Szklanka Casual – (nie)zwykła szklanka do serwowania wody

Jeśli przywiązujesz szczególną wagę do aranżacji stołu, nie postawisz do posiłku zwykłej, grubej szklanki z uchem. Wybierzesz coś bardziej eleganckiego i nietuzinkowego, dopracowanego w każdym detalu. Twoje oczekiwania względem estetyki i jakości wykonania spełni wyjątkowa szklanka Casual.

Wbrew swojej nazwie (z ang. casual = codzienny) naczynie doskonale odnajduje się w roli elementu ekskluzywnej zastawy stołowej używanej podczas uroczystych okazji. Zwróć uwagę na fason szklanki – obły, zwężający się u góry kształt przypomina kwiat tulipana. Lekko pogrubione dno sprawia, że naczynie jest wyważone i stabilne, a napój pięknie zaprezentowany. Mimo słusznej pojemności szklanka Casual 500 ml dobrze leży w dłoni – można objąć czaszę od dołu, podobnie jak kieliszek do koniaku. Warto wspomnieć również o zaokrąglonym rancie, dzięki któremu picie ze szklanki jest bardziej komfortowe.

Półlitrowa szklanka o ładnie wyprofilowanym kształcie pięknie wyeksponuje dodatki w napoju. Warto więc podać w niej domową wodę smakową - wystarczy wrzucić listki mięty, owoce (cytrynę, truskawki, maliny) lub plastry ogórka. Podczas upałów dodaj kostki lodu, a w zimie dosłódź napój miodem.