Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Firany i zasłony

338 Produktów
niska cena
wyjątkowy design
-33%
zasłona Parisa
bestseller
-25%
zasłona Rosa
-25%
zasłona Rosa
-25%
zasłona Rosa
-25%
zasłona Rosa
-16%
zasłona Adore
-30%
zasłona
82,99 119,99
-23%
firana Cedre
-28%
zasłona Hazel
-28%
zasłona Hazel
-17%
zasłona Adore
-40%
firana Veloute
-30%
zasłona
82,99 119,99
-30%
zasłona
82,99 119,99
-30%
zasłona
69,99 99,99
-10%
zasłona Adore
-27%
zasłona Julia
-25%
zasłona Aston
-20%
zasłona Taupe
-30%
zasłona
82,99 119,99
-30%
zasłona
82,99 119,99
-30%
zasłona
69,99 99,99
-25%
zasłona Aston
-28%
zasłona Hazel
-30%
zasłona Milo
-27%
zasłona Julia
-33%
zasłona Parisa
-28%
zasłona Linda
-33%
zasłona Parisa

Zasłony i firany – dlaczego warto je wieszać?

Wykończanie dekorowania salonu czy innych pomieszczeń poprzez dobór dodatków takich jak poduszki, narzuty, dywan czy zasłony, to działania porównywalne do ostatnich pociągnięć pędzla wytrawnego malarza, kończącego swoje dzieło.

Zasłony i firany w salonie są nie tylko oprawą i podkreśleniem charakteru okien. Pełnią także funkcje ograniczenia lub przepuszczania światła, które decydują o tym, jak prezentuje się cały pokój. Wśród różnorodnych barw i faktur zasłon dostępnych na BRW.pl, na pewno znajdziesz odpowiednie do Twojego salonu.

 

Zasłony dekoracyjne – jaki wybrać kolor?

Wybierając kolory zasłon, zwróć uwagę przede wszystkim na to, jaki chcesz osiągnąć efekt. Jeżeli zależy Ci na spokojnym i stonowanym wnętrzu – wybierz zasłony okienne zbliżone barwom do koloru ścian.

Jeżeli natomiast chcesz zwrócić uwagę na okna, zdecyduj się na zasłony mocno kontrastujące do ścian. Zwróć również uwagę na pozostałe dodatki w pokoju, na przykład na kolor poduszek czy sofy.

 

Czarne vs białe zasłony – kiedy wybrać lekkie, a kiedy ciężkie tekstylia?

Decydując się na odpowiednią gramaturę materiału, z jakiego są zrobione zasłony, zwróć uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym będą się znajdowały. Zasłony krótkie, w jasnych odcieniach to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Nie zajmą wiele przestrzeni ani nie ograniczą dopływu światła.

Kiedy jednak szukasz tekstyliów do dużych, wysokich pokoi, wybierz cięższe i ciemniejsze. Czarne lub granatowe zasłony dodadzą wnętrzu szyku i elegancji.

 

Zasłony: gotowe do zawieszenia

Na charakter zasłony składają się nie tylko kolor i grubość materiału. To także sposób wykończenia góry. Obecnie bardzo modne są wykończenia kanałowe, gotowe do wieszania bezpośrednio na karniszu, który przechodzi przez wszyte obręcze. Jeżeli lubisz wygodę przy nakładaniu i zdejmowaniu zasłon okiennych, takie rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie.

Nieco bardziej efektownym wykończeniem jest taśma do marszczenia przy zasłonach na żabki. Wymaga ona jednak więcej pracy przy wieszaniu.

 

Firany do kuchni i nie tylko – kiedy firana, a kiedy zasłona?

Jeżeli mieszkasz w małym mieszkaniu, a chcesz sprawić, aby wyglądało ono bardziej przytulnie, wybierz firany. Są zdecydowanie lżejsze od zasłon. Nie ograniczają dostępu światła naturalnego. Dają przy tym poczucie prywatności i intymności. Zazwyczaj firany wieszane są w kuchni, ale uniwersalne firany, z łatwego do prania i prasowania poliestru sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

 

Firany i zasłony – jak je łączyć?

Decydując się na zestaw firan i zasłon przy jednym oknie, zwróć uwagę, aby nie tylko pasowały do wnętrza, ale również same stanowiły dobrze dobraną parę dekoracji. Firany i zasłony najlepiej jest skontrastować. Jeżeli wybierzesz kolorowe zasłony z delikatnym wzorem, dobierz do nich gładką, prostą firanę. W przypadku, gdy barwa Twoich zasłon jest zbliżona do koloru ścian, firana może być pokryta wzorem, lub mieć inny odcień.

 

Aranżuj, jak chcesz, czyli białe zasłony do salonu, czerwone – do kuchni

Przede wszystkim pamiętaj, że zasłony i firany, to nie tylko funkcjonalne tekstylia. To dekoracja, która może zmienić charakter każdego wnętrza. Nie bój się eksperymentować, łączyć, próbować nowych rozwiązań. Nawet zmiana marszczenia czy drapowania firany, może sprawić wielką różnicę w charakterze Twojego pokoju.

Na BRW.pl znajdziesz wiele inspiracji do tego, aby uczynić swój dom przytulniejszym i eleganckim – zasłony okienne to tylko jedna z nich.

 

Przede wszystkim pamiętaj, że zasłony i firany, to nie tylko funkcjonalne tekstylia. To dekoracja, która może zmienić charakter każdego wnętrza. Nie bój się eksperymentować, łączyć, próbować nowych rozwiązań. Nawet zmiana podwieszenia, marszczenia czy drapowania firany, może sprawić wielką różnicę w charakterze Twojego pokoju. Na BRW.pl znajdziesz, wśród zasłon i firan, wiele inspiracji do tego, aby uczynić swój dom przytulniejszym i eleganckim.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki