Krzesło Harry — niczym industrialna rzeźba

Loftowe przestrzenie, w których króluje beton, stara cegła i oryginalne dzieła sztuki, wymagają odpowiednich mebli. Stylowym uzupełnieniem nowoczesnej jadalni są krzesła z metalu. Postaw na designerskie krzesło Harry, by Twoje wnętrze zyskało inspirujący, artystyczny sznyt.

W latach 50. Harry Bertoia – ceniony rzeźbiarz i twórca mebli – stworzył jeden ze swoich najbardziej znanych projektów – Diamond Chair. To właśnie ten klasyk designu posłużył jako inspiracja do stworzenia metalowego krzesła Harry.

Wyróżniają je siedzisko i oparcie w formie kratki, profilowany kształt oraz stabilne płozy w roli podstawy. Taka konstrukcja prezentuje się zarówno lekko, jak i wyraziście, więc świetnie dopełni charakterny klimat loftu, a jednocześnie nie przytłoczy pomieszczenia.

Metalową konstrukcję uzupełnia miękka poduszka siedziskowa w kolorze czarnym. Dzięki niej można spędzić na krześle długie godziny, czy to w dobrym towarzystwie przyjaciół, czy podczas samodzielnej pracy twórczej. Nowoczesne krzesło Harry to projekt przemyślany w każdym calu. Zwróć jeszcze uwagę na stopki przy podstawie, które chronią podłogę przed zarysowaniem i zwiększają trwałość mebla.

Krzesło inspirowane Diamond Chair dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych – wybierz tę, która najlepiej trafia w Twój gust i ciesz się ponadczasowym wzornictwem we własnym mieszkaniu!