Przejdź do sklepu brw.pl

Kuchnia grafitowa z drewnem – aranżacje

Czytaj
25.07.2023

Kuchnia grafitowa z drewnem – aranżacje

Marzysz o aranżacji, która prędko się nie opatrzy, a ponadto pozostanie modna niezależnie od trendów? Grafitowa kuchnia z drewnem to propozycja dla Ciebie. Jak urządzić kuchenne wnętrze w kolorze grafitowym? Jakie meble i dodatki sprawdzą się w takim pomieszczeniu? Podpowiadamy!

Trend alert: grafitowa kuchnia z drewnem

Popularność uniwersalnych, praktycznych, a przy tym stylowych połączeń kolorystycznych, takich jak zestawienie grafitu i drewna, to nie tylko echo czołowych trendów w branży interior design, lecz także odpowiedź na potrzeby inwestorów. Ogromne zainteresowanie dekorami drewna w ostatnich sezonach uwidoczniło się przede wszystkim w kuchennych wnętrzach. I nic dziwnego – drewno znane jest z reprezentacyjnego charakteru. W duecie z grafitową szarością w pełni ujawnia swój potencjał dekoracyjny.

Kuchnie grafitowe, czyli jakie?

Grafit to barwa głęboka i elegancka, sytuująca się pomiędzy klasyczną szarością a czernią. Choć sama w sobie jest neutralna w wyrazie, w połączeniu z drewnem nabiera przyjemnego dla oczu ciepła. Zbliżonym odcieniem, zresztą niekiedy utożsamianym z grafitem, jest antracyt. Nie należy ich jednak mylić. Grafit znajduje się w palecie kolorystycznej szarości, natomiast antracytowi zdecydowanie bliżej do czerni.

Grafitowa kuchnia z drewnem a style aranżacyjne

W zależności od materiałów zastosowanych we wnętrzu, grafitowa kuchnia może sprawdzić się w różnych konwencjach stylistycznych. Jeśli zestawimy grafitowe fronty kuchenne z ciemnym drewnianym blatem oraz cegłą na ścianie, otrzymamy aranżację stworzoną dla miłośników stylu industrialnego. Ściana imitująca marmur, jasne drewno z delikatnym rysunkiem i matowy grafit na frontach szafek doskonale zaprezentują się w kuchni w stylu glamour.

Z kolei efektem aranżacji, w której wykorzystane zostaną jednorodne fronty wykończone na wysoki połysk oraz drewniany blat, będzie nowoczesna kuchnia. To jednak nie koniec możliwości grafitu. W parze z leciwym drewnem pięknie zagra także we wnętrzach w duchu vintage.

Zalety grafitowych kuchni

Grafitowa kuchnia to projekt o wielu zaletach. Jakich? Sprawdzamy!

  • Uniwersalny wygląd: różne odcienie szarości, w tym grafitowy, dają ogrom możliwości aranżacyjnych. Zastanawiasz się nad grafitową kuchnią w odsłonie modern, retro, loft, a może classic? Mamy dobrą wiadomość! Grafitowe meble kuchenne pozwolą Ci zrealizować każdy scenariusz.
  • Ponadczasowy wymiar: ogromną zaletą grafitowej kuchni jest jej ponadczasowy charakter. Dodając do niej elementy w kolorze drewna, projektujemy przestrzeń, która wymyka się chwilowym modom.
  • Elegancja: ponieważ grafitowa kuchnia lepiej prezentuje się w otwartej strefie dziennej niż w niewielkim, zamkniętym pomieszczeniu, na ogół wpisywana jest w aranżację salonu. To świetne rozwiązanie! Kuchnie grafitowe mogą być bardzo eleganckie, i co więcej – dobrze komponują się z elementami wyposażenia reprezentacyjnej części domu.

Grafitowa kuchnia z drewnem – jak ją urządzić?

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić grafitową kuchnię, dobrze się składa. Z przyjemnością podpowiemy Ci, jakie meble i dodatki pomogą zaaranżować modne wnętrze. Zdradzimy również sprawdzone sposoby na optyczne powiększenie kuchni utrzymanej w graficie i drewnie.

