Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Materace nawierzchniowe

20 Produktów

Materace nawierzchniowe – zadbaj o komfort swojego snu!

Wybór materaca do codziennego wypoczynku ma niebagatelny wpływ nie tylko na Twoje poczucie komfortu, ale przede wszystkim zdrowie. Materace nawierzchniowe – jak sama nazwa wskazuje – stosowane są jako nakładka wierzchnia na inny materac, który już posiadasz. To idealne rozwiązanie pośrednie, jeśli Twój materac jest za miękki, zbyt twardy lub zbyt cienki. Za pomocą materaca nawierzchniowego możesz uzyskać odpowiednią miękkość podłoża, na którym śpisz i poprawić komfort swojego snu. Ta niewielka zmiana może okazać się pożądanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się np. z trudnościami w zasypianiu, bólami głowy, karku, kręgosłupa czy innego rodzaju bólami kostno-stawowymi, które wynikać mogą m.in. z niewłaściwej pozycji podczas snu, jaką wmusza zbyt miękki lub zbyt twardy materac.

Ponadto materace nawierzchniowe pomagają zwiększyć grubość materaca podstawowego, a także wyrównać jego powierzchnię. Będą doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy Twój materac podstawowy jest np. za cienki, a Ty masz wrażenie, jakbyś zapadał się w łóżku.

Wybierz materac nawierzchniowy na wymiar!

W szerokiej ofercie Black Red White online znajdziesz materace nawierzchniowe twarde i miękkie w różnych rozmiarach – dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do wielkości łóżka oraz materaca już posiadanego.  W naszym sklepie znajdziesz zarówno materace jednoosobowe (np. materac nawierzchniowy 120x200 czy materac nawierzchniowy 140x200), jak i dwuosobowe. Na naprawdę duże łóżko, np. do sypialni małżeńskiej sprawdzi się materac nawierzchniowy 180x200. Zanim więc przystąpisz do zakupu, koniecznie sprawdź wymiary swojego łóżka i materaca podstawowego.

Materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej – czym się charakteryzują?

Większość dostępnych w naszej ofercie materaców nawierzchniowych wykonanych jest z pianki termoelastycznej. Jest to nowoczesne i wyjątkowo komfortowe tworzywo sztuczne – odkształcające się pod wpływem ciepła naszego ciała w taki sposób, by ułożenie się na materacu było wysoce komfortowe. Innym rodzajem wypełnienia może być pianka typu „memory” – czyli materiał, który „zapamiętuje” naturalne kształty naszego ciała, zwiększając komfort użytkowania materaca.

Materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej zazwyczaj posiadają także zdejmowany pokrowiec, który z łatwością możesz wyprać w pralce. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które np. cierpią na alergie. Częste pranie pokrowca ułatwia zachowanie maksymalnej higieny w sypialni oraz umożliwia pozbywanie się kurzu i roztoczy bez konieczności czyszczenia całego materaca nawierzchniowego.

Materace nawierzchniowe: miękkie czy twarde?

Zastanawiasz się, co będzie najlepszą opcją dla Ciebie: materace nawierzchniowe twarde czy miękkie? W naszej ofercie znajdziesz materace podzielone na cztery stopnie twardości – od bardzo miękkiego, aż do twardego. Ich wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji – każdy z nas jest inny i niektórzy wolą spanie na nieco twardszym, a inni na miękkim materacu. Jednak w przypadku materaca nawierzchniowego znaczenie ma także miękkość (twardość) materaca spodniego. Nakładka nawierzchniowa pomoże Ci odpowiednio zmiękczyć lub utwardzić podłoże snu.

Kiedy sprawdzą się cienkie materace nawierzchniowe?

Jeśli masz wrażenie, że Twój obecny materac jest zbyt cienki w stosunku do ramy łóżka (rama przewyższa materac), rozwiązaniem może być cienki materac nawierzchniowy, który doda kilka centymetrów grubości Twojemu obecnemu, a także pomoże wygładzić powierzchnię snu. Warto mieć na uwadze, iż materace nawierzchniowe mają zwykle grubość od 4 do 8 cm. Przy wyborze należy więc uwzględnić także i ten parametr.

Komfortowe materace nawierzchniowe w ofercie BRW online

W ofercie BRW online znajdziesz materace nawierzchniowe twarde i miękkie – w wymiarach i grubości dostosowanej do Twoich potrzeb. Prócz klasycznego zastosowania (na łóżko) możesz wykorzystać je także jako materace nawierzchniowe na wersalkę lub materace dla gości, które można „awaryjnie” rozłożyć także na podłodze.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki