Niezbędny produkt do każdej kuchni

Od dawna jednym z niezbędnych i podstawowych elementów w każdej kuchni są patelnie. Przykładowa patelnia służy do smażenia, grillowania wielu potraw, dzięki czemu można ją wykorzystywać do przyrządzania śniadań, obiadów i kolacji, a jej zastosowanie okazuje się nieocenione. Jednak częste korzystanie z patelni sprawia, że jej powłoka zaczyna się zużywać, nie trzyma ona tak dobrze ciepła. W związku z tym świetnym rozwiązaniem dla każdego kucharza jest patelnia ceramiczna. Tego typu patelnie od dawna znane są jako niezwykle uniwersalne oraz ekologiczne rozwiązanie, dlatego stanowią one świetną alternatywę wobec teflonowych patelni.

 

Nowoczesna kuchnia z patelnią ceramiczną

Patelnie ceramiczne w przeciwieństwie do ich teflonowych odpowiedników są bardziej naturalne. Ich trwała i odporna powłoka jest przede wszystkim gładka, co zapewnia nieprzywieranie do niej tworzonych potraw. Zaletą, jaką daje w kuchni ceramika jest to, że taka patelnia może być nagrzewana do temperatury nawet plus 400 stopni. Inną ważną zaletą jest to, że taka patelnia ceramiczna równomiernie się rozgrzewa, długo trzyma ciepło. W wyniku tego można zrezygnować z zostawiania później potraw na małym ogniu. Nie można też zapominać, że ceramika nie wchodzi w reakcje ze składnikami potraw. Jest to niezwykle uniwersalny produkt do każdej kuchni, jaki może być bez problemu wykorzystywany na kuchenkach gazowych, płytach elektrycznych czy też ceramicznych. Trwałość i wysoka jakość wykonania gwarantują wieloletnie używanie jej w każdej kuchni.

 

Natur Gerlach - wymiary
Średnica 24 cm
Waga 0.96 kg
Do pobrania
Producent produktu:
Gerlach S.A.
Informacje techniczne
Wysokiej jakości patelnia z trwałą dwuwarstwową ceramiczną. Potrawy smażone na ceramicznej powłoce nie przywierają do jej powierzchni co ułatwia smażenie oraz czyszczenie patelni. Możliwość zdrowego smażenia przy niewielkiej ilości tłuszczu. Produkt bezpieczny dla zdrowia, materiał nie zawiera szkodliwych substancji które mogłyby wydzielać się podczas smażenia. Ergonomiczna rączka patelni wykonana z trwałego drewna bukowego. Grube dno z dyskiem ferromagnetycznym umożliwiającym równomierne rozprowadzanie ciepła. Właściwości energooszczędne umożliwiające szybkie i energooszczędne smażenie. Produkt renomowanego producenta Gerlach. Do wszystkich rodzajów kuchenek, również indukcyjnych.