Kielich Star – degustacja w królewskim stylu

Zapewne wiesz, że można „jeść oczami”. Ale ta sama przyjemność odnosi się również do trunków. Wzrokowa ocena alkoholu polega na zweryfikowaniu jego barwy, konsystencji, przejrzystości i osobniczych walorów (bąbelki w szampanie, piana w piwie). Jeśli więc jesteś wytrawnym degustatorem, sięgnij po ozdobny kielich Star.

Mocną stroną tego naczynia jest majestatyczny design – sprawia on, że podany trunek wydaje się bardziej luksusowy i kosztowny. Jednak klasyczny fason kielicha, z szeroką czarką i krótką nóżką, mocno nawiązuje do… piwnej tradycji. Grube ścianki i okrągłe zgrubienie są charakterystyczne dla gobletów, czyli ozdobnych kielichów, w których pija się piwa belgijskie i berlińskie pszeniczne. Amatorzy piw rzemieślniczych docenią kielich Star za możliwość efektownej ekspozycji gęstej piany i utrzymanie niskiej temperatury trunku.

Nie lubisz piwa? W takim razie możesz go wykorzystać jako dekoracyjny kielich na wino lub napoje bezalkoholowe, np. wodę z cząstkami owoców lub sok. Naczynie może służyć także do serwowania słodkości – w zależności od Twoich potrzeb może stać się pucharkiem do lodów albo szklanką do kawy deserowej.

Wymiary
Pojemność 300ml
Waga 0.447 kg
Do pobrania