Cukiernica z kuleczkami – podaj cukier w efektownej formie

Nieodłącznym elementem zestawu kawowego jest cukiernica. Nawet jeśli Twoi goście ograniczają słodzenie, naczynie z cukrem i tak powinno znajdować się w zasięgu ręki. W trosce o ich zdrowie możesz zaproponować cukier nierafinowany trzcinowy zamiast białego. Cukiernica z kuleczkami pięknie wyeksponuje brązowe kryształki i będzie uroczym detalem serwisu.

To urzekającej urody naczynie może odwrócić uwagę nawet od porcelanowych filiżanek. Przykrywkę zdobi rząd małych kuleczek tworzących efekt korony. Pośrodku znajduje się elegancki uchwyt ułatwiający otwieranie cukiernicy. Zaokrąglona forma naczynia pasuje zwłaszcza do klasycznego serwisu, choć nie kłóci się również z nowoczesnym przybraniem stołu. Cukiernica z pokrywką jest w całości wykonana ze szkła, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości. Przezroczyste szkło pozwala też zauważyć ubytek zawartości i w porę dosypać cukru.

Szklana cukiernica z kuleczkami efektownie zaprezentuje różne smakołyki. Oprócz cukru możesz w niej umieścić cukierki, własnoręcznie przygotowane praliny czy ciasteczka świąteczne. Jeśli nie spodziewasz się gości, cukiernica może towarzyszyć Twojej rodzinie podczas posiłku – podaj w niej owocowy mus lub konfiturę.