Przejdź do sklepu brw.pl

Zabudowa wokół łóżka w sypialni – funkcjonalne wnętrze pod lupą

Czytaj
29.05.2023

Zabudowa wokół łóżka w sypialni – funkcjonalne wnętrze pod lupą

Jak Ci się podoba pomysł zabudowy ściany wokół łóżka w sypialni? Zdecydowanie się na nią przyniesie wiele korzyści, o których opowiemy w dzisiejszym artykule. Zabudowa sprawdza się zwłaszcza w małych sypialniach, gdzie każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Zdaje egzamin również na poddaszu, którego aranżacja stanowi prawdziwe wyzwanie. Sprawdź, jak urządzić sypialnię z zabudowaną ścianą za łóżkiem!

Kolekcja Modeo w sypialni eko

SZAFA MODEO

Zabudowa wokół łóżka w sypialni – niecodzienne rozwiązanie do małego pomieszczenia

W naszym artykule:

  • wyjaśnimy, kiedy warto zdecydować się na zabudowę wokół łóżka,
  • podpowiemy, w jaki sposób zabudować łóżko, aby stworzyć funkcjonalną i estetyczną całość,
  • pokażemy inspirujące aranżacje sypialni.

Zabudowa wokół łóżka w małej sypialni oraz na poddaszu

Zabudowa na ścianie za łóżkiem to uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do każdego wnętrza niezależnie od jego wielkości czy stylu. Na skromnym metrażu pozwala w pełni zagospodarować ścianę, a co za tym idzie zaoszczędzić więcej przestrzeni. Odnajduje się także na poddaszu, które trudno wyposażyć z powodu skosów. Zabudowa z mebli na wymiar bądź modułowych pomaga rozwiązać ten problem.

Jeśli wybierzesz minimalistyczną zabudowę z gładkimi frontami i zamkniętymi szafkami, kolorystycznie zbliżoną do barwy ściany, meble dyskretnie wtopią się w tło. Dzięki temu wizualnie nie odbiorą metrażu, szczególnie gdy zrezygnujesz z głębokich szafek na rzecz trochę płytszych. Efekt optycznego powiększenia pokoju dadzą też lustrzane fronty szaf oraz witryny wiszące.

Czytaj również: „Mała sypialnia z oknem – urządź wygodną strefę snu z BRW”.

Jak wykorzystać zabudowę łóżka?

Zabudowę możesz zmienić na przykład w garderobę. Wówczas przyda Ci się szafa z wysoką półką z drążkiem, zwykłymi półkami i szufladami, w których schowasz swoje ubrania. Rozważ model z wygodnymi przesuwnymi drzwiami.

Ciekawą alternatywą jest przeznaczenie zabudowy na domową bibliotekę. Ulubione lektury na wyciągnięcie ręki to marzenie każdego mola książkowego. Stojące na półkach pięknie wydane tomy dodatkowo ozdabiają sypialnię.

Witryny i półki umożliwiają wyeksponowanie dekoracyjnych przedmiotów – między innymi figurek, świeczników, wazonów ze świeżymi kwiatami, roślin doniczkowych. Warto wiedzieć, że wyjątkowo efektownie wyglądają na półkach rośliny zwisające takie jak bluszcz, „dziurawa” monstera czy senecio rowleyanus, którego liście przypominają zielone koraliki.

Właściwie jedyną słabą stroną zabudowy wokół łóżka jest ograniczenie możliwości przestawienia mebli w sypialni, kiedy zamarzy Ci się metamorfoza wnętrza. Jednak liczne zalety zabudowy w pełni rekompensują tę wadę.

Jak urządzić sypialnię z zabudową wokół łóżka?

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadać zabudowie łóżka charakter all in one. Składające się na nią meble mogą zapewnić dużo miejsca do przechowywania różnych rzeczy – ubrań, książek, osobistych drobiazgów, ozdób itd. Jeżeli wielkość Twojej sypialni nie wyklucza rozbudowanego układu mebli wokół łóżka, skorzystaj z tej opcji.

Z dalszej części artykułu dowiesz się, jakie meble i dodatki ułatwią Ci to zadanie.

Meble, które pomogą Ci w zrealizowaniu swoich potrzeb

W pierwszej kolejności zastanów się nad meblami na wymiar lub modułowymi. W pełni dostosujesz je do wymogów pomieszczenia, tworząc harmonijną zabudowę spójną z aranżacją sypialni. Oprócz łóżka konieczne będą szafy, szafki, witryny i półki.

Szafy Flex obejrzysz dokładniej na filmie dostępnym na kanale BRW w serwisie YouTube:

 

Dodatki przydatne przy zabudowie wokół łóżka

Zabudowa wokół łóżka sprawia, że na ścianie zazwyczaj nie zostaje wiele wolnej przestrzeni na dekoracje. Raczej nie powiesisz na niej dużych obrazów ani kompozycji złożonej z fotografii rodzinnych czy podróżniczych.

Natomiast z całą pewnością powinieneś znaleźć trochę miejsca na kinkiety. Nie tylko doświetlą strony czytanej książki. Dzięki nim nie będziesz musiał wychodzić z łóżka, żeby zgasić światło przed snem ani poruszać się po omacku, gdy w nocy zechcesz pójść do toalety.

Zabudowa wokół łóżka – aranżacje

Przyjrzyj się dwóm aranżacjom sypialni z zabudową wokół łóżka – małej i dużej.

Zabudowa łóżka w małej sypialni

Granatowa sypialnia i drewno

KOLEKCJA MEBLI NEPO PLUS

Kolekcja Nepo Plus jest dedykowana dzieciom, ale sprawdzi się także w sypialni studenta lub dorosłej osoby mieszkającej samotnie. Meble z tej linii są zgrabne, bardzo funkcjonalne, dostępne w aż ośmiu wariantach kolorystycznych. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na szlachetny, głęboki odcień dąb monastery, który pasuje m.in. do wnętrz klasycznych, nowoczesnych i loftowych. Zwróć uwagę na wyrazisty, naturalny dekor drewna – sęki i słoje. Dodaje charakteru aranżacji.

Łóżko, szafa, biurko oraz szafki wiszące składają się na zabudowę ściany idealnie dostosowaną do rozmiaru pomieszczenia. Kompaktowe biurko przyda się do pracy i nauki. Rzeczy, które nie zmieszczą się w jego dwóch szufladach, możesz umieścić na którejś z licznych otwartych półek szafek wiszących. Szafki przydadzą się też do przechowania książek, płyt, fotografii i roślin doniczkowych. Rośliny oczyszczą i nawilżą powietrze, co w sypialni ma bardzo duże znaczenie.

Na niezagospodarowanym fragmencie ściany zamontowaliśmy pionowo panele tapicerowane. Ich intensywnie niebieski kolor pięknie komponuje się z brązem frontów mebli. Panele są na tyle miękkie, że z powodzeniem mogą posłużyć jako podpora pod plecy.

Produkty widoczne na zdjęciu czekają na Ciebie TUTAJ.

Zabudowa ściany za łóżkiem w dużej sypialni

Modeo grafit sypialnia

KOLEKCJA MEBLI MODEO

W obszernym pokoju sypialnym zabudowa ściany za łóżkiem porządkuje przestrzeń. Wystarczy spojrzeć na wnętrze wyposażone w kolekcję mebli systemowych Modeo. To szczególna linia, której wizytówką jest możliwość konfiguracji brył. Liczba, rodzaj i kolor szafek, półek, szuflad, nóżek, uchwytów – to wszystko zależy od Ciebie.

W naszej sypialni grafitowe fronty Modeo stanowią jakby przedłużenie sufitu w kolorze nocnego nieba. Zabudowa tworzy symetryczny układ zamknięty z prawej i lewej strony szafami na ubrania, a od góry wiszącymi szafkami oraz witrynami. Łóżko znajduje się pośrodku, a widoczny nad nim fragment ściany zdradza, że wyłożono ją drewnianymi lamelami.

Pomimo grafitowej zabudowy, czarnego sufitu, ścian pomalowanych farbą o barwie stali i popielatego dywanu wnętrze jest przytulne. Zawdzięcza to jasnym elementom w ciepłych odcieniach – lamelom, podłodze, zasłonom, tapicerce łóżka i pufa. Z kolei duża zielona roślina doniczkowa nieco ożywia aranżację.

Produkty widoczne na zdjęciu czekają na Ciebie TUTAJ.

Po więcej inspiracji zapraszamy do sklepu internetowego Black Red White!