Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Lampy solarne

3 Produkty

Lampy solarne – wykorzystaj energię słoneczną

Szukasz ekonomicznego i ekologicznego sposobu na oświetlenie własnego ogrodu lub balkonu? Zależy Ci na tym, by nie doprowadzać kabli zasilających do różnych miejsc wokół domu? W takim razie z pewnością przypadną Ci do gustu lampy solarne. Zewnętrzne oświetlenie naturalne, jakim jest słońce, jest bowiem świetnym źródłem światła, ale i energii. Warto ją wykorzystać!

Lampa solarna „słoik”, a może kinkiet solarny? Co wybrać?

W związku z rosnącą popularnością trendu na wykorzystywanie naturalnej energii, mamy duży komfort w wyborze idealnego oświetlenia ogrodowego. Solarne lampki występują w wielu różnych formach: od lampek wiszących, przez stojące, na kinkietach solarnych kończąc. Niektóre z nich są bardzo minimalistyczne i nowoczesne (np. te wykonane z bezbarwnego szkła), inne – kolorowe i bogato zdobione.

Ciekawie prezentują się te w formie kuli czy metalowych lampionów. Modna jest również lampa solarna „słoik”. To, jaki model wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich upodobań, a także stylistyki innych ozdób znajdujących się na tarasie czy balkonie.

Możesz zdecydować się na jedną lampę, jednak najlepszy efekt dadzą wtedy, gdy postawisz ich kilka – i wcale nie znaczy to, że wszystkie musza być identyczne.

Jak działają lampy solarne do ogrodu?

Zasada działania lamp solarnych jest bardzo prosta. W ciągu całego dnia energia słoneczna magazynowana jest w formie energii elektrycznej w specjalnym akumulatorze. W czasie tzw. przemiany fotowoltaicznej energia słoneczna zostaje zamieniona w energię elektryczną, czyli – po prostu - prąd.

Bardzo ważne w przypadku użytkowania lampek solarnych – wiszących czy stojących – jest ich umiejscowienie. Powinno to być miejsce, które przez przeważającą część dnia znajduje się w pełnej ekspozycji słonecznej. Tylko wtedy będzie można całkowicie naładować akumulator. W przypadku miejsc ocienionych będzie to mocno utrudnione, a w konsekwencji – lampa nie będzie wystarczająco mocno i długo świecić.

Warto też pamiętać o tym, że lampy solarne – ogrodowe czy balkonowe – nie powinny być ustawione w pobliżu innego źródła światła sztucznego, np. latarni ulicznej. Lampki solarne nie mogą być też ustawione zbyt blisko siebie. W obu przypadkach istnieje bowiem ryzyko, że czujnik ulegnie rozregulowaniu.

Ile świecą lampy solarne na balkon czy taras?

Ile świeci tego typu oświetlenie ogrodowe? Solarne lampy mogą emitować światło od 8 do nawet 12 godzin. Wiele zależy od warunków atmosferycznych, jakie panują na zewnątrz danego dnia. Jednak to nie wszystko. Zawsze przed zakupem sprawdź, jaki czas świecenia deklaruje producent na opakowaniu. Jeśli kinkiet solarny lub lampki mają czujnik ruchu, czas świecenia dodatkowo się wydłuży.

Jak dbać o lampy solarne na balkon czy do ogrodu?

O oświetlenie ogrodowe – solarne, ale i każde inne – należy odpowiednio dbać. Po pierwsze, czyść je z kurzu oraz brudu. Zrobisz to za pomocą zwykłej miękkiej ściereczki. Delikatnie ją zwilż i przetrzyj oświetlenie. Nie używaj silnych środków czyszczących, by jej nie uszkodzić.

Rozmaite wielkości, kształty i styl lamp solarnych sprawiają, że każdy znajdzie wśród nich model stworzony do swojego ogrodu. Ich ceny rozpoczynają się już od kilkunastu złotych, dlatego to produkt, na który może pozwolić sobie naprawdę każdy.

A gdzie znajdziesz najlepsze oświetlenie solarne do ogrodu? Oczywiście w sklepie internetowym Black Red White! Już dziś wejdź na brw.pl i zrób zakupy do swojego domu.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki