Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Oświetlenie łazienkowe

196 Produktów
niska cena
wyjątkowy design

Lampy łazienkowe – najlepsze oświetlenie dla Twojej łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędzamy stosunkowo mało czasu, wykonując czynności wymagające dobrego światła. Dlatego oświetlenie łazienkowe powinno być zakupem dobrze przemyślanym. Podpowiadamy, dlaczego oświetlenie sufitowe do łazienki może być niewystarczające i jak poprawnie dobrać lampy łazienkowe oraz oświetlenie nad lustro.

Jak wybrać lampy do łazienki?

Szeroki wybór lamp do łazienki pozwala na dopasowanie oświetlenia do stylu, jaki panuje w łazience. Lampy przeznaczone do montażu w łazienkach są przystosowane do montażu w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.

Nowoczesne lampy wiszące do łazienki będą pasować do wnętrz urządzonych w stylu glamour i modernistycznym. Ich okazałe konstrukcje nadadzą łazienkom luksusowego, wyjątkowego wyglądu. W łazienkach zaprojektowanych w stylu industrialnym i minimalistycznym dobrze wyglądać będą surowe w formie kinkiety, plafony oraz lampy łazienkowe LED, które zmniejszają wykorzystywanie prądu.

Lampy nad lustro łazienkowe należy dobierać nie tylko pod względem wizualnym, ale także pod kątem układu łazienki. Powierzchnia lustra będzie potęgować światło, warto zatem upewnić się, że światło nie będzie razić w oczy. W przypadku luster łączących dwie ściany konieczne jest sprawdzenie, czy istnieje możliwość regulacji oświetlenia lustra łazienki – czasami wystarczy niewielkie obrócenie lampy, by światło zostało lepiej rozproszone.

Czy konieczny jest podział oświetlenia łazienkowego?

Wydzielenie stref oświetlenia w łazience jest bardzo praktyczne. O wiele wygodniej jest, kiedy możemy korzystać z ogólnego, sufitowego oświetlenia łazienkowego uzupełnionego o lampy łazienkowe wiszące nad lustrem. W ten sposób lampy sufitowe lub wiszące do łazienki oświetlą całe pomieszczenie, a oświetlenie łazienkowe nad lustrem przyda się w czasie wykonywania precyzyjniejszych czynności, jak na przykład robienie makijażu.

Jeśli w łazience zamontowane mamy oczka świetlne, dodatkowym oświetleniem nad lustrem możemy po prostu dodać łazience uroku i charakteru. Szeroki wybór lamp do łazienki pozwoli na spersonalizowanie tego pomieszczenia i dobranie światła do naszych potrzeb oraz gustu estetycznego.

Zalety oświetlenia łazienkowego nad lustrem

Wprowadzenie do łazienki dodatkowego źródło światła okazuje się przydatne w wielu sytuacjach, jak na przykład:

  • wstawanie w nocy do łazienki – włączanie lampy sufitowej w łazience spowoduje rozbudzenie, dlatego warto korzystać z mniejszych źródeł światła,
  • relaksująca kąpiel w wannie – oświetlenie sufitowe dedykowane do łazienek mogłoby dawać za mocne światło do odpoczynku. Kąpiel z wykorzystaniem lamp łazienkowych nad lustro będzie nastrojowa i pozwoli na wyciszenie,
  • potrzeba doświetlenia łazienki za dnia – Jeśli w łazience znajduje się okno, które wprowadza optymalną ilość światła do korzystania z niej w ciągu dnia, nie potrzebujemy palić głównego źródła światła w pomieszczeniu. Oświetlenie łazienkowe nad lustrem pozwoli na komfortowe wykonanie makijażu, skontrolowanie wyglądu oraz wykonanie czynności na blacie lub szafce znajdującej się pod lustrem, przy umywalce o każdej porze dnia i bez względu na pogodę na zewnątrz.

Sprawdzone porady doboru oświetlenia łazienkowego

Odpowiednio dobrane lampy łazienkowe pozwolą zminimalizować ewentualne mankamenty konstrukcyjne pomieszczenia, a gra świateł zadba o oświetlenie trudno dostępnych miejsc. To szczególnie ważne, aby móc utrzymać czystość w pomieszczeniu.

Jeśli pomieszczenie jest niskie, warto zdecydować się na punktowe źródła światła, które stworzą wrażenie wyższej ściany i większej odległości od sufitu. Z kolei przy wysokich pomieszczeniach, dobrze jest wybrać wiszące lampy do łazienki, które optycznie skrócą pomieszczenie i pozwolą na nadanie mu odpowiednich proporcji. Co więcej, wybierając oświetlenie łazienkowe sufitowe w stylu LED – czyli to, z  którego będziemy korzystać najczęściej – zapewniamy sobie niższe rachunki za prąd, a nasze życie automatycznie przechodzi w tryb ekologiczny: kupujemy mniej żarówek.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki