Król i królowa kreatywnego bałaganu

Czytaj
19.09.2015

Król i królowa kreatywnego bałaganu

Dziecko to Twoje oczko w głowie? Chciałbyś zrobić dla niego wszystko, przychylić nieba, ochronić przed troskami oraz zmartwieniami i zabrać całe zło tego świata. W zamian dostajesz, zwłaszcza na początku, dużo bezwarunkowej miłości, radosnego kwilenia, wyciągnięte w Twoją stronę pulchne rączki i… porozrzucane wszędzie zabawki. Czy może sobie z tym poradzić tylko codzienne sprzątanie? Na szczęście są też inne rozwiązania!

W kuchni, w łazience, w przedpokoju, w salonie, w sypialni i w każdym innym pokoju – wszędzie znajdzie się jakaś dziecięca zabawka. Ewentualnie dziesięć. Zazwyczaj ma to swój urok, ale co zrobić, gdy goście przychodzą za 5 minut, a całe mieszkanie ukryło się pod wieloma różnokolorowymi zabawkami? Cóż… w tak krótkim czasie można zrobić niewiele, dlatego już w czasie planowania aranżacji wnętrz warto wziąć pod uwagę wszelkie szafy, półki i kufry rozstawione w każdym pomieszczeniu.

Black Red White, kolekcja Ringo
Black Red White, kolekcja Ringo

Po pierwsze: wyrzuć to, co niepotrzebne

Przez lata w pokoju dziecka nagromadziło się wiele zabawek, z których część jest już z pewnością zepsuta, zniszczona lub po prostu znudziła się Twojemu maluchowi. Weź go zatem na bok i przedstaw sytuację. Po takiej rozmowie wspólnie rozprawcie się z nadmiarem maskotek, bezdrzwiowych samochodów lub lalek bez włosów. To dobra okazja na spędzenie czasu z pociechą i pomysł na wpojenie mu nowej zasady: zepsute? Wyrzuć!

W ten sposób poznasz realne zapotrzebowanie na szafki, półki, kufry i kosze.

Black Red White, kolekcja Possi
Black Red White, kolekcja Possi

Po drugie: wybierz meble

Najlepiej takie, które będą towarzyszyć Wam przez długie lata! Idealny kolor ścian do pokoju dziecięcego to biały – stanowi tło do wielobarwnych zabawek, sprawia, że całość wygląda schludnie. Dzięki temu można także zaszaleć z kolorowymi meblami oraz dodatkami.

Dzieciom mogą przypaść do gustu wyjątkowe meble Possi, które dzięki specjalnemu konfiguratorowi łatwo spersonalizować, wybierając dowolne kolory frontów. W ten sposób pokój Twojego malucha będzie wyjątkowy od samego początku.

Dodatkową korzyścią jest różnorodność form mebli w tej kolekcji – regały, komody, szuflady – dużo miejsca na schowanie tego, co nie powinno być na widoku. Kolejny krok w stronę porządku!

Black Red White, kolekcja HiHot
Black Red White, kolekcja HiHot

Po trzecie: zadbaj o schowki w innych pomieszczeniach

Nie oszukujmy się,  nie uda się „zamknąć” dziecka w jego pokoju, by tylko tam rozwijało swoją kreatywność podczas zabawy. Zabieramy malucha do swojej sypialni, salonu lub kuchni, by w każdej chwili mieć go na oku – i lawina zabawek w całym mieszkaniu gotowa.

Jak temu zaradzić? Postaraj się w każdym pokoju mieć kosz lub kufer przeznaczony na dziecięce zabawki. Dzięki temu skończy się bieganie po całym mieszkaniu, chowanie wszystkiego w jednym miejscu i… ponowne wyrzucanie wszystkiego, gdy pojawi się ochota na zabawę „tym małym, czerwonym samochodzikiem”.

Kufer z naszej kolekcji Indiana to pomysł na uzupełnienie klasycznego salonu! Jego piękna forma dopełni wnętrze i ukryje kolorowe zabawki przed oczami gości. A gdy dziecko już dorośnie i nie będzie potrzeby chowania tam jego ulubionych maskotek – wykorzystasz mebel w innym celu, np. schowasz w nim obrusy.

Black Red White, kolekcja Caps
Black Red White, kolekcja Caps

Zabawki w zasięgu ręki

Te proste triki pomogą Ci w każdej sytuacji zapanować nad nieokiełznaną energią dziecka oraz utrzymać porządek. Wiadomo, czasem jeszcze znajdziesz samotnego misia, ale przecież nikt nie jest idealny. Co więcej – dobrze wybrane meble do pokoju dziecięcego w przyszłości sprawdzą się również w pokoju nastolatka, który będzie potrzebował miejsca na szkolne książki.