Krzesło Tulip Basic – design w pełnym rozkwicie

Designerskie krzesło może odmienić charakter całego wnętrza, ale warto wybrać model, który poza tym, że ładnie wygląda, jest po prostu wygodny. Tulip Basic wniesie do Twojego salonu nieco awangardy i będzie funkcjonalnym meblem do siedzenia. Dowiedz się, skąd wzięła się jego kwiatowa nazwa!

Oryginalne krzesło z jedną nogą jest wynikiem inspiracji kultowym projektem Tulip Chair z lat 50. Jego autor – Eero Saarinen – postawił na nowatorską, futurystyczną formę, która wciąż zachwyca oryginalnością.

Skąd tulipan w nazwie? Spójrz tylko na ten niepowtarzalny kształt! Krzesło ma okrągłą podstawę, którą podtrzymuje smukła noga kojarząca się z łodygą. Z kolei profilowane oparcie przypomina rozchylony płatek kwiatu.

Krzesło w stylu nowoczesnym jest zrobione z polipropylenu o wykończeniu półmatowym. Polipropylen to trwałe, a jednocześnie lekkie tworzywo. W czasie codziennego użytkowania docenisz jego wysoką odporność na zarysowania i łatwość czyszczenia. Szerokie siedzisko zostało wyposażone w miękką poduszkę, która zapewnia większy komfort. Poduszka dostępna jest w dwóch kolorach.

Krzesło w kształcie tulipana dobrze wpasuje się w nowoczesne wnętrze – szlachetna forma podkreśli charakter pomieszczenia. Model Tulip Basic wzbogaci też aranżację w stylu eklektycznym bądź retro – w końcu stanowi hołd dla sztuki designu sprzed kilkudziesięciu lat.

Wymiary
Długość 50 cm
Szerokość 47 cm
Wysokość 81 cm
Waga 9 kg
Do pobrania