Przejdź do sklepu brw.pl

Sypialnia 2024 – trendy na nowy rok

Czytaj
11.12.2023

Sypialnia 2024 – trendy na nowy rok

Przygotowaliśmy dla Ciebie mały przewodnik dotyczący trendów wnętrzarskich 2024, które już za moment zawitają do domów na całym świecie. Tym razem wzięliśmy pod lupę sypialnię. Jakie meble, oświetlenie oraz dodatki do pokoju sypialnego rekomendują projektanci wnętrz?

Ruso - sypialnia

KOLEKCJA MEBLI RUSO

Sypialnia 2024 – trendy wnętrzarskie na nowy rok

W naszym artykule:

  • zdradzimy, co nowego pojawi się w aranżacji wnętrz w nowym roku,
  • podpowiemy, jakie elementy wyposażenia warto wpleść w wystrój swojej sypialni,
  • zaprezentujemy inspirujące aranżacje pokoju sypialnego na miarę 2024 r.

W zgodzie z naturą

Motywem przewodnim proponowanym przez projektantów wnętrz jest połączenie ze światem przyrody. W pomieszczeniu nie może zabraknąć naturalnych materiałów, mebli i dodatków o organicznych kształtach, roślin doniczkowych, deseni nawiązujących do fauny i flory, kolorów ziemi.

Dlatego mile widziane są wszelkie inspiracje stylem japandi łączącym skandynawskie oraz japońskie podejście do urządzania domu. Skłaniająca się ku minimalizmowi sypialnia musi być funkcjonalna, wygodna i przytulna. Powinna emanować spokojem i harmonią.

Nie zapomnij o ekologicznych rozwiązaniach. Mieszkasz w domu jednorodzinnym? Zamontuj na dachu panele słoneczne. Pomyśl o meblach i dodatkach z recyklingu lub nadających się do zrecyklingowania. Zanim wyrzucisz nadgryziony zębem czasu przedmiot, zastanów się, czy nie da się go odnowić.

Kolory 2024 – kilka niespodzianek

W roli bazy kolorystycznej odnajdą się neutralne odcienie – złamane biele i szarości. Dobrym pomysłem będą również beże, które ocieplają przestrzeń i stanowią wspaniałe tło dla innych barw.

Jednak stonowane kolory to nie wszystko. Na słynnych w branży wnętrzarskiej mediolańskich targach Salone del Mobile zwiedzający mogli podziwiać aranżacje wykorzystujące znacznie ciekawsze, bardziej wyraziste barwy. Jeśli chodzi o ciepłe odcienie, prawdziwą furorę zrobiły terakotowy oranż i musztardowa odsłona żółcieni. Wśród chłodnych kolorów zaszczytne miejsce przypadło głębokiemu kobaltowemu błękitowi, choć doceniono także szałwiowe i oliwkowe warianty zieleni. Nie potraktowano po macoszemu ciemnych kolorów, takich jak na przykład modna butelkowa zieleń.

Z kolei Globalne Centrum Estetyczne firmy AkzoNobel (producenta farb Dulux) niedawno ogłosiło kolor roku 2024. Został nim Glamour Pink, czyli jasny, pudrowy róż o dużym potencjale aranżacyjnym. Ten wyjątkowy, pastelowy odcień najpiękniej wyeksponujesz właśnie w sypialni. Jest delikatny i ciepły, działa kojąco na układ nerwowy. Sprzyja wyciszeniu się, wprowadza w błogi nastrój przed snem. Gdy obudzisz się rano, poprawi Twoje samopoczucie i nowy dzień przywitasz z optymizmem.

Warto wiedzieć, że Glamour Pink najlepiej łączyć z trzema paletami barw. Należą do nich tak zwane Kolory Przytulne, Kolory Harmonijne oraz Kolory Beztroskie. Znajdziesz wśród nich wspomniane wcześniej odcienie terakoty, kobaltu, oliwki, szałwii, musztardy, butelkowej zieleni.

Wyraziste faktury

2024 to rok, w którym na pierwszy plan wysuną się niebanalne faktury. Na ścianach egzamin zdadzą tapety obiektowe, lamele, beton architektoniczny, gliniany tynk, cegła. Rozważ postarzane powierzchnie, które wpisują się w japoński styl wabi-sabi. Ta estetyka wywodząca się z Krainy Wschodzącego Słońca jest pochwałą niedoskonałości. W odniesieniu do wnętrzarstwa pokazuje, że widoczne na przedmiotach codziennego użytku skazy, które powstają na skutek upływu czasu, nadają im szlachetny charakter.

Czytaj również: „Salon 2024 – sprawdź, co będzie modne w nadchodzącym roku”.

Sypialnia 2024 – trendy w projektowaniu wnętrz

W tej części artykułu odpowiemy na pytanie, czym kierować się, wybierając meble, dodatki i oświetlenie do sypialni.

Meble do sypialni w aranżacji wnętrz 2024

Moda na niesztampowe faktury dotyczy również mebli. W przypadku mebli skrzyniowych – szaf czy komód – sprawdzi się drewno z rysunkiem usłojenia, który jest nie tylko widoczny, lecz także wyczuwalny pod palcami.

Naturalne materiały mają pierwszeństwo, nie znaczy to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z tych syntetycznych. W grę wchodzi na przykład technorattan, który jest trwalszy od tradycyjnego rattanu i jak najbardziej nadaje się do recyklingu.

Co do obicia mebli tapicerowanych – łóżka, fotela, pufa – rozważ buklę. Wizytówką mięsistej tkaniny bouclé jest gęsty splot, którzy w dotyku przypomina futro baranka. Strzałem w dziesiątkę będzie też sztruks. Nie zapomnij przy tym o przyjemnych w dotyku tkaninach, takich jak welur. Mile widziane są zaoblone krawędzie. Wybierz łóżko z miękkim wezgłowiem, o które oprzesz się wygodnie podczas wieczornej lektury.

 

 

 

Łóżko Milos obejrzysz dokładniej na filmie dostępnym na kanale BRW w serwisie YouTube:

 

Modne dodatki i oświetlenie w Twojej sypialni

Lampa stołowa Costa aranżacja

Lampa stołowa COSTA, obraz „ORANGE SHAPES”

Jeśli chodzi o dodatki, poszukaj tekstyliów wykonanych z wełny, bawełny, lnu, jedwabiu. Sprawdzą się nie tylko desenie roślinne czy zwierzęce, lecz także geometryczne wzory. Świetnym pomysłem będą kosze do przechowywania z trawy morskiej lub wikliny. Na komodzie postaw drewniane bądź bambusowe lampiony, które pomogą zbudować przyjemną atmosferę po zmroku. Na podłodze pod łóżkiem połóż dywanik z juty. Rozejrzyj się za japońskimi lampami o organicznych kształtach.

 

 

 

Sypialnia 2024 – inspiracje

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie aranżacje sypialni, które wpisują się w najgorętsze trendy. Zainspiruj się!

Sypialnia na poddaszu z szarymi i grafitowymi detalami

Saturn - aranżacja

KOLEKCJA MEBLI SATURN

Oto pokój sypialny urządzony za pomocą kolekcji mebli Saturn. Ich wizytówką są grafitowe komponenty, które efektownie kontrastują z elementami o ciepłym wybarwieniu dąb artisan. Wyeksponowane słoje i sęki dodają meblom uroku.

W tym wnętrzu warto zwrócić uwagę nie tylko na meble. Wzrok przyciąga także dyskretny, ryflowany dekor ścianki kolankowej za łóżkiem oraz ściany za komodą, urozmaicając minimalistyczny wystrój. Taki efekt dają między innymi ryflowane panele i tapeta obiektowa. Kierując się zasadą, że diabeł tkwi w szczegółach, aranżację uzupełniliśmy prążkowanymi pufami, które współgrają z dekorem ściennym. Dzięki temu przestrzeń jest bardziej harmonijna. Nieco blasku wnoszą do niej złote akcenty – rama lustra Joy Gold oraz ramię lampy wiszącej Dorado.

Produkty widoczne na zdjęciu czekają na Ciebie TUTAJ.

Biała sypialnia z drewnem w naturalnym kolorze

Sypialnia Frija

KOLEKCJA MEBLI FRIJA

Sypialnia wyposażona w meble z kolekcji Frija to kwintesencja skandynawskiej estetyki. Frezowanym frontom z bielonego drewna towarzyszą blaty o wybarwieniu dąb artisan. Mariaż bieli z naturalnym kolorem drewna obejmuje również drewnianą podłogę, na której leży biały, puszysty dywan, oraz pomalowaną białą farbą ścianę częściowo pokrytą drewnianymi lamelami. Biel wprowadza do przestrzeni elegancję i świeżość, a drewno nadaje jej przytulny, swojski charakter.

We wnętrzu nie zabrakło odniesień do japońskiej kultury. Nad łóżkiem wiszą obrazy przedstawiające czaple. Według wierzeń mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni te wyjątkowe ptaki symbolizują powodzenie.

To funkcjonalna, estetyczna sypialnia, która sprzyja wypoczynkowi zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.

Produkty widoczne na zdjęciu czekają na Ciebie TUTAJ.

Po więcej inspiracji zapraszamy do sklepu internetowego Black Red White!