Kieliszek do czerwonego wina - poczuj głębię smaku

Kultura picia wina w Polsce wciąż się rozwija. Wzrasta zainteresowanie uprawą winogron i testowaniem wina, rośnie też liczba polskich winnic, które mogą pochwalić się tym wyjątkowym trunkiem. Pijemy wino przede wszystkim dla smaku, łącząc je z innymi potrawami. Dobrze dobrany trunek podkreśli smak każdego dania. Nie bez znaczenia jest też odpowiedni kieliszek do wina – każde wymaga bowiem nieco innej oprawy.

Kieliszek do czerwonego wina jest dość duży (ma pojemność 330 ml). Jego czasza jest w kształcie tulipana i zwęża się ku górze. Szeroka na 8 cm średnica sprawia, że powierzchnia wina ma większy kontakt z powietrzem, co pozwala na wytrącenie się opisywanych aromatów, a sam alkohol staje się delikatniejszy i mniej „siarkowy” w odbiorze.

Wysoki na 20 cm, klasyczny w formie kieliszek do wina charakteryzuje się czarną nóżką. Z pewnością wyróżni się na stole, pozwalając Tobie i Twoim gościom na degustację z zachowaniem całego bukietu smakowego danego wina. Cienkie szkło, z którego wykonany jest kieliszek, pozwala ogrzać trunek w razie potrzeby. Lekki i wygodny kieliszek do wina to obowiązkowe akcesorium każdego kipera i amatora win.

Wymiary
Długość 8 cm
Średnica 8 cm
Wysokość 20,5 cm
Waga 0.12 kg
Do pobrania