Patera szklana – niezbędny element gościnnego stołu

Serwowanie ciasta na blasze czy ciastek wprost z pudełka nie wygląda zbyt elegancko. Nawet jeśli spodziewasz się „swojskich” gości, przyda Ci się patera szklana. To efektowny sposób na podanie smakołyków, ale i wygodne rozwiązanie dla pani domu, gdyż nie wymaga wydzielania poczęstunku każdemu z osobna.

Patera to królowa przyjęcia – niezależnie od tego, czy planujesz tradycyjną biesiadę, czy „szwedzki stół”. To efektowne naczynie składa się z dwóch poziomów. Podstawę stanowi duży talerz o średnicy 25,5 cm, a nad nim znajduje się mniejszy talerz fi 16 cm. Całość spaja element łączący w kolorze srebrnym, dzięki któremu szklana patera na ciasto zyskuje szykowny charakter. Wierzchołek zwieńczony jest okrągłym uchwytem, który zapewnia wygodne przenoszenie talerzy pełnych ciast lub słonych przekąsek. Prosta konstrukcja bez zakamarków ułatwia ręczne mycie patery (wg zaleceń producenta).

Uniwersalny styl to atut, dzięki któremu dwupoziomowa patera szklana będzie odpowiednim towarzystwem zarówno dla kameralnych spotkań, jak i dużych uroczystości. Paterę możesz wykorzystać również do dekoracji świątecznego stołu – rozłóż na talerzach rzeżuchę i przystrój pisankami, a w grudniu użyj gałązek świerku i bombek.

Wymiary
Średnica 27 cm
Do pobrania