Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

serwowanie/naczynia do serwowania/patery

15 Produktów

Patery – na ciasto, na owoce, na wszelkie pyszności

Szklane, drewniane, z pokrywką lub bez – patery na przekąski różnią się między sobą formą, kolorem czy materiałem, z jakiego zostały wykonane. Dzięki ich różnorodności sprawdzą się idealnie w wielu sytuacjach. Patery szklane mogą służyć do wyłożenia tart, ciastek, tortów, owoców i innych produktów, które zdecydowanie lepiej się prezentują, gdy są ładnie wyeksponowane na stole.

W większości przypadków sposób podania posiłków lub przekąsek wpływa również na pozytywny odbiór całego posiłku. W lepszym wyeksponowaniu przekąsek pomoże Ci patera dekoracyjna, która z powodzeniem zastąpi zwykły talerz. Na stronie internetowej BRW.pl dostępnych jest wiele modeli, dzięki czemu możesz swobodnie wybrać taką, jaka będzie najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom.

Patery na ciasto – łatwy sposób na ułożenie wypieków na stole

Masz kilka rodzajów ciastek i nie potrafisz ich ułożyć tak, aby w jednym naczyniu wszystko się zmieściło oraz wyglądało zachęcająco dla gości? A może chcąc poczęstować się którąś ze słodkości na stole zależy Ci na tym, aby łatwo było wybrać ciastko bez przesuwania innych leżących na talerzu? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Poręczne, wygodne i solidnie wykonane patery do ciasta ułatwią Ci to zadanie.

Patery szklane

W swojej ofercie mamy np. patery szklane, na których wszystkie ułożone przekąski będą dobrze widoczne niemal z każdej strony. Jednym z pomysłów na korzystne zaprezentowanie Twoich wypieków na stole mogą być szklane patery na tort – pozwolą one łatwo i wygodnie postawić go w odpowiednim miejscu, ładnie go przy tym eksponując.

Patery piętrowe i etażerki

Ułatwieniem w zmieszczeniu wielu słodkości w jednym naczyniu może być patera piętrowa, na której ułożysz ciastka warstwami, bez ich zniekształcania. Eleganckim rodzajem takich pater są etażerki – dwupoziomowe naczynia, na których możesz ułożyć przekąski na dwóch talerzach umieszczonych jeden pod drugim. Takie przedmioty, poza swoją funkcjonalnością, mogą być również ozdobą na stole.

Patery obrotowe

Patery obrotowe to kolejny pomysł, jak łatwo poradzić sobie z wyborem tego, na co akurat masz ochotę. Możesz do woli obracać taką paterą bez obawy, że wszystko, co na niej leży, wyląduje za chwilę na stole.

Patery drewniane

Nieco inny, bardziej prosty styl prezentują patery drewniane. Możesz je wykorzystać np. przy niespodziewanych wizytach znajomych, którzy byli w pobliżu i postanowili Cię odwiedzić. Na takiej paterze bez przeszkód zmieścisz słodki poczęstunek dla wszystkich tak, aby każdy mógł wziąć to, na co ma ochotę bez wydzielania porcji na talerze.

Patery z kloszem lub pokrywką

Patera z kloszem będzie odpowiednia w sytuacji, gdy chcesz przenieść jej zawartość. Przykrywając swoje ciastka czy umieszczone tam smakołyki możesz swobodnie zanieść je na stół nie martwiąc się, że połowę z nich zgubisz w trakcie tej drogi.

Patera z pokrywką także umożliwi postawienie ulubionych przekąsek na zewnątrz (np. kiedy urządzasz podwieczorek w ogrodzie lub na tarasie), ponieważ chroni ona przed słońcem czy chociażby owadami, które lubią latać nad czymś słodkim.

Patery ozdobne: nie tylko na ciasto

Patery są na tyle użytecznym przedmiotem w kuchni, że nie muszą służyć wyłącznie do podawania na nich ciast. Mogą one z powodzeniem sprawdzić się też jako patery na owoce. W ten sposób w jednym naczyniu umieścisz kilka rodzajów owoców, tak, aby każdy mógł się poczęstować tym, co lubi najbardziej.

Stawiając taką paterę wypełnioną świeżymi owocami na stole w jadalni, dodatkowo sprawisz, że będzie ona pełniła funkcję dekoracyjną, dodając Twojemu domowi przytulnego charakteru. Możesz też użyć patery na przekąski, np. tacos czy paróweczki w cieście francuskim.

Innym, dość nietypowym pomysłem na wykorzystanie patery jest ozdobienie jej np. świątecznymi elementami lub użycie w roli świecznika. Posyp jej powierzchnię np. złotym konfetti, dodaj dekoracyjne banieczki lub figurki, wstaw w środek ulubioną świeczkę przewiązaną wstążką i oryginalna dekoracja gotowa.

To, w jaki sposób wykorzystasz patery w swoim domu, zależy tylko od Ciebie. Na stronie BRW online znajdziesz wiele wzorów i kolorów pater, więc z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki