Pucharek/kielich – efektowne serwowanie wina i deseru

Organizujesz wystawne przyjęcie i poszukujesz eleganckiego szkła stołowego? W takim razie w Twojej kolekcji nie powinno zabraknąć tego naczynia. Szykowny pucharek/kielich to przykład solidności w najlepszym klasycznym wydaniu.

Wysokiej jakości szkło podkreśla cechy organoleptyczne napoju i tak jest również w tym przypadku. Lekko rozchylona czarka w kształcie odwróconego dzwonu wspomaga uwalnianie aromatycznego bukietu. Idealnie przejrzyste ścianki uwidaczniają głęboki kolor i konsystencję. Korzystną ekspozycję trunku zapewniają także efektowne detale, takie jak podwójne dno i zdobiona nóżka. W odróżnieniu od typowych cienkościennych kieliszków, ten kielich na wino jest dość masywny, zwłaszcza w dolnej części – dzięki temu naczynie jest dobrze wyważone i zachowuje większą stabilność na stole.

Oczywistym przeznaczeniem kielicha są wystawne przyjęcia i ważne okazje – jego elegancki design doskonale pasuje do odświętnej zastawy stołowej w klasycznym stylu. Możesz zaserwować w nim białe lub czerwone wino, choć ozdobny pucharek o dość dużej pojemności (320 ml) może również służyć do podania warstwowego deseru.