Black Red White – meble i akcesoria do domu

Robimy
dom

Koszyk
Ulubione

Okapy

podkategoria: okapy
6 Produktów
sortuj wg:
pokaż

Okapy – powiedz „nie” przykrym aromatom w kuchni

Chcesz gotować w komfortowych warunkach? Nie wiesz, jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami, gorącym powietrzem i parą, które powstają podczas przyrządzania posiłków na kuchence? Zapewniamy, że nie musisz się męczyć i ocierać potu z czoła za każdym razem, gdy zabierasz się do gotowania. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz okapy, dzięki którym pozbędziesz się przykrych aromatów w kuchni.

Okapy czy pochłaniacze?

W potocznym nazewnictwie „okapy” i „pochłaniacze” bywają stosowane jako określenia synonimiczne. Nie znając fachowej terminologii, zapewne masz na myśli urządzenie, które eliminuje nieprzyjemne zapachy z kuchni. Pomiędzy sprzętami, jakimi są okapy kuchenne a pochłaniacze, istnieje jednak spora różnica. Jaka? Wytłumaczymy Ci to ze szczegółami!

Jak działają okapy kuchenne?

Najważniejszą rolą okapu jest pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów z kuchni. Bez takiego urządzenia intensywne aromaty mogą być wyczuwalne w pomieszczeniu przez długi czas. Okapy do kuchni są połączone rurą z przewodem wentylacyjnym, zwanym także kanałem wywiewnym, poprzez który nieprzyjemne zapachy wydostają się poza budynek.

Urządzenie wyróżnia się tym, że niezwykle szybko i sprawnie poradzi sobie z odprowadzeniem przykrych zapachów z pomieszczenia. Jeśli przygotowujesz ucztę na wiele garnków dla rodziny i przyjaciół, okap bez problemu nadąży z wyciąganiem aromatów z kuchni.

Okapy kuchenne z wyciągiem mogą pomagać obniżyć temperaturę w kuchni. Jest to niezwykle przydatna funkcja, kiedy pomieszczenie jest nagrzane po długich kulinarnych eksperymentach.

Czym są pochłaniacze kuchenne?

Pochłaniacze tym się różnią od okapów, że nie są połączone z kominem. W tym przypadku zapachy z gotowania nie uchodzą na zewnątrz mieszkania. Urządzenie absorbuje aromaty z gotowania dzięki wbudowanym w sobie filtrom węglowym.

Filtry powinno się wymieniać raz na kilka miesięcy, aby pochłaniacz pełnił swoją funkcję bez zarzutów. Jak działają filtry? Znajdujący się w nich aktywny węgiel tłumi nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu do pomieszczenia wraca czyste powietrze.

Warto zauważyć, że koszt utrzymania okapu jest mniejszy niż w przypadku pochłaniacza. Nie musisz bowiem kupować filtrów, które absorbują nieprzyjemne zapachy, ponieważ urządzenie wyprowadza powietrze poza budynek.

Co wybrać – okapy czy pochłaniacze kuchenne?

Rozwiązanie tego dylematu może łatwiejsze niż się na pozór wydaje. Montaż okapu jest czasochłonny, a w przypadku, gdy mieszkasz w bloku, wymaga to zgody administracji budynku. Urządzenie można zamontować tylko wtedy, jeśli kuchnia posiada własny kanał wentylacji. Jeśli więc nie jesteś gospodarzem domku jednorodzinnego, polecamy alternatywne rozwiązanie, jakim są pochłaniacze kuchenne.

Okapy kuchenne – szeroki wybór w Black Red White!

Zastanawiasz się, w jaki sprzęt wyposażyć swoją kuchnię, aby gotowanie było przyjemną i bezstresową czynnością? Chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, które powstają podczas przygotowywania potraw? W Black Red White wiemy, że urządzanie kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego oferujemy Ci nowoczesne okapy. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz rozwiązanie na miarę swoich potrzeb!