Grafitowe meble kuchenne i drewniany blat

Osoby zainteresowane wprowadzeniem do kuchni grafitu i drewna mają przed sobą kilka opcji aranżacyjnych. Jedną z nich są meble kuchenne z grafitowymi frontami i blat drewnopodobny lub z naturalnego drewna. Ciepły akcent w postaci wybarwienia blatu sprawi, że wnętrze nabierze przytulności. Pozostałe elementy składające się na wystrój pomieszczenia – design mebli i dodatków, wykończenie ścian oraz podłóg – zależą od obranej stylistyki. W nowoczesnej kuchni warto postawić na gładkie, bezuchwytowe fronty szafek, natomiast w kuchni klasycznej czy vintage – na meble zdobione ryflowaniem lub frezami.

Jednorzędowa kuchnia grafit z kolekcji Semi Line to bardzo dobre rozwiązanie do małego mieszkania lub mikroapartamentu. Taka zabudowa pięknie komponuje się z aranżacją salonu, szczególnie w połączeniu z łagodnymi kolorami drewna. W otoczeniu jasnych ścian, metalicznych sprzętów AGD i prostych dodatków nie przytłoczy niewielkiej przestrzeni. Wprowadzając grafitowe meble do małej kuchni, uważnie dobieraj pozostałe barwy. Ściany najlepiej pokryć farbą w kolorze białym, podłogę – płytkami imitującymi jasne drewno.

Grafit i drewno, czyli dwukolorowe szafki kuchenne

Grafit i drewno równie ciekawe odsłony mogą przyjmować w kuchniach dwukolorowych. Co powiesz na górny ciąg szafek w wybarwieniu drewna, a dolny w odcieniu szarości? Do tego drewnopodobny blat kuchenny, drewniany stół, krzesła tapicerowane, kamionkowe naczynia. My jesteśmy na tak!

Modny kolorystyczny duet to dla Ciebie za mało? Wyciszoną, naturalną aranżację uzupełnij akcentami, które ożywią stonowaną całość. Do barwnego trio warto zaprosić detale w odcieniu szałwiowej zieleni, pastelowego różu, rdzawej pomarańczy czy lawendy. Wymienione kolory najpiękniej prezentują się na tapicerkach krzeseł, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić je do kuchni pod postacią ceramiki lub oryginalnego sprzętu AGD: lodówki, elektrycznego czajnika, robota kuchennego.

Kuchnia grafitowa z drewnem – aranżacje

Szukasz przepisu na idealną kuchnię w kolorach grafitu i drewna? Pozwól, że Cię zainspirujemy!

Wyrazista, przytulna i maksymalnie funkcjonalna – tak przedstawia się kuchnia zaaranżowana z meblami z kolekcji Semi Line. Wnętrze wypełnia zabudowa meblowa ustawiona w literę L. Praktyczny układ kuchenny zwiększa możliwości niemałej przestrzeni, czyniąc ją jeszcze bardziej ergonomiczną. Prosty i jednocześnie ciepły w odbiorze wystrój łączy elementy w stylu industrialnym oraz skandynawskim.

W stylistykę industrialną wpisują się zarówno grafitowe fronty szafek, jak i cegłopodobne płytki nad blatem. Kuchnia zyskuje rys scandi dzięki dodatkom ocieplającym aranżację: dywanowi w geometryczny wzór, okrągłemu stolikowi Keita i drewnianym akcesoriom ułatwiającym kuchenną krzątaninę.

Zwróć uwagę na sposób, w jaki połączono grafit i drewno. Frezowane, grafitowe fronty doskonale współgrają z korpusami oraz otwartymi półkami w kolorze dębowym. Rezygnacja z części frontów w górnym ciągu to świetny patent na wyeksponowanie atrakcyjnych detali oraz drobiazgów, które w kuchni powinny być zawsze pod ręką.

Więcej ciekawych rozwiązań projektowych do kuchni, w tym zestawy kuchenne, kuchnie modułowe oraz kuchnie na wymiar znajdziesz w sklepie internetowym Black Red White. Zapraszamy!

Czerń to inspirująca alternatywa dla szarości. Zobacz, jak wykorzystać ją w kuchennym wnętrzu. Przeczytaj: „Czarna kuchnia z drewnem – aranżacje”.