Black Red White – meble i akcesoria do domu

Robimy
dom

Koszyk
Ulubione

Materace sprężynowe

106 Produktów
hit promocji
-32%
materac 160 Alya
-35%
materac 160 Ekko
-30%
materac 160 Multi
-35%
materac 140 Ekko
-32%
materac 140 Alya
-31%
materac 160 Sanar
-50%
materac 160 Neso
-32%
materac 180 Alya
-32%
materac 90 Alya
-31%
materac 140 Sanar
-33%
materac 120 Alya

Materace sprężynowe – nowa jakość Twojego snu

Posiadasz łóżko bez możliwości regulacji pozycji? Poszukujesz do niego odpowiedniego materaca i zależy Ci na twardym podłożu? Poza wersją piankową, istnieją również materace sprężynowe. Będą one tutaj odpowiednie. Co powinieneś o nich wiedzieć przed zakupem?

Materace sprężynowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Modele ze spiralą wewnątrz w ostatnich latach zostały znacznie unowocześnione. Poza tradycyjnym wypełnieniem bonell dostępne są też innowacyjne rozwiązania typu pocket i multipocket.

 

Budowa materaca sprężynowego staje się coraz lepiej przystosowana do naszej anatomii.  Produkt typu pocket został zbudowany z wielu sprężyn zamkniętych w materiałowych kieszeniach. Dzięki temu materac nie skrzypi podczas zmiany pozycji.

Materace sprężynowe do spania multipocket mają w swoich komorach zdecydowanie więcej sprężyn o mniejszej średnicy. Takie wypełnienie zwiększa elastyczność punktową materaca i minimalizuje przenoszenie drgań. Uginają się tylko te sprężyny, na których leżymy. Zapewnia to odpowiednie podparcie dla kręgosłupa w newralgicznych miejscach. W dobrych materacach sprężynowych znajduje się co najmniej 250 sprężyn na metr kwadratowy.

 

Z każdej kieszeni powietrznej materaca wraz z ruchem wydmuchiwane jest powietrze. Oprócz jego cyrkulacji ważna jest też twardość powierzchni do spania i praktyczność.

Twardy czy miękki materac sprężynowy?

Modele ze spiralą, bez względu na poziom twardości, najczęściej polecane są osobom o wadze powyżej 110 kg. Podłoże o kilku punktach styku odciąży kręgosłup. Twardy multipocket będzie odpowiedni dla osób śpiących na plecach oraz takich, które wiercą się podczas snu. Jeśli śpisz na boku, wybierz średni lub miękki, odpowiedni również dla najmłodszych.

 

Materac sprężynowy dla dziecka zalecany jest powyżej 6 roku życia i dla nastolatków. Dla młodszych dużo lepszy będzie piankowy. Przedszkolak może spać na materacu sprężynowym jednoosobowym z kieszeniami. Przystosowuje się on do ciężaru dziecka i pozostaje wytrzymały na szalone podskoki. Modele na spiralach mają też jednak inne atuty.

Materace sprężynowe z drewnianą ramą – rozwiązanie dla leniwych śpiochów

Szukasz gotowych, optymalnych rozwiązań? Budowa materaca sprężynowego może Cię zaskoczyć. Często funkcjonuje on jako docelowe, praktycznie gotowe już łóżko. Będzie to funkcjonalne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku materaca sprężynowego 160 x 200 cm i większego, jeśli lubisz przemeblowywać wnętrze. Takie materace mają stelaż z drewna i wygodne rączki do przenoszenia.

 

Jeśli nie chcesz mnożyć mebli i kosztów, zdecyduj się na materac sprężynowy na ramie drewnianej. Wymaga on uzupełnienia tylko o odpowiednie nóżki. Wnętrze takich materaców sprężynowych do spania jest dodatkowo wzmocnione od spodu (pianką poliuretanową lub siatką tapicerską). Są one też funkcjonalne w czyszczeniu i konserwacji.

Jak dbać o materace sprężynowe?

Przy zakupie modelu na spiralach weź pod uwagę jego pielęgnację. Przechowując, przewożąc lub wietrząc materac, nie zaginaj go. Zagięcia narażają go na odkształcenia. Nie kładź go też bezpośrednio na podłodze. Uzupełnij go o drewniany stelaż, dzięki czemu materac będzie wentylowany z obu stron.

 

Co pół roku odwracaj go na drugą stronę i zmień jego pozycję (tam, gdzie znajdowały się nogi, niech teraz spocznie głowa). Odkurzaj materac specjalnym odkurzaczem z filtrem na roztocza. Giną one w 55 st. Celsjusza. Zabezpiecz go przed zabrudzeniami i napojami za pomocą wodoodpornego ochraniacza.

Śpij spokojnie!

Dawne stereotypy na temat materaców sprężynowych odeszły wraz z rozwojem nowoczesnej technologii. Podłoże ze spiralami w środku wcale nie musi być przestarzałe, wadliwe czy szkodliwe dla kręgosłupa, jak kiedyś się uważało. Zarówno materac sprężynowy jednooosobowy, jak w rozmiarze king size gwarantuje sen najwyższej jakości. Zdecyduj się na niego, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości, wytrzymałym i użytecznym produkcie.

Rozwiń