Noże wykonane są ze stali nierdzewnej - molibdenowo - wanadowa (X50CrMoV15 /1.4116/), która charakteryzuje się: - zwiększoną twardością ostrzy względem standardowych noży dostępnych na rynku, - zwiększoną ostrością ostrzy oraz długim okresem utrzymania ostrości, - zwiększoną odpornością stali na korozję. Trzonek noża wykonany jest z tworzywa ABS. Każda rękojeść u nasady oznaczona jest symbolem, który ułatwia charakterystykę oraz przeznaczenie noża. Blok wykonany jest z lakierowanego (czarny mat) drewna bukowego. Preferowaną metodą mycia jest mycie ręczne noży. Przed włożeniem noża do bloku należy go osuszyć. Zestaw jest nowoczesny, ekskluzywny. Zestawienie naturalnego drewna z kolorem czarnym daje efekt ponadczasowego designu.

Ciekawym elementem tego zestawu jest nóż Santoku. Santoku, zwany też nożem szefa kuchni, obecny jest jedynie w wybranych zestawach noży kuchennych. Ma wiele zastosowań - doskonale sieka owoce, wspaniale szatkuje warzywa, idealnie tnie mięso bez kości. Specjalne żłobienia na powierzchni ostrza zapobiegają przyklejaniu się żywności, a samo ostrze jest na tyle szerokie, że można na nim łatwo i wygodnie przenosić pokrojone produkty.

Gerlach to polska marka z 250 letnią historią tworzenia wysokiej jakości produktów dla domu. Marka obecna na polskich stołach na co dzień i od święta. Od wieków zachowuje stałe wartości oraz czerpie z nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym wspólne gotowanie staje się łatwiejsze, a każda chwila spędzona razem staje się wyjątkowa.

Wymiary
Długość 25,7 cm
Szerokość 8,6 cm
Waga 1.42 kg
Do pobrania
Producent produktu:
Gerlach S.A.