Black Red White – meble i akcesoria do domu

Robimy
dom

Koszyk
Ulubione

Szafy narożne

podkategoria: narożne
12 Produktów
sortuj wg:
To pole jest wymagane
pokaż
To pole jest wymagane
niska cena
-44%
szafa narożna Zele
wyjątkowy design
-25%
szafa narożna Flex
rekomendacja Mistrzów
-40%
szafa narożna Lara
-48%
szafa narożna Nandu
-50%
z kodem DOM 7% taniej
szafa narożna Graphic
z kodem DOM 7% taniej
-50%
z kodem DOM 7% taniej
szafa narożna Nepo Plus
z kodem DOM 7% taniej
-25%
szafa narożna Flex
-25%
szafa narożna Flex

Szafy narożne: doskonały sposób na organizację garderoby

Idealnym sposobem na przechowywanie rzeczy w niewielkich pomieszczeniach są szafy narożne, które pozwalają na wygodne dopasowanie wnętrza do własnych potrzeb. Tym samym, pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Szafa narożna z nadstawką, dzięki swojej pojemności może także pełnić funkcję praktycznej garderoby.    

Praktyczna szafa narożna – jak ją wybrać?

Praktyczna szafa narożna charakteryzuje się dobrze zaprojektowanym wnętrzem, które pozwala na funkcjonalną organizację przestrzeni. Odpowiednie wykorzystanie drążków, półek i szuflad ułatwi wygodne przechowanie rzeczy.

Najczęściej spotykanym modelem takich szaf są jednodrzwiowe szafy narożne, jednak coraz popularniejsze stają się takie, które posiadają dwa skrzydła.  Szafy narożne do pokoju ustawiane w rogach pomieszczenia pozwalają na lepsze rozplanowanie przestrzeni, dodatkowo takie szafy wizualnie wyglądają na mniejsze, niż są w rzeczywistości – przez co nie stają się wizualnie ciężką ścianą z szafami.

Szafy narożne: dobry sposób na organizację garderoby i sypialni

Szafy narożne czasami występują pod nazwą szafy rogowe i najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, których zadaniem jest pełnienie więcej niż jednej funkcji – na przykład w sypialni mogą pełnić funkcję garderoby. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, warto zdecydować się na model szafy narożnej z lustrem, która poza względami praktycznymi, rozjaśni wnętrze sypialni.

Dodatkowym atutem szaf narożnych do sypialni jest to, że  pozwalają na rozdzielenie stref w pokoju: w innej części odpoczywamy, w innej planujemy stylizacje do pracy. Zajmują one mniej miejsca, niż tradycyjne szafy i w ten sposób w pokoju zmieści się dodatkowo fotel lub toaletka.

Czy szafy narożne sprawdzą się w pokoju dzieci?

Szafa narożna dla dzieci to najlepszy sposób na organizację przestrzeni, tak potrzebnej do zabawy i nauki. Pozwala na wydzielenie praktycznych stref, ułatwiających naukę porządku. Najczęściej wnętrze takiej szafy podzielone jest na część półkową i drążkową, co wpływa na jej funkcjonalność i pozwala na oszczędzenie miejsca, które zajęłaby komoda. Szafa narożna młodzieżowa pozwoli nastolatkom zapanować nad chaosem i ułatwi przechowywanie odzieży. Młodzieży z pewnością przypadną do gustu modele szaf narożnych wykorzystujących graficzne połączenia kolorów. Szafy narożne sprawdzą się także w pokojach, które rodzeństwo ze sobą dzieli – w takim przypadku można wygodnie ustawić dwie szafy w odległych od siebie kątach pokoju, przez co dzieci mają zapewnioną odrębność.

Szafa narożna w przedpokoju

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie funkcjonalnego przedpokoju jest wstawienie do niego szafy narożnej. Pozwoli na swobodne powieszenie kurtek i płaszczy, a półki mogą być przeznaczone do organizacji dodatków: torebek, szalików i czapek. Szafy narożne do przedpokoju wpływają na optymalizację przestrzeni, wprowadzają ład do pomieszczenia  i ułatwiają segregację odzieży – to szczególnie przydatne w przypadku sezonowego przechowywania garderoby. Zimowe rzeczy można przełożyć na trudniej dostępne półki, a na wierzchu ułożyć typowo letnie akcesoria przydatne na zewnątrz. W ten sposób przed wyjściem z domu będziemy pamiętali o zabraniu okularów przeciwsłonecznych, nakrycia głowy i sprayu na komary lub kremie z filtrem.

Nadaj lekkości wnętrzom – wybierz białe szafy narożne

Białe szafy narożne to sposób na to, by naprawdę pojemna szafa wyglądała lekko. Biel nawet w dużej ilości nie jest kolorem przytłaczającym, można więc z powodzeniem wstawić ją do niedużego pomieszczenia, które rozświetli. Ustawienie jej w rogu pokoju pozwoli na odpowiednie zachowanie proporcji pomieszczenia, pozwala także na zabawę kolorem i bezpieczne stosowanie kolorowych dodatków.