6 dekoracji do pokoju dziecka, które pokocha każdy maluch

Czytaj
4.06.2019

6 dekoracji do pokoju dziecka, które pokocha każdy maluch

Urządzenie pokoju dziecka jest jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed rodzicami. Podpowiadamy, jakie dekoracje i akcesoria wybrać, aby był on nie tylko modny, ale i funkcjonalny.

Pokój dziecka pełni wiele funkcji: stanowi zarówno miejsce zabawy, odpoczynku oraz nauki. To właśnie w tym miejscu maluch spędza sporą część swojego dnia i to tam powinien odnaleźć przedmioty, które będą wspierać jego rozwój.  Pamiętaj też, że rzeczy znajdujące się w pomieszczeniu powinny nie tylko ładnie się prezentować, ale też być dobrej jakości i służyć mu na co dzień.

Mogłoby się wydawać, iż pogodzenie tych wszystkich aspektów wymaga od rodziców niemałego wysiłku. Jednak to tylko pozory! Odpowiednio dobrane akcesoria i dekoracje do pokoju dziecięcego to klucz do sukcesu. Oto kilka drobiazgów, które z pewnością pokocha każdy maluch.

 

Skrytki na wszystkie skarby

W pokoju każdego dziecka znajdziemy mnóstwo zabawek oraz drobnych przedmiotów, które zagospodarowane w nieodpowiedni sposób mogą błyskawicznie wprowadzić chaos do pomieszczenia.

Jak nad tym zapanować? Zaopatrując dziecko w szereg pudełek i skrzynek, które ułatwią organizację i przechowywanie wszystkich skarbów. Co więcej, dzięki nim nauka sprzątania i utrzymywania porządku może przerodzić się w doskonałą zabawę. W końcu któż z nas nie chciałby zamienić się w pirata ukrywającego drogocenne przedmioty lub archeologa porządkującego swoje odkrycia?

Pudełka dekoracyjne
Kufer caps na wszystkie małe skarby

Kolorowe ramki i obrazki

Co do zasady unikaj umieszczania w pokoju dziecięcym zbyt wielu ciemnych akcentów. Mogą one przytłoczyć i być po prostu zbyt poważne dla najmłodszych – a w końcu własny pokój ma być ich ulubionym miejscem na ziemi. Jeśli jednak nie masz możliwości wymiany ciemnych mebli na bardziej przytulne, postaw na jasne, kolorowe akcenty w postaci ścian czy dodatków.

Aby rozweselić wnętrze pokoju dziecięcego oraz nadać mu niepowtarzalnego charakteru, zadbaj o to, by znalazły się w nim kolorowe obrazki oraz ramki, w których wyeksponujesz rodzinne fotografie i dzieła sztuki autorstwa Twojej pociechy.

Co bardzo ważne, tego typu dekoracje pozwolą Ci w prosty sposób zmienić motyw przewodni pokoju, nadążając za zmieniającymi się pasjami malucha.

 

Lampki odganiające strachy

Pokój dziecięcy powinien być przestrzenią, w której nie tylko można się bawić i uczyć. To miejsce, które powinno dawać najmłodszym lokatorom poczucie bezpieczeństwa. Jeśli Twoje dziecko boi się ciemności lub ma problemy z zasypianiem, warto pomyśleć o zakupie małej lampki nocnej, którą maluch będzie mógł włączyć zawsze wtedy, gdy ogarnie go niepokój.

Zainstalowanie jej w pobliżu łóżka może rozwiązać problemy z przesypianiem nocy, umożliwiając zarówno spokojny sen pociechy, a także rodziców. Lampka w kształcie gwiazdki, misia lub chmurki w za dnia będzie stanowić wyjątkową ozdobę pokoju, a po zmroku zamieni się w strażnika snu Twojego dziecka, skutecznie odstraszając wszystkie potwory z szafy.

Lampka dziecięca Ampato
Lampka dziecięca Ampato

Namiot lub baldachim, czyli strefa tylko dla dzieci

Każdy maluch marzy o swoim prywatnym królestwie, do którego będzie miał wstęp wyłącznie on i ewentualnie dokładnie wyselekcjonowani goście, np. ulubiony miś. W końcu to doskonałe miejsce do zabaw, czytania książek i snucia planów na najbliższe wyprawy w nieznane.

Urządzenie takiego kącika umożliwi Ci chociażby baldachim lub niewielki namiocik. Do środka włóż kilka miękkich poduszek oraz niewielką lampkę, która roztacza ciepłe światło wokół siebie. W ten sposób uzyskasz dziecięce centrum zabaw, z którego Twoja pociecha nie będzie chciała wychodzić.

 

Centrum wszystkiego: biurko

Bez względu na to, czy Twoje dziecko uczęszcza już do szkoły, czy też tę przygodę ma dopiero przed sobą, w jego pokoju powinno znaleźć się biurko odpowiednio dopasowane do jego potrzeb. W końcu mebel ten służy nie tylko nauce, ale również zabawie i rozwijaniu kreatywnych pasji. Gdzież indziej maluch mógłby tworzyć swoje artystyczne projekty i konstrukcje?

Urządzając pokój dziecka, pamiętaj, iż biurko może z powodzeniem pełnić również funkcję ozdoby pokoju. Kolorowy mebel w fantazyjnym kształcie rozweseli każde wnętrze, nadając mu wyjątkowy charakter.

Biurko z frezem pionowym Karet
Biurko Nepo

Więcej o tym, jak urządzić niewielki pokój młodzieżowy, przeczytasz na naszym blogu, a najlepsze meble do pokoju dziecięcego oraz stylowe akcesoria czekają na Ciebie na BRW.pl.