5 sposobów na przetrwanie jesieni i zimy

Czytaj
21.12.2018

5 sposobów na przetrwanie jesieni i zimy

Bywa, że jesień nas rozpieszcza i upalne dni okraszone złotymi liśćmi ciągną się niemal do końca października. Niestety, każda letnia sielanka kiedyś się kończy, a zimno i mrok stają się nieodłącznym elementem naszych dni. Na szczęście wszyscy znamy liczne patenty pozwalające przetrwać jesienną i zimową chandrę. Przedstawiamy nasze pięć sprawdzonych sposobów na chłodne dni!

1. Ciepło i miękkość to podstawa.

Gdy w salonie dodamy takie dodatki jak koce i poduszki, wnętrze od razu stanie się bardziej przytulne. Pozwolą one nam w dowolnym momencie skryć się przed chłodem. Warto zainwestować w dobre i eleganckie dodatki, żeby nasza ciepłolubność nie naruszyła starannie dopracowanej stylizacji wnętrza. Polecamy koc Marocco i poduszkę Pepitka, które świetnie równoważą elegancję z przytulnością.

Black Red White, koc bawełniano-akrylowy Marocco, poduszka Pepitka
Black Red White, dywan Sarah, gazetownik Loft, poduszka dekoracyjna Muna

2. Nastrój to połowa sukcesu.

Kiedy wieczór łączy się z popołudniem, musimy zadbać o odpowiedni nastrój. W deszczowy dzień, po zachodzie słońca, nasze cztery ściany zmienią się w przytulny azyl dzięki naturalnemu światłu świeczek. Pamiętajmy, że tutaj sprawa jest prosta – im więcej, tym lepiej. Świece Rustic, doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji, samodzielnie lub na stylowym świeczniku Champange. 

Black Red White, Lampion szklany, Lampion szklany, lampa stołowa Bianka, Świecznik

Black Red White, Świecznik szklany Champagne
Black Red White, świece Rustic: biała, bordowa, kremowa.

3. Zapach kawy o poranku.

Latem budzi nas słońce – jesienią musimy, niestety, radzić sobie sami. Kiedy budzik zadzwoni, a za oknem dalej noc, kawa staje się produktem pierwszej potrzeby. Chłodny dzień lepiej zacząć od porannego rytuału. Do przygotowania kawy idealnie nada się zaparzacz Avant Garde, który nie tylko pozwoli odnaleźć chwilę spokoju o poranku, ale też wprowadzi do kuchni odrobinę luksusu.

Black Red White, zaparzacz do kawy Avant Garde
Black Red White, szklanka City double glass

4. Ciepła herbata, kocyk i…

Ustaliliśmy już, że ciepło i miękkość to podstawa. Zanim jednak zwiniemy się w puchatą kulkę, nie zapomnijmy o herbacie! Wszyscy wiemy, że kiedy znajdziemy idealną pozycję pod kocem, jakikolwiek ruch, nie mówiąc już o wyprawie do kuchni, zaburzy naszą wygodę bezpowrotnie. Dlatego zabezpieczmy się na zapas gorącym kubkiem herbaty. Dla tych, którzy wolą pojemniejsze naczynia, polecamy kubek Touch of the sea, a dla miłośników wiecznie ciepłych napojów mamy kubek termiczny Fusion.

Black Red White, kubek termiczny Fusion, kubek Touch of the sea

Black Red White, koc dekoracyjny Winter Sherpa, pojemnik/bombonierka, kubek Mrs

5. …książka!

Czytanie książek w długie wieczory pozwala nam uciec do innego świata, w którym zima i jesień są zaledwie tłem do fantastycznych wydarzeń. Do przyjemnej lektury, poza herbatą, kocem i poduszką, potrzebujemy wygodnego miejsca i klimatycznego oświetlenia. Za komfort odpowiedzialny niech będzie np. fotel Cornet Es, a nastrój wprowadzi lampa podłogowa Joy.