Black Red White – meble i akcesoria do domu

Robimy
dom

Koszyk
Ulubione

Stelaże do łóżek

28 Produktów

Stelaż pod materac - nie bagatelizuj jego roli

Niektórzy stelaż do łóżka widzą tylko raz – przy zakupie. Inni góra dwa razy do roku, gdy należy przewrócić materac na drugą stronę lub akurat coś zapodziało się w okolicach łóżka. Choć podstawowa konstrukcja mebla, na którym śpimy nie jest zbyt skomplikowana, to jednak często bagatelizujemy rolę stelaża, a to duży błąd. Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, jak symetryczne połączenie listewek. Jednak te kawałki drewna odpowiadają za jakość naszego snu i są głównym łącznikiem między ramą łóżka a materacem. Podstawowym zadaniem stelaża pod materac jest bowiem amortyzacja.

Stelaże do łóżek – prostota lub luksus

Podczas wyboru stelaża możesz zdecydować się na podstawowy produkt i wcale nie będzie to oznaczało, że postawiłeś na minimalizm. Niektórzy po prostu nie potrzebują dodatkowych udogodnień, ponieważ najlepiej czują się śpiąc na klasycznym stelażu. Jednak w ofercie są jeszcze inne stelaże do łóżka, jak np. Ergo Comfort, który oprócz 56 sprężystych listew brzozowych wyposażony jest również w środkową taśmę wzmacniającą, a także regulację twardości w części środkowej. To rozwiązanie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli mamy problemy z biodrami lub lędźwiami. Jeszcze inne udogodnienia prezentuje stelaż Family Moto, który przestaje być już zwykłym łącznikiem łóżka z materacem, ale akcesorium niemal luksusowym, które ma duży wpływ na nasz odpoczynek. Wszystko dzięki elektrycznej możliwości regulowania nachylenia podgłówka i podnóżka. Chcesz w komfortowych warunkach obejrzeć telewizję lub poczytać książkę? Nie ma problemu, wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk. A może po ciężkim dniu chcesz dać odpocząć swoim nogom? Wystarczy jedno kliknięcie i Twoje stopy są już ponad poziomem głowy. Właśnie takie udogodnienia daje często niedoceniany stelaż pod materac.

Stelaże pod materac – czym się kierować przy zakupie

Przed wyborem stelaża musisz zdecydować czy szukasz stelaża, który ma pasować do łóżka do sypialni czy do łóżka młodzieżowego. Musisz także sprawdzić czy wybrany przez Ciebie stelaż będzie pasował do wielkości łóżka i materaca. Wymiary są bardzo różne: od 80 x 200 cm, przez stelaże do łóżka 160 x 200, aż po 180 x 200.

Nie zapominaj jednak, że stelaż ma służyć przez lata - być może nawet tak długo jak żaden z innych mebli w Twoim domu. Dlatego po pewnym czasie nie może zacząć skrzypieć czy trzeszczeć. Uwierz, to niezwykle irytujące, gdy chcesz zmienić pozycję podczas snu, ale przy okazji budzisz wszystkich mieszkańców. Dlatego stelaż musi być wykonany starannie i z najlepszych materiałów.