Przejdź do sklepu brw.pl

Pomysł na lunchbox z Black Red White!

Czytaj
28.08.2022

Pomysł na lunchbox z Black Red White!

Pudełka lunchowe cieszą się coraz większą popularnością. Sprzyjają zdrowej diecie, a także… oszczędnościom. Dlaczego warto wyposażyć się w lunchbox? Jakie potrawy nadają się do przygotowania na wynos w takim pojemniku? Mamy dla Ciebie kilka smakowitych przepisów.

Różowy lunchbox

Lunchbox — sprytne rozwiązania na codzienne wyzwania

Co kryje się pod hasłem: lunchbox? To pojemnik na żywność wyposażony w szczelne zamknięcie. Znajdujące się w nim jedzenie można zabrać ze sobą:

  • do szkoły lub pracy,
  • na zajęcia sportowe,
  • w podróż,
  • na spacer, piknik, a nawet wycieczkę.

Zajrzyj jeszcze do artykułu: „Co zabrać na piknik? 5 pomysłów na ucztę w plenerze!”.

W tego typu pudełku możesz nie tylko trzymać swój posiłek, ale również wygodnie go z niego zjeść. Niektóre modele pozwalają na odmrażanie, gotowanie oraz podgrzewanie zawartych w nich potraw w kuchence mikrofalowej.

Dlaczego warto zainwestować w lunchbox?

  • Ten sprytny pojemnik to znakomity patent na smaczny i wartościowy posiłek w pracy. Dzięki niemu można przestać stołować się w barach, a także podjadać słodkie bułki i ciasteczka. Gdy będziesz mieć przy sobie pudełko lunchowe wypełnione jedzeniem, zabranym z domu, głód nie nakłoni Cię do ich zakupu.
  • Pudełka lunchowe sprzyjają zachowaniu regularności w spożywaniu posiłków. Wbrew pozorom potrawy, które można w nich umieścić, wcale nie są trudne do przyrządzenia. Obiad lub lekkie drugie śniadanie możesz przygotować sobie dzień wcześniej. Rano tylko przełożysz jedzenie do pudełka i w drogę! To również sposób dla tych, którzy nie tylko chcą jeść drugie śniadanie, ale także jeść śniadanie w ogóle. Szybkie wyjścia z domu sprawiają czasem, że na posiłek nie ma czasu.
  • Lunchbox sprawdza się nie tylko w przypadku osób dorosłych, lecz także najmłodszych. Do takiego pudełka możesz włożyć coś smakowitego, a zarazem pożywnego, by dziecko mogło posilać się między zajęciami. Do pudełka możemy spakować zdrowe drugie śniadanie, ale również słodkie przekąski, by mieć pełną kontrolę nad tym, co je nasze dziecko na drugie śniadanie. Rodzice dokładają bowiem wszelkich starań, by wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Jednak dzieci lubią wybierać ulubione dodatki, nie zawsze zgodne z zasadami zdrowej diety. To „domowe drugie” sprawi, że miej pieniędzy na niekontrolowane smakołyki wydadzą w szkolnym sklepiku.
  • Jeśli drugie śniadanie jest dla dziecka, lunchbox warto uzupełnić również o picie dla dzieci. Najzdrowsze napoje dla nich to oczywiście woda, choć niektórzy preferują również napary ziołowe.

Przepisy na lunchbox — proste, szybkie, smaczne

Poniżej zebraliśmy najciekawsze przepisy, które sprawdzą się jako skład lunchboxa. To nie przetworzone przekąski, tylko pyszne jedzenie, dzięki któremu ma miejsce dostarczanie organizmowi potrzebnej energii.

Świetnym pomysłem na wzbogacenie smaku kanapek są pyszne pasty. Bazowym składnikiem wielu z nich są jajka ugotowane na twardo. Jako dodatek do takiej pasty świetnie sprawdzają się rośliny strączkowe (soczewica, ciecierzyca i fasola) bogate w witaminy z grupy B. Kremową konsystencję można im nadać przy pomocy oliwy z oliwek, która jest bogata w zdrowe tłuszcze. To drugie śniadanie określa najlepiej termin: „białkowo-tłuszczowe”. Sprzyja osobom, które ograniczają w swojej diecie węglowodany. Jeśli lubicie drugie śniadanie, które dostarczy mnóstwo energii i pozwoli nie czuć głodu przez długie godziny, ta propozycja jest właśnie dla Was!

Pasta z ciecierzycy z suszonymi pomidorami

Składniki:

  • 1 puszka ciecierzycy o pojemności 400 g,
  • 3 jaja,
  • 80 g suszonych pomidorów w oliwie,
  • 1 ząbek czosnku,
  • 2-3 łyżki oliwy (może być ta od pomidorów),
  • sól morska do smaku.

Przygotowanie:

Wszystkie składniki wymieszaj blenderem, aż utworzą jednolitą masę.

Brakuje Ci rano czasu na zjedzenie śniadania? Przyrządź sobie zdrowy i pożywny koktajl. Dostarczy Ci on energii na długi czas.

Koktajl owocowy z płatkami owsianymi

Składniki:

  • 300 ml mleka (np. sojowego, kokosowego albo krowiego),
  • 3 łyżki płatków owsianych,
  • 2 banany,
  • pół szklanki sezonowych owoców (np. brzoskwiń, moreli lub śliwek),
  • kilka daktyli (dla słodyczy),
  • szczypta soli.

