Przejdź do sklepu brw.pl

Zimno, zimniej, najzimniej – ogrzej się w ciepłej sypialni

Czytaj
18.11.2020

Zimno, zimniej, najzimniej – ogrzej się w ciepłej sypialni

Przytulna, ciepła sypialnia, nawet na niewielkim metrażu, to marzenie wielu z nas. Aranżacja takiego miejsca to nie tylko meble, ale również ściany, podłogi oraz rozmaite dodatki. Wszystkie te elementy powinny składać się w jedną całość. Marzy Ci się prawdziwie ciepła sypialnia? Inspiracje są nieograniczone! Podpowiadamy, jak prosto i sprawnie zaaranżować sypialnię na przytulne, ciepłe miejsce.

 Aranżacja sypialni, która optycznie ogrzewa – sprawdź, jak to zrobić!

Po całym dniu wypełnionym pracą i obowiązkami domowymi zasługujesz by wreszcie się zrelaksować i odpocząć. Harmonia, cisza, spokój i poczucie bezpieczeństwa — to warunki, które powinna spełniać każda ciepła sypialnia. Tu, jak nigdzie indziej, powinieneś poczuć się totalnie swobodnie. Przygotowane przez nas inspiracje, pomogą Ci stworzyć miejsce wyjątkowe, w którym nacieszysz się błogim odpoczynkiem i ogrzejesz w chłodne, jesienne i zimowe wieczory.

Twoja sypialnia może być dokładnie taka, jaką sobie zamarzysz – nowoczesna, romantyczna lub bardzo awangardowa. Masz się w niej dobrze czuć i komfortowo wypocząć. Podczas urządzania strefy do relaksu zawsze kieruj się swoim gustem i wybieraj przedmioty, które Ci się podobają.

Pamiętaj również o zastosowaniu podstawowe zasady, które pozwalają na urządzenie ciepłej i komfortowej przestrzeni. W ten sposób stworzysz intymny klimat, a jedocześnie odzwierciedlisz swój charakter.

Nie sprawdzą się tutaj raczej ostre kolory czy wymyślne meble. Lepiej postaw na takie barwy, elementy wykończeniowe i dodatki, które będą neutralne dla oka.

Ciepłą atmosferę tworzą ciepłe kolory, przy których odpoczywa również Twój wzrok, a przytulności dodają miękkie tkaniny. Istotna jest również obecność takich elementów, które przywołują ciepłe uczucia — mogą to być np. zdjęcia, pamiątki czy ulubione grafiki.

 Ciepła sypialnia – wygląd ma znaczenie

Nie bez powodu przytulne chatki góralskie urządzane są w określony, tradycyjny sposób. Rozgrzewa już samo patrzenie na zdjęcia ich wnętrz. Tworząc aranżację sypialni, która będzie ciepła i przytulna, warto skorzystać z tych inspiracji. Dlatego w Twojej sypialni powinny zagościć przede wszystkim naturalne materiały. Zwracaj na to uwagę zarówno przy wyborze mebli, jak i dodatków.

  • Drewniane meble – drewno ma ogromne znaczenie w optycznym ocieplaniu przestrzeni. Drewniane chaty kojarzą się właśnie z przytulnością i ciepłem. W ciepłej sypialni przyda się zatem drewniana komoda lub szafa. Cała bryła mebla może być stworzona z drewna, ale czasem wystarczą również drewniane wstawki. Oczywiście mowa tu o możliwie najbardziej naturalnej odmianie drewna – surowej lub delikatnie polakierowanej. Unikaj drewnianych blatów, które są okryte szkłem. W aranżacji sypialni, która wizualnie ma być ciepła i przytulna, drewno w naturalnym kolorze sprawdzi się najlepiej.
  • Wzorzyste tapety – mogą nawiązywać do natury, zawierać motywy roślinne i florystyczne. Oczywiście nie musisz tapetować całego pomieszczenia, czasem wystarczy jedna ściana. Do tego odpowiednie oświetlenie, które subtelnie pokreśli wzory i aranżacja sypialni staje się o wiele cieplejsza.
  • Naturalne tkaniny – ogromną rolę w aranżacji sypialni odgrywają dodatki. Urządzanie sypialni, która ma być przy tym optycznie ciepła, to podwójne wyzwanie. Stawiaj zatem na to, co sprawdzone i to, co pochodzi od natury. Jakie dodatki wybrać? Niech rządzi bawełna, len, czy wełna. Miękkie dodatki wizualnie ocieplają wnętrza. Ciepło to dosłownie przenosi się na nasze ciała, kiedy otulamy się kocami i wtulamy w przepastne poduchy.

W ciepłej sypialni postaw na… ciepłe dodatki!

Najlepszym sposobem na ocieplenie sypialni jest dobór odpowiednich dodatków, mają ogromny wpływ na to, jak wygląda wnętrze. Dobieraj je tak, by współgrały ze sobą i z wystrojem. Każdy, nawet najmniejszy przyjazny akcent się liczy.

Przytulną atmosferę w sypialni stworzysz m.in dzięki puszystym i przyjemnym w dotyku fakturom. Im będzie ich więcej tym lepiej. Postaw na wszelkie welury i aksamity oraz materiały o strukturze futra, które sprawdzą się np. na poduszkach.

Plusze i polary to z kolei wymarzone, ciepłe koce. Przytulności wnętrzu nada również modny, tapicerowany zagłówek, welurowy bądź aksamitny. Taki element nie zajmuje wiele miejsca, a jest szalenie efektowny i wygodny! Możesz także zdecydować się na tapicerowane panele ścienne.

W ciągu dnia przykryj łóżko stylową narzutą. Całość aranżacji koniecznie uzupełnij miękkimi i wygodnymi poduszkami. Koniecznie spraw sobie również przyjemny w dodatku i ciepły koc, którym

będziesz mógł się otulić w chłodniejsze wieczory. Nie zapominajmy również o zaopatrzeniu się w wysokiej jakości pościel, od niej również zależy komfort Twojego snu.

Dobrym pomysłem jest również ułożenie przy łóżku puszystych dywaników. Docenisz je zwłaszcza o poranku, gdy zamiast na zimnej podłodze, położysz na nich gołą stopę. To bardzo prosty i zarazem bardzo przytulny elementem aranżacji sypialni. Wybieraj modele o gęstszym i dłuższym runie.

Aby czynniki zewnętrzne nie zakłócały Twojego spokoju, wybierz również dekoracyjne zasłony, które nie dość, że będą atrakcyjnie wyglądać i urozmaicać przytulną atmosferę sypialni, to dodatkowo będą pełnić bardzo praktyczną funkcję.

Warto wybrać grube, mięsiste tkaniny, najlepiej dodatkowo z zaciemniającą podszewką. W przypadku bardziej nowoczesnych wnętrz możesz zastosować rolety, które są świetną alternatywną dla tradycyjnych zasłon. Wybierając konkretny model zwróć uwagę na ich kolor oraz stopień zacienienia.

Zadbaj również o ściany, nic tak nie ochładza wnętrza jak puste ściany. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele stylowych obrazów, które dodadzą Twojej sypialni przytulności.

Możesz również zdecydować się na umieszczenie na ścianach kojącego motywu w formie fototapety. Nie musisz nakładać jej na wszystkie ściany, wystarczy dekoracyjny pas w wybranej strefie. Takie przyjemne widoki ułatwią Ci błogi relaks w przyjemnej i ciepłej atmosferze.

Często te najprostsze, małe detale nadają wnętrzu indywidualnego charakteru i przytulnego klimatu. Dodatki w ciepłej sypialni to cała masa „drobnych wspaniałości”.

Mogą to być pudełka, plecione kosze np. z wikliny lub trawy morskiej, szkatułki czy puzderka. Na uwagę zasługują również nieco większe akcenty, jak wolnostojące meble na przykład pufy i stołki, które dodatkowo mogą być pojemnym schowkiem.

Ciepła sypialnia: jakie kolory sprawdzą się nawet w najzimniejsze dni?

Sypialnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. To tutaj śpisz, relaksujesz się i zbierasz siły na kolejny dzień. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorystyki w tym pomieszczeniu. Ponieważ nie każdy kolor wpływa na nasz nastrój w taki sam sposób, aranżując sypialnię, raczej wybieraj barwy, które Cię uspokajają i relaksują.

Wiele zależy od metrażu sypialni. W niewielkich wnętrzach warto postawić na biel, która optycznie powiększy pomieszczenie. Kolorem, który świetnie sprawdzi się w sypialni, jest również błękit. Doskonale koi zmysły, ale także sprawia, że masz lepsze samopoczucie. Inne kolory to beże i szarości.

Nie bój się jednak eksperymentować. Przełamuj stonowane kolory bardziej intensywnymi barwami (np. w postaci dodatków), które subtelnie ożywią nastrój i wprowadzą ciepły klimat.

Nastrojowe oświetlenie to podstawa

Ciepła sypialnia to również efekt uzyskany za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia. Światło tutaj powinno być bardziej rozproszone niż w pozostałych pomieszczeniach w domu. Dlatego zamiast tylko jednej lampy sufitowej, wprowadź także inne punkty świetlne.

Świetnie w tej roli nadają się na pewno kinkiety oraz lampy podłogowe. Jedno ze źródeł światła umieść w pobliżu łóżka, by zapewnić sobie oświetlenie do czytania i innych aktywności. Nastroju dodadzą także girlandy bądź lampki typu cotton balls.

W sypialni sprawdzą się także dekoracyjne żarówki, które wprowadzą przyjemną aurę. Doskonałym uzupełnieniem całości będą również świece zapachowe, których płomień dodatkowo podkreśli ciepły klimat.

lampa wisząca imbra

Na szafce nocnej poza lampką, która swoją stylistyką może w prosty sposób odmienić klimat sypialni, warto także ustawić rodzinne zdjęcie.

Zielone dodatki

Nastrojowe dodatki to nie tylko świeczniki i poduszki. Pamiętaj także o roślinach, które stanowią piękne i zdrowe uzupełnienie sypialni. Rośliny we wnętrzu pełnią funkcję skutecznego “filtra” powietrza. Produkują tlen i neutralizują szereg szkodliwych substancji. Jest to szczególnie ważny aspekt w sypialni. Gatunki, którymi powinieneś się zainteresować to: dracena skrzydłokwiat, paproć oraz fikus Benjamina. Wymienione kwiaty nie wymagają szczególnej pielęgnacji.