadzić więcej natury do eleganckiego wnętrza?

Czytaj
28.09.2018

Jak wprowadzić więcej natury do eleganckiego wnętrza?

Butelkowa zieleń powraca w wielkim stylu

Ten uniwersalny kolor idealnie łączy się z szeroką paletą innych barw, dając duże spectrum możliwości aranżowania wnętrza. Nic zatem dziwnego, że jest coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o kolorystykę aranżacji. Ten wyjątkowy kolor często wybierany jest zarówno w odcieniach farb, tapet, mebli (zwłaszcza tych tapicerowanych), jak i dekoracji.

Black Red White, fotel Ajon Es

Współczesność z charakterem

Butelkowa zieleń świetnie współgra z miedzią, złotem, drewnem czy marmurem, a zestawiona z odcieniami bieli, szarości lub ponadczasową czernią wygląda wprost oszałamiająco. Jeżeli Twoje mieszkanie jest pełne neutralnych, pastelowych kolorów i obawiasz się, że ciemna, butelkowa zieleń to zbyt odważne posunięcie to… przestań się martwić! Barwy te bardzo dobrze się uzupełniają. Podstawą jest zachowanie odpowiednich proporcji, które pozwolą wydobyć piękno wszystkich stylistycznych zabiegów.

Pozostając przy nietypowych kolorach w aranżacji, nie sposób nie wspomnieć o pudrowym różu, który w blasku fleszy wrócił nie tylko na wybiegi mody znanych projektantów, ale również do łask stylistów wnętrz. Ten kolor pojawia się właściwie we wszystkich możliwych formach. Różowe ściany, meble, dodatki nikogo już nie szokują, a wręcz przeciwnie zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Pudrowy róż ze względu na swój stonowany odcień łatwo połączyć np. z wcześniej wspomnianą butelkową zielenią. Łączenie tych dwóch odcieni od niedawna jest na językach w całym świecie designu. Czasem warto zaryzykować i dobrać do fotela Strawinsky różowy koc.

Black Red White, kolekcja Braga

Kolor natury

Zieleń to jeden z tych kolorów, które najczęściej występują w naturze. Nie powinien więc dziwić fakt, że barwa ta ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie. Pomoże nam się odprężyć, skoncentrować i doda energii w pochmurny dzień.  Dlatego właśnie w styl boho, który wprowadził do naszych mieszkań więcej roślin, meble o głębokiej butelkowej zieleni wpisują się idealnie.

Black Red White, komoda Possi