Nowoczesne meblościanki – modne i praktyczne!

Czytaj
8.05.2019

Nowoczesne meblościanki – modne i praktyczne!

Czy słowo “meblościanka” kojarzy Ci się z niezbyt atrakcyjnymi meblami, które znajdowały się niemal w każdym domu w czasach PRL-u? Według niektórych meblościanka to synonim kiczu i złego gustu. Na szczęście, wcale nie musi tak być! Meblościanki – w nowoczesnej formie – wróciły do łask.

 

Dlaczego meblościanki tak źle się kojarzą?

Kultowe PRL-owskie meblościanki posiadały wiele wad. Najczęściej utrzymane ciemnych kolorach, przytłaczały i zmniejszały optycznie pomieszczenie. Wizualnie ciężkie meble górowały nad salonem, nie dając złapać oddechu.

Nie można jednak odmówić im podstawowej zalety, jaką była funkcjonalność. Duża liczba szafek, półek i szuflad sprawiała, że można było naprawdę wiele w nich pomieścić. Dodatkowo umieszczenie wielu dużych gabarytowo mebli na jednej ścianie pozwalało zaoszczędzić przestrzeń, co było szczególnie ważne w mieszkaniach o małym metrażu.

Meblościanka w klasycznym stylu – Wiki C

Meblościanki: wysoki połysk czy mat?

Potencjał kryjący się w meblościankach został dostrzeżony przez współczesnych projektantów mebli. Problem niewielkiej przestrzeni i konieczność przemyślanego wykorzystania każdego centymetra jest wciąż aktualny, a nowoczesne meblościanki oferują łatwe jego rozwiązanie. Jakie jeszcze zalety posiadają tego typu meble?

W przeciwieństwie do meblościanek sprzed kilkudziesięciu lat, w nowoczesnych zestawach znajdziesz zarówno elementy stojące, jak i wiszące, co sprawa, że cała kompozycja staje się lżejsza. Modułowość oraz możliwość dobierania poszczególnych elementów sprawia, że możesz je maksymalnie dopasować do swoich potrzeb i wymiarów pomieszczenia.

Meblościanka Spalt 1

Odświeżony design i większa różnorodność to kolejna zaleta współczesnych meblościanek. Bez problemu znajdziesz takie w kolorze drewna, jak również te wykonane na tzw. wysoki połysk lub o matowym wykończeniu. Liczba wariantów kolorystycznych sprawia, że świetnie wpasują się do każdego wnętrza. Idąc z duchem czasu, projektanci dbają o zapewnienie miejsca na duże płaskie telewizory, sprzęt stereo, płyty i ulubione książki.

Przystępna cena jest także niewątpliwym atutem tego rodzaju mebli. Nowoczesną meblościankę do niewielkiego pokoju możesz kupić już za kilkaset złotych. Zestawy z większą ilością elementów to nieco większy koszt, jednak wciąż stanowią niskobudżetową alternatywę dla np. mebli na wymiar.

Meblościanka Fever 1

Gdzie postawić meblościankę?

Jako mebel bardzo uniwersalny, nowoczesna meblościanka znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach:  salonie, przedpokoju, pokoju dziecięcym lub młodzieżowym. Czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu?

Meblościanka do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego to przede wszystkim miejsce do przechowywania ubrań, zabawek i książek. Zwróć zatem uwagę na liczbę szafek, półek oraz szuflad, a także ich głębokość. Szukaj modeli z szafą, w której dziecko będzie mogło trzymać swoje ubrania.

Meblościanka Malcolm

Chcesz wiedzieć, jak urządzić pokój młodzieżowy? Zajrzyj na nasz blog!

Meblościanka do salonu spełnia nieco inną funkcję. W salonie nie przechowujemy zazwyczaj ubrań, ale sprzęt RTV: telewizor, konsolę i sprzęt nagłaśniający. Półki służą jako przestrzeń na postawienie ozdób, zdjęć czy książek. Niejednokrotnie to również w salonie umieścisz filiżanki, ozdobne miski i inne szklane przedmioty – przydadzą się więc zabudowane lub oszklone szafki.

Szukasz meblościanki taniej, nowoczesnej, a przy okazji świetnie wyglądającej? Zobacz, co przygotowaliśmy w naszej ofercie!