Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Materace piankowe

31 Produktów
-19%
materac 160 Irys
-29%
materac 160 Agena
-19%
materac 140 Irys
-24%
materac 160 Solen
-29%
materac 140 Agena
-29%
materac 120 Agena
-24%
materac 140 Solen
-29%
materac 180 Agena
-29%
materac 90 Agena
-24%
materac 90 Tarvos

Materace piankowe – jak wybrać najlepszy?

Zakupiłeś ramę łóżka i zastanawiasz się nad jej wypełnieniem? Materace piankowe będą świetnym wyborem. Wyróżniają się one dużą elastycznością, dopasowaniem do ciała i lekkością. Im większy rozmiar łóżka, tym lepiej zdecydować się na taki rodzaj podłoża. Materac piankowy 160x200 będzie zdecydowanie łatwiejszy w transporcie i przy odwracaniu na drugą stronę niż jego sprężynowy odpowiednik. Poznaj nasz mini przewodnik. Dowiedz się, jaki materac piankowy wybrać!

Materace piankowe – kto będzie z nich najbardziej zadowolony?

Podłoże tego typu daje wyjątkowy komfort podczas zasypiania i dzięki swoim właściwościom pomaga zachować zdrowy kręgosłup. Materace piankowe będą więc doskonałym wyborem dla każdego, kto dba o swoje samopoczucie w czasie wypoczynku. Rozważ jego zakup, jeśli zależy Ci na materacu dopasowanym do indywidualnych wymagań (w tym wagi ciała). Jeśli masz duże łóżko, zamiast np. materaca piankowego 160 x 200 cm zdecyduj się na dwa mniejsze, dopasowane do ciężaru partnera i swojego. Dowiedz się, co jeszcze jest ważne przy zakupie.

Twardy czy miękki? Jaki materac piankowy wybrać dla siebie?

Przy wyborze podłoża do spania liczą się dwie główne cechy. Są to: dobrany do wagi ciała poziom twardości oraz typ wypełnienia. Twardość oznaczana jest odpowiednio skrótem H1, H2 itd., licząc od najbardziej miękkiego.

Materac piankowy dla dziecka powinien mieć twardość H1. Jest on przeznaczony dla najmłodszych a także dla dorosłych o drobnej budowie ciała, do 50 kg. Materac piankowy H2 przeznaczony jest dla osób o wadze 40-80 kg. Osobom o drobniejszej posturze będzie wydawał się on twardszy. Dla osób w górnej granicy  (powyżej 80 kg) będzie on jednak nieco za miękki. Powinny one zdecydować się na materac piankowy H3. Jest on produkowany z myślą o osobach o wadze od 70 do 110 kg. Materac piankowy twardy będzie idealny dla osób powyżej 110 kg lub poszukujących wyjątkowo twardej powierzchni do spania.

Liczy się wnętrze – jakie wypełnienie wybrać?

Poza twardością istotne jest też, co produkt kryje w środku. W materacach piankowych znajdziemy piankę konwencjonalną, wysokoelastyczną oraz typu memory. Ta ostatnia “zapamiętuje” kształt ciała i ugina się bardziej w miejscach styku z nim. Pianka wysokoelastyczna posiada otwartą, oddychającą strukturę, co ułatwia cyrkulację powietrza, ważną dla alergików. Pianka konwencjonalna ma bardzo wysoką trwałość. Wypełnienia łączone, np. pianki memory z wysokoelastyczną znacznie zwiększają funkcjonalność podłoża.

Jak dbać o materace piankowe?

Jeśli podłoże ma Ci służyć jak najdłużej, pielęgnuj je odpowiednio. Raz w tygodniu upierz pokrowiec i wyczyść materac samą rurą od odkurzacza. Materac piankowy dla dziecka bezwzględnie powinien mieć pokrowiec, najlepiej wodoodporny. Ochroni on produkt przed zabrudzeniem i wnikaniem do środka moczu lub napojów. Jeśli materac jest dwustronny, obracaj go co jakiś czas na drugą stronę.

Plamy usuniesz za pomocą wody z sokiem z cytryny. Wyszoruj nią brudne miejsca i pozostaw do całkowitego wysuszenia. Czyszcząc na sucho, posyp zabrudzenie grubą warstwą sody oczyszczonej i odstaw na cztery godziny. Resztę usuń odkurzaczem. Nie jesteś przekonany? Oto dodatkowe argumenty.

Dlaczego warto go mieć?

Zarówno materac piankowy twardy, jak i miękki zapewni Ci optymalny wypoczynek, a jego oddychająca, antyalergiczna powierzchnia i perforacja będą działać na zasadzie wentylacji wewnętrznej. Zapobiega to gromadzeniu się roztoczy i wilgoci w środku. Ponadto materace piankowe można stosować na łóżkach z regulacją pozycji.

Dobrany do specyficznych potrzeb, spełni oczekiwania najbardziej wymagających śpiochów. Poprawę jakości snu zauważysz u siebie bardzo szybko.

Rozwiń

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki