Otwieracz do wina Tinto – szykowne akcesorium domowego sommeliera

Degustacja wina rozpoczyna się od otwarcia butelki – trzeba to zrobić energicznie, a zarazem z należytą klasą. W sytuacjach towarzyskich nie uciekaj się do prowizorycznych sposobów, nie wpychaj korka do środka i nie wyjmuj go nożyczkami. Czym prędzej zaopatrz się w elegancki otwieracz do wina Tinto.

Model typu trybuszon działa na zasadzie dźwigni – po wkręceniu spiralki w korek wystarczy pociągnąć za rączkę. Szczypce przytrzymują szyjkę butelki, co usprawnia wyciąganie zatyczki. Poza wygodą użytkowania korkociąg kelnerski spełni również Twoje oczekiwania co do jakości. Część dźwigni i trzon ze spiralką zostały wykonane ze stopu cynku, zaś pozostałe elementy z czarnego tworzywa sztucznego. Dzięki chromowej powłoce produkt nie pokryje się patyną i zachowa sprawność na długie lata użytkowania.

Otwieracz do wina z dźwignią umożliwia otwarcie butelki w efektowny sposób, praktykowany w dobrych pubach i restauracjach. Aby ceremoniał przebiegł zgodnie z sommelierską etykietą, podczas wkręcania spiralki nie należy przebijać korka na wylot. Zatyczkę wyciągaj delikatnie, maksymalnie dwoma ruchami – musisz robić to z wyczuciem, aby korek nie uległ złamaniu i nie wydał charakterystycznego dźwięku.

Wymiary
Szerokość 24,5 cm
Wysokość 17,5 cm
Do pobrania