Sypialnia na wymiar: 4 kroki do stworzenia wyjątkowej przestrzeni do spania

Czytaj
16.01.2020

Sypialnia na wymiar: 4 kroki do stworzenia wyjątkowej przestrzeni do spania

Planujesz remont sypialni? Szukasz sposobów na zwiększenie estetyki i funkcjonalności jej wystroju? Mamy dla Ciebie znakomitą propozycję. Sypialnia na wymiar to rozwiązanie, które pozwoli Ci stworzyć wnętrze Twoich marzeń. Chcesz wiedzieć, jak to działa?

 

W czasach, gdy każdy z nas ma na głowie tak wiele spraw, w cenie są usługi upraszczające i co ważniejsze, zmniejszające nasz poziom zaangażowania w realizację rozmaitych zadań.

Zmiany aranżacji wnętrz na ogół są dosyć męczące i stresujące. Czasem, aby efekt był naprawdę zadowalający, na różnych etapach prac trzeba posiłkować się wsparciem fachowców z odmiennych dziedzin. A to dodatkowy wydatek oraz wysiłek związany z wyszukaniem osoby, która będzie w stanie urzeczywistnić nasz zamysł.

 

Meble do sypialni: na wymiar czy modułowe?

Kreując aranżację swojej sypialni możesz sięgnąć po meble modułowe z naszej oferty. Znakomicie odnajdą się one w pomieszczeniach o regularnym kształcie. Niestety nawet bardzo pomysłowo skomponowany zestaw nie wykorzysta pełni potencjału tego wnętrza, jeśli będzie ono trudne pod względem aranżacyjnym.

W przypadku niewielkiego metrażu, skosów i mało ustawnych wnęk lepiej zdają egzamin meble do sypialni na wymiar wykonane na podstawie indywidualnego projektu.

Jeśli powierzysz to zadanie właśnie nam, otrzymasz wszelką niezbędną pomoc. Tak zorganizowaliśmy tę usługę, by zmiana aranżacji sypialni stała się banalnie prosta.

Więcej informacji na temat samodzielnego projektowania wystroju z wykorzystaniem mebli systemowych znajdziesz w artykule: „Meble modułowe – sprytne urządzenie wnętrz”.

 

Sypialnie na wymiar w usłudze „BRW Na Miarę”

Usługa „BRW Na Miarę” adresowana jest do osób ceniących rozwiązania:

  • wygodne,
  • kompleksowe,
  • pewne,
  • zorientowane na powodzenie.

Co możesz zyskać, decydując się na nią? Profesjonalny projekt z wizualizacją 3D ukazującą jak będzie wyglądało pomieszczenie po zmianie.

Będzie on zawierał nie tylko meble na wymiar do sypialni, ale również pochodzące z naszej oferty gotowe meble skrzyniowe i tapicerowane, oświetlenie, tekstylia oraz dekoracje. Innymi słowy, wszystkie te elementy, dzięki którym jej wystrój będzie kompletny.

 

Sypialnia na wymiar – gwarancja wysokiej jakości wypoczynku

Wiele osób uważa, że w sypialni najważniejszy jest klimat. To miejsce, w którym zaczynamy i kończymy każdy dzień. A w międzyczasie relaksujemy się w nim po pracy — czytając książki lub oglądając TV, a nierzadko również pracujemy.

Aranżacja tego wnętrza powinna być nastawiona na komfort. Zapewniają go m.in. szafy w zabudowie do sypialni, dzięki dopasowaniu pod względem konfiguracji i wyglądu do stylu życia oraz upodobań ich użytkowników.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszej usługi mebli na miarę, tylko kilka prostych kroków będzie dzielić Cię od stworzenia Twojej upragnionej sypialni. W przeliczeniu na czas – 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia do końca jego realizacji, czyli montażu mebli.

Jedyną trudnością, którą napotkasz w całym procesie, będzie konieczność decydowania o zastosowanych rozwiązaniach. A wybór jest naprawdę duży.

 

Krok 1 – miejsce do wypoczynku

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. I to ono powinno stanowić priorytet, jeśli chodzi o jej wystrój.

Możesz postawić na:

  • łóżko tapicerowane,
  • łóżko drewniane (wyposażone w skrzynię na pościel),
  • łóżko z ozdobnym zagłówkiem,
  • łóżko w zabudowie.

Ostatnia propozycja przypadnie Ci do gustu, jeśli potrzebujesz wielu mebli do przechowywania, a Twoja sypialnia jest raczej niewielka.

Taka konstrukcja przypomina trochę nowoczesną meblościankę, do której zostało wpasowane wezgłowie łóżka. Pod względem funkcjonalnym stanowi ona połączenie elementów, na które w innym układzie trudno byłoby znaleźć miejsce.

Łóżko w zabudowie może składać się z szafek nocnych z praktycznymi szufladami, półek do ekspozycji dekoracyjnych dodatków oraz kilku zamykanych szafek na potrzebne rzeczy, np. pościel, ręczniki.

Tego typu mebel na wymiar do sypialni możemy zaprojektować specjalnie dla Ciebie, czyli z uwzględnieniem Twoich preferencji. Zajmiemy się również jego produkcją, transportem i montażem.

Zabudowa łóżka i funkcjonalna garderoba w sypialni na wymiar

 

Krok 2 – miejsce do przechowywania

W każdej sypialni powinna znaleźć się pakowna szafa — co do tego nie ma wątpliwości. Jeśli wnętrze jest przestronne, może pojawić się w nim garderoba. Kwestią dyskusyjną jest budowa, wielkość, usytuowanie oraz sposób organizacji ich wnętrza.

Szafy wolnostojące mają mniejsze gabaryty, przez co można często zmieniać ich położenie. Szafy w zabudowie do sypialni instalowane są na stałe, ale za to z nimi problem wystających elementów czy szczelin pomiędzy ścianą a meblem nie istnieje.

Szafa na wymiar do sypialni z drzwiami przesuwnymi

 

Szafy do sypialni na wymiar znakomicie sprawdzają się we wnętrzach z kłopotliwymi skosami i wnękami. Ich największą zaletą jest optymalizacja dostępnej przestrzeni, tak trudna do osiągnięcia z wykorzystaniem gotowych, masowo produkowanych mebli.

Zlecając nam wykonanie takiej szafy w ramach usługi „BRW Na Miarę”, możesz mieć wpływ nie tylko na jej styl, ale także rozkład jej wnętrza.

Może ona mieć drzwi przesuwne lub tradycyjne skrzydłowe. Przy czym te uchylne lepiej nadają się do przestronnych pomieszczeń.

Ilość półek i szuflad oraz ich rozmieszczenie nasz projektant dopasuje do Twoich potrzeb. Podobnie przedstawia się kwestia wyposażenia szafy na wymiar do sypialni, czyli akcesoriów np. koszy, wieszaków oraz zainstalowanego w niej oświetlenia.

Coraz modniejsze są wysokie konstrukcje zajmujące całą ścianę i rozciągające się aż po sam sufit. Umożliwiają one oszczędność wolnego miejsca na podłodze. Stąd rosnącą popularność tego typu zabudowy. Można w nią wkomponować telewizor, w sposób, który pozwoli na wyeksponowanie go lub odwrotnie – ukrycie.

Wnętrze garderoby lub szafy do sypialni na wymiar można spersonalizować

 

Krok 3 – miejsce do relaksu

Dobrym pomysłem na stworzenie zacisznego kącika do relaksu jest nowoczesna zabudowa pod oknem. Obszar ten często pozostaje niezagospodarowany z uwagi na obecność kaloryfera. Jeśli zostanie on przesłonięty przy użyciu mebli na miarę — zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania oraz podniesiesz walory estetyczne wnętrza.

Dodatkowo blat takich szafek może odgrywać rolę siedziska. Wystarczy, że pojawi się na nim miękkie obicie lub kilka dekoracyjnych poduszek, by powstało komfortowe miejsce do czytania z widokiem na krajobraz za oknem.

 

Krok 4 – miejsce do pracy

Jeśli zdarza Ci się pracować w sypialni, jej aranżacja powinna zapewniać odpowiednie do tego warunki. Nawet w niewielkiej sypialni znajdzie się trochę miejsca na mały blat. Może on być składany, przez co po zakończeniu pracy odzyskasz swobodę poruszania się.

Meble do sypialni na wymiar w kobiecym stylu – biała zabudowa i elegancka toaletka

 

Nasze meble na wymiar do sypialni to sprawdzony patent nie tylko na mądre zarządzanie dostępną przestrzenią, ale również stworzenie stylowej aranżacji nastawionej na wygodę korzystających z niej osób.

Taka spersonalizowana zabudowa to także ogrom możliwości. Nasi projektanci przedstawią Ci, jakie masz opcje oraz pomogą wybrać te, które najlepiej spełnią się w Twoim wnętrzu.