Black Red White – meble i akcesoria do domu
Koszyk
Ulubione

Stoły do salonu i jadalni

224 Produkty
pomieszczenie: Salon, jadalnia
-25%
stół Hesen
-30%
stół Holten 2
-20%
stół Filo 2
-20%
stół Baklawa
-20%
stół Erla
-30%
stół STO 138
-20%
stół Patras
-20%
stół Bryk
-20%
stół Ostia
-20%
stół Kent
1519,- 1899,-
-29%
stół Mikla
-20%
stół Bergen
-30%
stół Keita
-20%
stół Lucan 2
-20%
stół Lucan 3
-40%
stół Alameda
-20%
stół Lucan 2
-20%
stół Kent max
-20%
Nowość
stół rozkładany Sawira
-17%
stół Resten
-41%
stół Bocage
-20%
stół Asti
-20%
stół Madison
-34%
Nowość
stół Assen
-20%
stół Lucan 4
-20%
stół Idento
-42%
stół Kalio
-22%
Nowość
stół 100 Eland
-15%
stół Twins
-27%
Nowość
stół 120 Zalder
-20%
stół Gosol

Wokół stołu w salonie gromadzą się najczęściej bliscy sobie ludzie. Na co dzień są to domownicy, od święta - goście i przyjaciele. W piątkowe wieczory zapraszasz znajomych na beztroskie, swobodne rozmowy. W niedzielny poranek przygotowujesz aromatyczne śniadanie dla wszystkich domowników.

Niezależnie od tego, czy Twój salon jest duży, czy mały, chcesz, aby każdy czuł nie w nim komfortowo, aby każdy z każdym mógł swobodnie rozmawiać. Pomożemy Ci wybrać stół, który pozwoli zrealizować te założenia w określonym wnętrzu. W Black Red White sprawimy, że wybierzesz stół do salonu i jadalni, który łączy pokolenia.

Stoły do salonu – tu tworzą się wspomnienia

Zarówno duży, jak i mały stół do jadalni jednoczy i sprawia, że dzielisz się swoimi emocjami. Nie jest tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia salonu czy jadalni. Stoły tworzą szczególną rodzinną atmosferę, a jednocześnie stanowią stylową część aranżacji wnętrza.

Stoły i krzesła wykorzystujemy na co dzień, to przy nich spożywamy posiłki, gramy razem w planszówka, przyjmujemy gości, czasami odrabiamy pracę domową lub szykujemy ważny projekt do pracy. Dobierając stoły do wnętrz, brać więc trzeba pod uwagę nie tylko estetykę mebla, ale i jego trwałość, wytrzymałość, solidność. Decydując się na kształt blatu, wielkość stołu, design warto pod uwagę wziąć właśnie to, że tego typu meble są naprawdę wielofunkcyjne: służą do wspólnego spożywania posiłków, zastępują niejednokrotnie biurko, siada przy nich raz 5, a innym razem 15 osób.

Odpowiedź na pytanie, jaki stół wybrać, nie jest wbrew pozorom aż taka oczywista. Na początku warto dokładnie wymierzyć przestrzeń, jaką dysponujemy oraz zadecydować, jaki styl ma dominować w naszej jadalni. Kształt stołu również zadecyduje o finalnej funkcjonalności całego wnętrza, więc ma niebagatelne znaczenie. Na co się zdecydować?

Stoły do salonu – jaki rozmiar?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, dokładnie wymierz przestrzeń, w której ma stanąć stół. Pamiętaj, że potrzebujesz:

  • około 70-80 cm wolnej przestrzeni od ściany,
  • 60x 40 cm blatu na jedną osobę,
  • zachowania 20 cm odstępu pomiędzy miejscami do siedzenia.

Wymiary pomieszczenia oraz powyższe obliczenia powinny pomóc Ci ustalić, jakiego stołu dokładnie potrzebujesz. Pamiętaj, że kształt stołu również zadecyduje o finalnej funkcjonalności całego wnętrza, więc ma niebagatelne znaczenie.

Stoły rozkładane – dodatkowe miejsce w zasięgu ręki

Duże stoły do jadalni o blatach o długości powyżej 2 metrów nie sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Nie warto także stawiać na nie w salonie, który ma średni metraż, ponieważ często nie wykorzystujemy na co dzień nawet połowy blatu, a blokuje on swobodne przemieszczanie się po salonie i zabiera miejsce. Co zatem zrobić, jeśli dysponujesz w mieszkaniu ograniczoną przestrzenią? Wówczas wybierz mały stół do jadalni, którego blat ma okrągły kształt. Pozwoli to biesiadującym lepiej się zintegrować. Optymalnym rozwiązaniem będą także stoły rozkładane – których blaty możesz w razie potrzeby rozsunąć i powiększyć o dodatkowe miejsca, np. dla niezapowiedzianych gości.

Stół okrągły czy prostokątny?

Wielkość pomieszczenia ma wpływ także na wybór kształtu stołu. Nie wszystkie modele sprawdzają się bowiem do przestrzeni o niewielkich rozmiarach.

Stoły okrągłe

Mebel uniwersalny- dobrze wygląda jednak przede wszystkim w większych pomieszczeniach. Najlepiej będzie się prezentował, jeśli umieścisz go w centrum salonu albo strefy jadalnej wyodrębnionej z całości. Lepiej go nie ustawiać natomiast pod ścianą. Jego podstawową zaletą jest to, że każda z usadowionych przy nim osób ma równie ważne i wygodne miejsce. To także lepsze rozwiązanie, jeśli w domu są małe dzieci.

Stoły prostokątne i kwadratowe

Ten mebel sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach. Możesz go ustawić zarówno w centralnej części pomieszczenia, jak i pod ścianą. Dobrze się przy nim pracuje. Nie wszystkie miejsca są równie komfortowe, nie wszyscy dobrze się widzą i słyszą. Potencjalnie niebezpieczne mogą być także jego ostre kanty. Występują także jako stoły rozkładane. Sprawdź nasz poradnik, jak dobrać stół do jadalni.

Stół dopasowany do wnętrza

Stoły do jadalni i salonu sprzyjają pielęgnowaniu relacji. Jednak to od Ciebie zależy, czy więzi będziesz zacieśniać nad blatem utrzymanym w nowoczesnym, czy w klasycznym stylu. W Black Red White przygotowaliśmy produkty odpowiadające zróżnicowanym gustom i potrzebom. Proste, minimalistyczne wzornictwo cechuje stoły drewniane do jadalni. Mają one blaty w kształcie prostokąta o krawędziach zakończonych pod kątem prostym. Miłośnikom bogatych form spodobają się stoły drewniane do salonu, które wzbogacone są o efektowne zdobienia. Materiał użyty do wykonania tych mebli to szlachetne drewno bukowe, co łatwo rozpoznać po finezyjnych słojach widocznych na fornirowanym blacie. Dla osób znajdujących się we współczesnym niekiedy futurystycznym wręcz wzornictwie, przygotowaliśmy nowoczesne stoły do jadalni wykonane ze szkła i metalu.

Nowoczesne stoły do salonu – sprawdź ofertę na BRW online!

Stoły do salonu umożliwiają spotkanie się bliskich sobie ludzi w jednym miejscu. Nie czekaj dłużej. Przejrzyj bogatą ofertę sklepu Black Red White i wybierz stół, przy którym przeżyjesz wszystkie najpiękniejsze spotkania. Czekają tutaj na ciebie tradycyjne i bardziej nowoczesne stoły okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Znajdziesz w BRW modele do małych salonów (w tym stoły rozkładane), jak i przestronnych wnętrz. Stwórz niepowtarzalną przestrzeń w salonie i jadalni, której nikt nie będzie chciał opuszczać. Jeśli zależy ci na spójności aranżacji, wybierz zestaw stół i krzesła albo postaw na innowacje i samodzielnie dobierz krzesła drewniane lub tapicerowane.

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki