Pokój dziecka – sprawdź, co jest w modzie w 2019!

Czytaj
9.05.2019

Pokój dziecka – sprawdź, co jest w modzie w 2019!

Jak urządzić pokój dla dziecka, który będzie funkcjonalny, a przy okazji sprawi, że pociecha będzie uwielbiała spędzać w nim czas? Podpowiadamy, jak stworzyć przestrzeń dla dorastającego odkrywcy!

Pokój dziecka powinien umożliwiać mu kreatywną zabawę, naukę w skupieniu oraz jakościowy wypoczynek. Warto zadbać o wydzielenie tych trzech stref (zabawy, nauki i wypoczynku) już na etapie planowania wnętrza. Dzięki temu dostosowywanie pokoju do etapów rozwojowych dziecka będzie wymagać jedynie drobnych zmian aranżacyjnych, a nie jego całkowitych metamorfoz. Oto 3 główne trendy, które warto uwzględnić, urządzając pokój dziecka w 2019 roku.

Łóżko z kolekcji Nandu
Łóżko z kolekcji Nandu

Zrównoważony rozwój w designie? Meble dla malucha, starszaka i ucznia

Dzieci szybko rosną! To prawda stara jak świat, którą zna każdy rodzic. Pomysłowe rozwiązania aranżacyjne rosną razem z Twoją pociechą. W jaki sposób dobierać meble zgodnie z trendem zrównoważonego rozwoju?

Wybieraj meble w stonowanych kolorach, które spodobają się dziecku zarówno, kiedy będzie miało kilka, jak i kilkanaście lat. Jasnobrązowe lub białe meble można łatwo uzupełniać różnego rodzaju dodatkami. Doskonałym, bo ponadczasowym, zestawieniem jest biel i naturalna barwa drewna.

Świetnym przykładem są meble z serii Luca Baby: zostały zaprojektowane tak, aby ułatwiać rodzicom opiekę nad maluszkiem już od pierwszych tygodni życia. Wyjmowane szczebelki z łóżeczka sprawiają, że maluch może w nim spać nawet przez kilka lat, a na pojemnej komodzie znajduje się praktyczny przewijak, który w każdej chwili możesz z niej zdjąć. Co więcej, kiedy dziecko stanie się większe, kolekcję można uzupełnić o “dorosłą” serię Luca Juzi.


Meble młodzieżowe Luca Juzi

W dziecięcych pokojach świetnie sprawdzają się kufry i niskie stoliki na kółkach. Dodatkowym atutem takich mebli jest ich lekkość oraz mobilność. Pociecha może dzięki temu samodzielnie aranżować przestrzeń wedle swoich potrzeb.

 

Kolorowy zawrót głowy, czyli color blocking

Dzieci uwielbiają intensywne kolory już od pierwszych miesięcy życia – nie tylko pozytywnie wpływają na ich nastrój, ale także stymulują rozwój. Dlatego aranżacja pokoju dziecięcego zgodnie z modnym trendem color blocking to fantastyczny pomysł. Polega on na łączeniu wyrazistych kolorów i geometrycznych wzorów. To hit tego sezonu!

Komoda Stanford – dla małych i dużych
Biurko Karet z frezem pionowym

Efekt color blocking możesz tworzyć przez zestawianie białych mebli z wyrazistymi dodatkami takimi jak poduszki, barwne pościele, plastikowe kosze na zabawki. Możesz zdecydować się tez na meble z kolorowymi frontami lub „plecami”. Klucz leży w równowadze tonów, kolorów, form i faktur.

 

Indywidualna osobowość Twojego dziecka

Jeśli szukasz inspiracji, jak urządzić pokój dla dziecka – zapytaj go o zdanie! Bardzo mocnym trendem w aranżacji “dorosłych” wnętrz od lat jest podkreślanie indywidualizmu. Od niedawna jednak trend ten przenika do aranżacji królestwa najmłodszych.

Idealny pokój dziecka to miejsce zabaw i kreatywnego zdobywania wiedzy. Przegoń nudę na zawsze, stawiając wraz z pociechą tipi i zapraszając do jego pokoju mnóstwo światła. Wybieraj meble i dodatki, które łatwo można przesuwać. Wsłuchaj się w potrzeby i upodobania dziecka i pozwól mu, poprzez wystrój, wyrazić siebie!

Wspieraj zainteresowania malucha, decydując się na motywy, które lubi i mu się podobają. W pokoju małej królewny nie może zabraknąć baldachimu, klimatycznych cotton balls i wielu poduszek. Z kolei w pokoju młodego artysty sprawdzą się kreatywne dodatki, jak np. naklejki ścienne, sztalugi do malowania, a także maty edukacyjne.

Różowy baldachim
Naklejka welurowa dla małego miłośnika podróży
Meble dziecięce Luca Juzi

 

W przypadku mebli dla najmłodszych ważne są nie tylko trendy, ale również – jakość. Wybierając meble i akcesoria do pokoju dziecięcego, sprawdzaj, czy posiadają one atesty dopuszczające je do użytku przez maluchy.

Sprawdź najnowszy Trendbook Black Red White na 2019 rok i dowiedz się, co we wnętrzarskiej modzie piszczy.

Sprawdź też naszą ofertę mebli do pokoju młodzieżowego na BRW.pl.