Łyżka do makaronu Tools – idealna do spaghetti i innych potraw

Masz ochotę na rosół z „anielskimi włosami”? A może planujesz obiad rodem z Italii, np. spaghetti bolognese albo fettuccine Alfredo? Jak dotąd powstało ponad 300 różnych rodzajów makaronów, więc jest w czym wybierać. A w nakładaniu potrawy pomoże Ci... łyżka do makaronu Tools.

Wyjmowanie gotowego makaronu jest uciążliwe, jeśli masz do dyspozycji jedynie zwykłą łyżkę czy widelec – długie nitki wyślizgują się i lądują z powrotem w wodzie lub na patelni zamiast na talerzu. Zatem jeśli na Twoim stole często goszczą zupy i potrawy kuchni włoskiej, solidna łyżka do makronu ze stali nierdzewnej z pewnością Ci się przyda. Dzięki ząbkowanym krawędziom łyżka dobrze przytrzymuje zawartość, a otwory umożliwiają odsączenie wody. Przyrządzanie potraw makaronowych będzie o wiele wygodniejsze – długa rączka zapobiega poparzeniu dłoni wrzątkiem, natomiast ucho ułatwia przechowywanie łyżki w pozycji wiszącej.

Łyżka do nakładania makaronu to narzędzie, z którego będziesz korzystać dosyć często – nawet jeśli nie przepadasz za spaghetti, możesz jej używać do wyjmowania drobnego makaronu (świderki, penne), warzyw czy gotowanego mięsa. Z tego względu najlepiej zawieś ją na relingu lub haczyku w pobliżu kuchenki.