Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Okapy kuchenne, pochłaniacze

10 Produktów

Okapy – koniec z przykrymi aromatami

Nie wiesz, jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami, gorącym powietrzem i parą, które powstają podczas przyrządzania posiłków na kuchence? W asortymencie sklepu BRW znajdziesz szeroki wybór okapów, dzięki którym pozbędziesz się przykrych aromatów w kuchni. Czy wiesz, jak je wybrać, by najlepiej ci służyły?

Okapy kuchenne - dlaczego są niezbędne?

Okapy kuchenne są niezbędne w każdej kuchni. Ich najważniejszym zadaniem jest pochłanianie zapachów smażonego lub gotowanego na kuchence jedzenia, ale nie tylko. Wyciągi pochłaniają także opary i tłuszcze, które osiadają na meblach i sprzętach kuchennych. Stanowią także ozdobę kuchni, gdyż urządzenia są designerskie, znakomicie dopełniając nowoczesne wyposażenie.

Rodzaje okapów kuchennych

Okapy kuchenne dzielą się na wiele rodzajów, które warto dopasować do zabudowy. Jednym z najpopularniejszych okapów jest model podszafkowy, które są odpowiednie do małej kuchni.

Okap kominowy, który nazywa się także przyściennym, to produkt montowany nad kuchenką posiadający długi przewód. Wisi samodzielnie, niezależnie od zabudowy kuchennej, maskując rurę odprowadzającą zanieczyszczenia.

Okapy kuchenne wyspowe są najbardziej zaawansowanymi urządzeniami i jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je nad kuchenką umiejscowioną na wyspie. Montuje się je zwykle do sufitu.

Wyciągi sufitowe to modele alternatywne dla okapu wyspowego. Zajmują dużą powierzchnię, jednak montuje się je bezpośrednio do sufitu, bez widocznego przewodu.

Okapy kuchenne do zabudowy

Okap kuchenny teleskopowy to specjalny rodzaj okapu, który można zupełnie ukryć wewnątrz zabudowy. Zarówno mechanizm, jak i powierzchnia pochłaniająca stanowią dno szafki kuchennej, w której mocuje się produkt.

Jeśli twoja kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, że kuchenka znajduje się na rogu, można poszukać okapu narożnego. Tego rodzaju produkty mają zbliżoną konstrukcję do okapów kominowych.

Okap kuchenny o nazwie wkład jest urządzeniem montowanym w spodniej części szafki, podobnie jak model teleskopowy, jednak nie ma wyciąganej listwy zwiększającej wydajność wchłaniania.

Jeśli nie wiesz, jaki okap kuchenny jest najlepszy, możesz też wybrać produkt uniwersalny. Może on być montowany samodzielnie, pod szafką, dając ogromne pole możliwości.

Jak dopasować szerokość okapu

Pochłaniacz, jak i okap, powinny pasować do wielkości zabudowy. Aby być zadowolonym z zakupu, sprawdź, czy jego szerokość odpowiada wymiarom kuchenki. Może być szerszy, ale nigdy nie węższy.

Poziom hałasu

Wyciąg może być naprawdę głośnym urządzeniem! Jeśli zależy ci na tym, by tak nie było, poszukaj produktów, które na najwyższym trybie pracy nie przekraczają 40-50 dB. Są to zazwyczaj modele dosyć kosztowne, dlatego naszym zdaniem bez problemu wystarczy ci wyciąg o poziomie hałasu poniżej 60-65 dB.Pamiętaj o tym, że wydajność jest związana z głośnością - im bardziej wydajny okap kuchenny, tym będzie głośniej pracował.

Okap i pochłaniacz - czy to jest to samo?

Zastawiasz się, czy pochłaniacz jest tym samym co okap? Okazuje się, że nie! Okap może być pochłaniaczem, ale jest to zależne od sposobu podłączenia. Jest on zazwyczaj podpięty do komina lub wyprowadzony na zewnątrz, a pochłaniacz posiada filtry węglowe, które należy regularnie wymieniać. Jest doskonałym rozwiązaniem do domów i mieszkań, w których nie ma możliwości podpięcia urządzenia pod komin.

Okap kuchenny - oświetlenie LED, tryb, klasa energetyczna i sterowanie

Klasa energetyczna okapu rzadko jest brana pod uwagę podczas zakupu - w przeciwieństwie do innego AGD, nie ma większego znaczenia. Oświetlenie LED jest za to bardzo praktyczne. Podczas gotowania lepiej zobaczysz potrawę, a do tego oszczędzisz na pozostałym świetle. Okapy kuchenne mają często kilka trybów pracy - dopasowuje się je według potrzeb. Ważny jest także rodzaj sterowania - sterowanie mechaniczne jest popularne i proste w obsłudze, a elektroniczne zawiera panel dotykowy, pilota i inną automatykę.

Twój wymarzony wyciąg

Gdy wiesz już, jak dobrać sterowanie, tryb pracy, wydajność, a nawet poziom hałasu, nie zapominaj o równie ważnej kwestii - wyglądzie! Kolor okapów kuchennych dostosowuje się do kuchenki - czarnej lub stalowej. Jeśli jest to model szafkowy, można pokusić się o to, by stapiał się z zabudową. Kolor ma duże znaczenie, szczególnie jeśli wybierzesz wyciąg z widocznym z daleka przewodem.

Jesteś gotowy na zmianę wyciągu? Obejrzyj okapy kuchenne i pochłaniacze w Black Red White oraz poznaj inne wyposażenie, w tym AGD, oświetlenie i naczynia kuchenne, z których pomocą staniesz się domowym mistrzem kuchni.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki