Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Nóżki do mebli

Brak produktów do wyświetlenia.

Sprawdź produkty w kategorii akcesoria meblowe

Gdy przyjrzysz się dokładnie swoim meblom, z pewnością zauważysz, że każdy z nich ma nóżki. Nawet wtedy, gdy wydaje ci się inaczej, są to tzw. ślizgi, czyli nogi z płyty meblowej, które sprawiają, że wyposażenie wygląda tak, jakby stało bezpośrednio na podłodze. Ten niepozorny element ma ogromne znaczenie nie tylko pod kątem designu, ale także stabilności mebli. Czy wiesz jak je wybrać? Jakie są twoje możliwości? Sklep BRW to miejsce, w którym znajdziesz wysokiej jakości nogi wykonane z materiałów różniących się wyglądem i funkcjonalnościami - sprawdź, co czeka na ciebie w najnowszej ofercie!

Dlaczego nogi są takie ważne

Akcesoria meblowe takie jak nóżki, pomagają wygodnie przesuwać wyposażenie. W zależności od ich rodzaju będzie to zadanie łatwiejsze lub trudniejsze. Odciążają także podłogę, chroniąc ją przed zniszczeniami. Stopki meblowe, także traktowane jako rodzaj nóg, pomagają je wypoziomować, co jest szczególnie istotne w przypadku nierównej podłogi. Zdarza się ona głównie w starszym budownictwie, ale nie brakuje wyjątków! Tego rodzaju nogi sprawdzą się także w meblach, które okazały się zbyt niskie, a są używane często lub codziennie - doskonałym przykładem jest biurko, które musi posiadać blat na idealnej wysokości.

Nogi w meblach dbają o wspomnianą już stabilność - nietrudno wyobrazić sobie dzieci skaczące po kanapie lub łóżku - to one sprawiają, że wyposażenie nie przesuwa się wraz z nimi, podnosząc bezpieczeństwo. I na koniec aspekt wizualny - nie ma co ukrywać, nogi mogą doskonale podkreślić lub zupełnie zmienić wygląd mebla. Jeśli wybierz z uwagą ich styl, kolor, wysokość, a nawet masywność, zobaczysz, jak zwykła komoda, sofa czy szafa zyskuje wręcz nowe życie.

Nogi do mebli - jakie materiały są stosowane do ich produkcji?

Drewniane nogi do mebli

Sklep BRW to miejsce, w którym z pewnością znajdziesz jedne z najmodniejszych, naturalnych i stabilnych rodzajów produktów, czyli nogi drewniane do mebli. Są one wykonane z litego drewna brzozowego lub bukowego, które zapewnia ich wieloletnią trwałość.

Drewniane nóżki pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, jak i skandynawskich. Jak je rozróżnić? Skandynawia to surowość, dlatego szukaj nóg do mebli w naturalnym wybarwieniu. Ciemniejszy i bardziej odważny kolor zaakcentuje wyposażenie nowoczesne, a nogi zdobione, dekoracyjnie wygięte, będą doskonałym wyborem do luksusowych mebli. Niektóre z produktów można nawet pomalować na wybrany kolor, w celu dopasowania ich do wyposażenia - zdecyduj się na taki produkt, jeśli chcesz wziąć w swoje ręce ich wykończenie.

W sklepie BRW znajdziesz także nóżki do modułowych mebli - umożliwiają stworzenie komód i innych produktów w naszego katalogu według indywidualnego projektu.

Metalowe nóżki do mebli

Metalowe, chromowane nóżki nadają meblom awangardowego szyku. Nie jest to jedyna możliwość - akcesoria w sklepie BRW mogą być szczotkowane, z połyskiem, satynowe, wykonane z aluminium, stali, a nawet niklu. Wykorzystuje się różne techniki ich wytwarzania, by sprostać wymaganiom dużych, jak i mniejszych mebli. Nogi metalowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, dlatego stanowią silną konkurencję do wyrobów drewnianych. Pasują najlepiej do wnętrz nowoczesnych.

Nogi plastikowe

Wśród tego rodzaju produktów występują także modele z tworzywa sztucznego. Są one niekiedy wykorzystywane w roli niskiej nóżki kuchennej, gdyż nie są w stanie przenosić takich obciążeń, jak nogi drewniane do mebli.

Wysokość, kształt i typ produktów

Nóżki różnią się wysokością. Nie jest powiedziane, że meble masywne i duże mogą stać jedynie na niskich modelach i odwrotnie. Jest w tym ziarnko prawdy, ale najważniejsza jest zawsze konstrukcja. Nawet kilkunastocentymetrowe drewniane nogi do mebli mogą z powodzeniem utrzymać sofę i ciężki regał, jeśli będą ustawione pod odpowiednim kątem i są dedykowane do tego celu.

Podobają ci się lekkie, ażurowe nóżki? Zamocuj je w małych stolikach, niekiedy krzesłach - nie są dedykowane do wielkogabarytowych mebli.

Nogi do mebli charakteryzują się odmiennym kształtem - mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne, owalne i stożkowe - dopasuj je do wyglądu mebli i aranżacji domu. Pamiętaj o tym, że będą one zawsze widoczne!

Nóżki dostępne w sklepie BRW

Nogi do mebli, niezależnie od tego, czy są to modele drewniane, czy metalowe, są wykorzystywane do podpierania całej rzeszy produktów. Trudno wyobrazić sobie bez nich współczesne, jak i klasyczne wyposażenie, dlatego, jeśli zechcesz zmienić nóżki lub aktualne ulegną zniszczeniu, sprawdź nasze akcesoria - na pewno znajdziesz wśród nich coś stworzonego dla siebie.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki