Przejdź do sklepu brw.pl

Kontenerki pod biurko: jak je wybrać?

Czytaj
14.01.2021

Kontenerki pod biurko: jak je wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że dobra organizacja przestrzeni ma istotny sposób wpływ na jakość i efektywność pracy. W jej odpowiednim zaplanowaniu nieocenioną rolę mogą odegrać kontenerki pod biurko. Dlaczego warto sięgnąć po te meble i czym kierować się przy ich zakupie? Podpowiadamy, w jakich wnętrzach sprawdzą się kontenerki pod biurko.

 

kontenerki pod biurko

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się kontenerki biurowe?
  • jak wybrać kontenerki pod biurko?
  • Gdzie ustawić niewielkie szafki?
  • Czy kontenerki biurowe to dobry wybór do prywatnego gabinetu?
  • dlaczego warto kupić kontenerki pod biurko do pokoju dziecka?

Czym charakteryzują się kontenerki do biurek?

Coraz więcej osób projektujących pokoje dla dzieci czy domowe gabinety uzupełnia wyposażenie tych wnętrz o niewielkie, praktyczne kontenerki pod biurko. Czym one właściwie są i czemu zawdzięczają tak dynamicznie rosnącą popularność?

Mówiąc najogólniej, kontenerki biurowe są to małe, poręczne szafki, których główną funkcją jest zastąpienie szuflad wbudowanych w niektóre modele biurek. Kontenerki umieszcza się zwykle pod blatem, po prawej lub lewej stronie. Niewielkie rozmiary, mobilność i ciekawy design sprawiają, że szafeczki będą idealnym wyborem do pokoju dziecięcego i prywatnego gabinetu.

Spokojnie można ich jednak używać także jako samodzielnych mebli. Wiele modeli wyposażonych jest w kółka, dzięki czemu w razie potrzeby świetnie sprawdzą się nie tylko w miejscu pracy, ale również w roli stolików nocnych czy mini komody.

 

 

Dlaczego kontenerki pod biurko cieszą się tak dużą popularnością?

Przede wszystkim ze względu na swą funkcjonalność i szerokie zastosowanie. Dzięki poręcznym rozmiarom świetnie sprawdzają się we wszystkich, szczególnie zaś w tych niewielkich wnętrzach, pomagając optymalnie zagospodarować ich ograniczoną przestrzeń. Co więcej, kontenerek jest mobilnym meblem, który zawsze możesz mieć w zasięgu ręki. Takie rozwiązanie sprawią, że zalety tych mebli docenią również osoby lubiące eksperymentować z aranżacją. Duża mobilność kontenerków pozwala bowiem swobodnie zmieniać ich położenie, a wraz z nim także i wystrój wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych mebli?

 

Jak wybrać kontenerki do biurek?

Wybór odpowiedniego kontenerka może wydawać się prostym zadaniem – i rzeczywiście nic w tym trudnego. Przy jego zakupie warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – pomoże Ci to uniknąć rozczarowania i znaleźć model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. O jakich czynnikach mowa?

Wśród dostępnych modeli znajdują się szafki, które różnią wymiarami, stylem oraz ilością i ułożeniem szuflad. Meble powinny być dostosowane do wysokości biurka pod, którym mają się znajdować oraz odpowiadać potrzebom osoby, która będzie z nich korzystać. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest design. Kontenerki w stylu skandynawskim będą pasować do nowoczesnych wnętrz, podczas gdy drewniane szuflady sprawdzą się także w klasycznych aranżacjach. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze konterka biurowego?

  • Wymiary

Co do zasady kontenerek stanowi dodatkowe akcesorium do biurka, co oznacza, że musi być do niego dokładnie dopasowany. W pierwszej kolejności zwróć więc uwagę na wymiary tego mebla, uwzględniając przy tym miejsce na nogi.

Twój stolik jest zbyt niski lub z innych powodów nie zmieścisz już nic pod blatem? Nic straconego. Pomyśl o umieszczeniu kontenerka obok biurka. Co prawda będziesz potrzebował do tego dodatkowego miejsca, jednak mebel ten zajmie go zdecydowanie mniej niż duża szafka bądź komoda.

 

  • Ilość i ułożenie szuflad

Odpowiednia wysokość i szerokość tego akcesorium to jeszcze nie wszystko. Aby było ono w pełni funkcjonalne i należycie spełniało swoją rolę, musi zapewniać wystarczającą przestrzeń przechowywania. Przed zakupem kontenerka określ więc, ile szuflad będziesz potrzebować i jaka ich konfiguracja byłaby dla Ciebie najwygodniejsza. Możliwości jest tu wiele.

 

 

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań możesz znaleźć modele z wieloma płaskimi szufladami lub z kilkoma o różnej pojemności, ułożonymi w jednym lub dwóch rzędach, z otwartą przestrzenią lub całkowicie zabudowane. Wybierając odpowiedni model, pomyśl o tym, do czego będziesz potrzebował kontenerka.

Jeśli chcesz zwiększyć jego funkcjonalność i używać go także jako odrębny mebel, praktycznym rozwiązaniem będą modele z jedną większą szufladą i kilkoma mniejszymi. Dzięki temu pomieszczą one wiele przeróżnych przedmiotów – nie tylko akcesoria biurowe.

 

  • Podstawa

Kwestią, która również znacząco wpływa na funkcjonalność kontenerka pod biurko, jest to, na czym jest on postawiony. Wśród dostępnych na rynku modeli możesz znaleźć dwa rozwiązania – komody na kółkach lub nóżkach. Każda z opcji ma swoje mocne i słabe strony.

Kontenerek na kółkach to przede wszystkim mobilność. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy pracujesz w różnych miejscach i chcesz mieć najpotrzebniejsze rzeczy w zasięgu ręki lub też lubisz zmiany w wystroju wnętrza.

Dzięki kółkom z łatwością zmienisz ustawienie tego mebla w biurze lub pokoju, co ułatwi Ci nie tylko pracę, ale i sprzątanie pomieszczenia. Decydując się na to rozwiązanie, pomyśl o kółkach pokrytych gumową powłoką – dzięki temu unikniesz zarysowania podłogi.

Drugą opcją są kontenerki pod biurko postawione na nóżkach. W pierwszej chwili rozwiązanie to może wydawać się dużo mniej korzystne. Mebel ten nie jest tak mobilny jak jego odpowiednik na kółkach. To sprawia, że aby zmienić jego położenie, należy go podnieść lub przesunąć po powierzchni, co też może skutkować jej zarysowaniem.

Rozwiązanie to ma jednak również swoje plusy. Dzięki temu, że mebel nie przesuwa się tak łatwo jak ten na kółkach, gwarantuje dużą stabilność, co zwiększa komfort pracy.

Wybierając odpowiedni model, zwróć więc uwagę na uwarunkowania swojej przestrzeni oraz charakter zajęć, do których ma Ci on służyć.

 

  • Materiał, z którego wykonano mebel

Podbiurkowe kontenerki zazwyczaj są lekkie, jest to ich dużym atutem ze względu na nieograniczoną mobilność. Dlatego najczęściej wykonuje się je z płyty laminowanej, która waży o wiele mniej, niż lite drewno. Dzięki odpowiedniej laminacji można uzyskać właściwie każdy styl drewna, dzięki czemu łatwo wpasować ten mebel do każdego pomieszczenia.

 

  • Design

Istotne jest, czy kontenerek chcesz postawić w gabinecie dorosłego człowieka, czy też w pokoju dziecięcym. Od tego będzie zależał design mebla. Pamiętaj, że chodzi również o jego ułożenie i ewentualne zabezpieczenia, np. szufladka na klucz, by niepożądane przedmioty, np. nożyczki, nie dostały się w niepowołane ręce. Warto również pamiętać, że dzięki wygodzie i choćby niewielkiej zmianie designu, nauka stanie się przyjemnością, podobnie jak praca. Kontener może stanowić tu sporą pomoc.