Przygotowanie:

Nie przepadasz za smakiem surowych płatków owsianych? Zalej je wrzątkiem i odstaw na ok. 10 minut, aż zmiękną i napęcznieją. Następnie wszystkie składniki koktajlu połącz ze sobą blenderem i gotowe!

Znakomitą alternatywę dla niezdrowych fast foodów stanowi smaczna tortilla. Placki możesz wykonać samodzielnie lub kupić gotowe.

Tortilla z wędzonym łososiem i chrupkimi warzywami

Składniki na farsz:

  • 4 placki tortilli,
  • 200 g wędzonego łososia,
  • 2 marchewki (średniej wielkości),
  • 1 zielony ogórek,
  • 1 czerwona papryka,
  • pół główki sałaty,
  • 1 łyżka prażonego sezamu,
  • sos czosnkowy.

Przygotowanie:

Ogórka pokrój wzdłuż na ćwiartki. Usuń z nich gniazda nasienne. Każdą część potnij na 3 słupki. Paprykę pokrój w paski, a marchewkę zetrzyj na tarce na grubych oczkach. Liście sałaty starannie umyj. Nadmiar wody usuń z nich papierowym ręcznikiem.

Każdy placek posmaruj sosem czosnkowym, ułóż na nim 2 liście sałaty, pokrojonego na kawałki tuńczyka wymieszanego z sezamem, 3 kawałki ogórka, kilka plasterków papryki oraz odrobinę startej marchewki. Całość ciasno zwiń w rulon. Zanim włożysz tortillę do pojemnika, pokrój ją na kawałki.

W takim pudełku możesz zamknąć również szybką, smaczną sałatkę z gotowej mieszanki kasz (np. kaszy gryczanej, jęczmiennej oraz bulgur). Wspaniale będą smakowały z pieczonym kurczakiem i kukurydzą lub z pomidorem, serkiem wiejskim oraz ziołami. Kasze z uwagi na dużą zawartość błonnika dadzą Ci poczucie sytości na dłużej.

Gdy czeka Cię długi dzień, możesz dodatkowo przygotować sobie lunchbox z przegryzkami. Możesz go wypełnić surowymi warzywami posiekanymi w słupki. Wartościowym dodatkiem do takiego pudełka będą liofilizowane owoce lub bakalie, np. rodzynki wymieszane z orzechami, pestkami dyni oraz słonecznika.

Pomysł na lunchbox z Black Red White

Moda na eko sprawiła, że do produkcji pojemników lunchowych coraz chętniej wykorzystywane są takie materiały jak:

  • szkło,
  • stal nierdzewna,
  • a nawet bambus.

Mimo to największym wzięciem nadal cieszą się pudełka wykonane ze specjalnych tworzyw, które nie wchodzą w reakcję z żywnością. Są one trwałe, lekkie oraz łatwe do utrzymania w czystości.

A co z budową pudełek lunchowych? Najprostsze modele składają się z jednej komory tak jak pojemnik Loft. To doskonały wybór dla osób, które lubią przekąsić w ciągu dnia kanapkę. W jednokomorowym pudełku można schować również domowe ciasto, owoce lub warzywa.

Zaliczasz się do osób, które wolą, gdy ich posiłki są bardziej urozmaicone? Lepszy wybór dla Ciebie będzie stanowił pojemnik z przegródkami lub taki, który składa się z 2 poziomów. Tego typu naczynia pozwalają na oddzielne przechowywanie różnych produktów, np. mięsa i warzyw. Niektóre spośród nich mają wbudowany pojemnik na sos.

lunchbox-campus
Lunchbox Campus w kolorze niebieskim

Lunchbox Campus wyposażony jest we wkładkę, która dzieli jego przestrzeń na 3 części. Po jej wyjęciu będziesz cieszyć się przestronnym jednokomorowym pojemnikiem. To poręczne pudełko nie zajmie dużo miejsca w Twojej torbie. Gdy wypełnisz je różnymi smakołykami, głód Ci nie dokuczy. W ofercie BRW dostępny jest również Lunchbox Campus w kolorze czerwonym.

Z myślą o dziecku, oprócz pojemnika warto nabyć butelkę Campus. Jest ona kolorowa, a do tego szczelna i wytrzymała. Duża wygoda jej użytkowania to zasługa otwierania za pomocą przycisku. Taka butelka-bidon przyda się Twojemu dziecku w szkole, a także na wycieczce.

Dla Ciebie proponujemy nieco większą butelkę na wodę o pojemności 500 ml. Zwraca uwagę nie tylko atrakcyjnym designem, lecz także dobrze przemyślaną budową. Ona również jest otwierana przyciskiem. Wąski ustnik uchroni Cię przed przypadkowym zalaniem, np. w czasie biegania. Transparenty materiał pozwala na bieżącą kontrolę ilości zawartego w butelce płynu.

Sprawne przyrządzenie dań na wynos umożliwi Ci komplet noży Molly. Są przeznaczone do obierania i krojenia warzyw, a także owoców. Ich niewielkie wymiary oraz wyprofilowany trzonek sprawiają, że dobrze leżą w dłoni.

 

Kompleksowe wsparcie w kuchni zagwarantuje Ci komplet Gerlach Loft złożony z 5 noży o odmiennym zastosowaniu. Dla większej wygody zostały osadzone w eleganckim, drewnianym bloku. Stal nierdzewna molibdenowo-wanadowa gwarantuje im podwyższoną ostrość oraz odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

W sklepie internetowym BRW znajdziesz nie tylko pojemniki na żywność, ale również szeroki wybór akcesoriów kuchennych, dzięki którym przygotowywanie posiłków stanie się łatwe i przyjemne.