 

  • Wyposażenie szuflad

Nowa przestrzeń gabinetowa to nowe możliwości, jeśli chodzi o układ rzeczy biurowych. Nowe miejsce w domu zyskują biurowe artykuły, np. długopisy, zakreślacze, linijki, czy różniące się wielkością i treścią bruliony. Dzięki nowemu, niewielkiemu meblowi, możesz tak ułożyć wszystkie te artykuły, by mieć do nich wygodny dostęp zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

 

Kontenerki do biura i domowego gabinetu

W jakich pomieszczeniach kontenerki sprawdzą się najlepiej? Ze względu na ich funkcjonalność można je wykorzystać niemal wszędzie. Miejscem, gdzie jednak szczególnie spełniają swoją rolę, są biura – zwłaszcza te urządzone w stylu open space. Na przestrzeniach tego typu nie ma zwykle miejsca na postawienie szafki przy każdym biurku. Umieszczony pod jego blatem kontenerek idealnie zastąpi ten mebel, zapewniając pracownikom przestrzeń do przechowywania niezbędnych akcesoriów czy osobistych rzeczy.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są przy tym kontenerki zamykane na klucz. Opcja ta pozwoli bezpiecznie przechować wszelkie rzeczy osobiste czy dokumenty, których nie można trzymać na biurku ze względu na standardy dotyczące ochrony danych osobowych. Funkcja ta może okazać się nieoceniona także w domowym gabinecie. Pozwoli Ci ona bezpiecznie przechować ważne dokumenty służbowe, chroniąc je przed zniszczeniem czy ciekawskim wzrokiem dzieci.

 

Kontenerki pod biurko do pokoju młodzieżowego

Rola kontenerków nie ogranicza się wyłącznie do biur czy domowych gabinetów. Równie przydatne okazują się one również w pokojach młodzieżowych. Być może wiesz z własnego doświadczenia, jak trudno utrzymać na dłużej uwagę młodego człowieka, rozpraszanego wieloma bodźcami.

Odpowiednia organizacja przestrzeni dzięki funkcjonalnym kontenerkom pomoże im zachować porządek na biurku, a w efekcie – skupić się na nauce czy innych zajęciach wymagających koncentracji.

 

To jednak niejedyny argument. Wiek nastoletni to okres wyrażania siebie i szukania własnego stylu. W dużej mierze dotyczy to także kwestii wystroju pokoju – prywatnej przestrzeni młodego człowieka. Jeśli chcesz stworzyć mu możliwość samodzielnego zagospodarowania wnętrza, postaw na meble pozwalające na łatwą zmianę ich układu i ustawienia. Kontenerki sprawdzą się w tej roli idealnie.

Mobilne i wielofunkcyjne, stworzą młodemu domownikowi szereg różnych możliwości aranżacyjnych. Wyróżniające się do tego ciekawym designem – wniosą modny i nowoczesny akcent do ich wnętrza.

Szukasz małych, lecz przy tym pojemnych i funkcjonalnych mebli? Postaw na kontenerki! Te niepozorne akcesoria pomogą Ci optymalnie zagospodarować przestrzeń oraz stworzyć komfortowe miejsce pracy. Mobilne organizatory pozwolą Ci na wygodne przechowanie dokumentów i akcesoriów biurowych. Niewielki mebel mieści się pod biurkiem, dzięki czemu oszczędzasz przestrzeń w pozostałej części pomieszczenia. Praktyczne szuflady są wygodne do przechowywania drobiazgów i przedmiotów, których nie chcesz trzymać na blacie biurka. Taki mebel przyda się nie tylko w gabinecie, ale także w pokoju dziecka i ucznia. Kontenerki biurowe to także idealny wybór do biura lub przestrzeni typu open space.

Więcej o zaletach wielozadaniowych mebli przeczytasz w tekście: „Wnętrze o wielu twarzach – pokochaj meble wielofunkcyjne”.